Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP023

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Abra i psychiczny nokaut
EP023: Wieża strachu
Haunter kontra Kadabra
EP022
EP023: Wieża strachu
EP024
Wieża strachu
The Tower of Terror
ポケモンタワーでゲットだぜ! Pokemon Tawā de Getto da ze!
EP023.png
Numer odcinka
Original series
023
Indigo League
023
Ogólnie
023
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
7 października 1998
Japonia
2 września 1997
Producenci
Scenariusz
Hideki Sonoda
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yukio Okazaki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Po porażce w Safranii, idąc za radą tajemniczego człowieka, Ash i reszta paczki udała się do Lawandii, aby złapać Pokémona Ducha. Zgodnie z głoszonymi pogłoskami, można je znaleźć w Wieży Strachu.

Po podróży przez las, nasi wędrowcy zauważają w końcu Lawandię z wieżą po przeciwległej stronie miasta. Kierując się w jej kierunku, Misty i Brock karzą Ashowi wejść do środka, ale ten protestuje, mówiąc, że wejdzie tylko z nimi. Tymczasem Zespół R zdążył już odwiedzić tajemniczą budowlę, gdzie Gastly zabawia sie z nimi. Ash, na zewnątrz, kojarzy głosy dobiegające ze środka, a po krótkiej chwili całą trójką wchodzą do ciemnego pomieszczenia. Drzwi same zatrzaskują się za nimi. Ketchum wybiera Charmandera, aby rozjaśnił ciemności, w czasie gdy Misty sugeruje, aby zawrócić. Jej przyjaciel oponuje, uparcie twierdząc, iż musi złapać Poké-Ducha. Przyjaciele zaczynają penetrować budowlę, a w tym czasie akcja przenosi się kilka pięter wyżej. Haunter i Gengar oglądają w telewizorze komedię, śmiejąc się do rozpuku. Nagle spod ziemi wychodzi Gastly, zdając raport pobratymcom.

Brock zauważa drzwi i po krótkiej konwersacji nasi przyjaciele wchodzą do kolejnego pokoju. Wszędzie panuje półmrok, a chłopiec zaczyna krzyczeć, nawołując Poké-duchy. Nagle światło zapala się i nasi bohaterowie zauważają nakryty stół. Ketchum dostrzega także sznurek z doczepioną karteczką, na której widnieje napis: "Pociągnij", a gdy chłopiec wykonuje tę czynność , otwiera się zawieszona u sufitu kula i z jej środka wypada tona konfetti. Nagle wszystkie talerze i jedzenie zaczynają fruwać i przerażeni przyjaciele wybiegają z wieży. W tym czasie duchy stają się widoczne i dostając ataku śmiechu, turlają się w spazmach w powietrzu. Na zewnątrz Brock i Misty nie dają się przekonać Ashowi, aby wrócili do środka. Chłopiec zły na swoich towarzyszy wraca z powrotem, w towarzystwie Pikachu i Charmandera. Przechodząc obok dziury w podłodze słyszą krzyki. Ognista Jaszczurka rzuca w tamtą stronę płomień, a Elektryczna Mysz razi prądem. Niestety, to nie duchy tylko Zespół R. W tym czasie obok Ketchuma zjawia się Haunter, z którym rozpoczyna się walka. Duch ciągle znika, w końcu stając oko w oko z Charmanderem. Po krótkim pojedynku na miny, Ognisty Stworek zostaje polizany i sparaliżowany. Chłopiec jest zmuszony odwołać Poka, a kiedy podnosi głowę, widzi dwa inne duchy, które wykonują coś w rodzaju przedstawienia.

Widząc to co robią, Ash stwierdza, że nie jest to śmieszne. Haunter i Gengar są smutni z tego, na co chłopiec próbuje podejść w ich stronę. Niestety, upada na podłogę, a wstrząs powoduje, że spada na niego i Pikachu i żyrandol. Dwójka przyjaciół traci przytomność, a Haunter, korzystając z okazji, podlatuje pod ich ciała i wyciąga z nich dusze. Ash początkowo topornie, później świetnie się bawi ze swoimi nowymi przyjaciółmi. W czasie wspólnych żartów chłopak poznaje rozrywkowy charakter duchów, ale nie może z nimi zostać bo ma zadanie do wykonania. Po jakimś czasie trener i jego pupil wracają do swoich ciał, nad którymi pochylali się zmartwieni Brock i Misty. Dziewczynka bardzo się cieszy, że jej przyjaciel odzyskał przytomność. Nasi bohaterowie opuszczają wieżę, kiedy na zewnątrz już świta.

Gdy bohaterowie opuszczali już teren miasta, ich oczom ukazał się Haunter który zapragnął pójść z Ashem. Tym sposobem chłopiec ma nowego Pokémona.Wydarzenia

Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Gengar

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach