Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP022

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Żegnaj, Butterfree
EP022: Abra i psychiczny nokaut
Wieża strachu
EP021
EP022: Abra i psychiczny nokaut
EP023
Abra i psychiczny nokaut
Abra and the Psychic Showdown
ケーシィ!ちょうのうりょくたいけつ! Kēshī! Chōnōryoku Taiketsu!
EP022.png
Numer odcinka
Original series
022
Indigo League
022
Ogólnie
022
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
6 października 1998
Japonia
26 sierpnia 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock kontynuują swoją podróż po mistrzostwo Pokémon. Niestety, teraz mają oni na głowie pewien problem - zabłądzili i nie mogą znaleźć drogi w ciemnym lesie. Nagle pojawia się przed nimi malutka dziewczynka, odbijająca piłkę. Trener z Alabastii woła ją, ale ta odwraca się i ucieka. Chłopak biegnie za nią, gdy nagle odkrywa, że stracił grunt pod nogami, z opresji ratuje go Bulbasaur. Po chwili bohaterowie dostrzegają tysiące świateł błyszczących w oddali - to Safrania! Nasi bohaterowie dotarli w końcu do kolejnego miejsca przeznaczenia. Przy wejściu do miasta Ash i reszta natykają się na dwie dziewczyny w hawajskich strojach i zostają poinformowani, że są milionowymi gośćmi w metropolii. Nasi przyjaciele, nieświadomi niczego, podążają za nieznajomymi do budynku, gdy nagle James wyrywa Pikachu z rąk głównego bohatera, a Jessie popycha chłopca i jego towarzyszy na dziwny teleport, który wysyła całą trójkę do pomieszczenia bez drzwi.

Wtem, w pokoju, gdzie przebywają J&J, pojawia się ta sama dziewczynka, którą wcześniej spotkaliśmy w lesie. Podchodzi ona do Żółtego Gryzonia i teleportuje się z nim do pokoju, gdzie więziony jest Ash, a następnie przetransportowuje całą grupkę przed stadion Pokémon i znika. Po chwili podbiega do nich tajemniczy mężczyzna w czapce i daje im radę, żeby nie próbowali wyzywać Sabriny na pojedynek. Zaraz potem facet znika. Mimo wszystko, Ketchum zbytnio nie przejmuje się nieznajomym i jego ostrzeżeniami, wchodząc do środka. Wewnątrz panuje nieco mroczna atmosfera, a po chwili podchodzi do nich jakiś chłopak w masce i po zaoferowaniu pomocy, prowadzi ich do Liderki.

W końcu cała trójka wchodzi do olbrzymiego pomieszczenia, na którego położony jest wielki fotel zasłonięty kotarą. Na nim zaś, siedzi ta sama dziewczynka, z którą zetknęliśmy się już dwa razy. Trzyma ona na kolanach Pokéball. Gdy oczy naszych bohaterów przyzwyczajają się do ciemności, rozpoznają w nieznajomej lalkę. Prawdziwa Liderka trzyma ją na kolanach.

Dziewczyna zwróciła się do trenera z Alabastii, stawiając mu ultimatum. Jeżeli przegra, zostanie i pobawi się z nią. Po zatwierdzeniu warunków i reguł, mecz rozpoczyna się. Ketchum wybiera Pikachu, natomiast z kuli Sabriny wychodzi Abra. Po kilku ciosach Elektrycznej Myszy, które kończą się pudłem, Abra zaczyna świecić. Przechodzi on ewolucję w Kadabrę. Żółty Gryzoń próbuje dalej atakować, ale jego oponent bawi się nim jak chce. W końcu używa Konfuzji i mały Pok zostaje znokautowany. W jednej chwili dzieciaki zauważają, że nie znajdują się już w sali, ale na jakiejś opustoszałej ulicy. Cała trójka wchodzi do pobliskiego w domu, gdzie po krótkim czasie uświadamiają sobie, że jest to domek dla lalek. Wtem cały dach zostaje uniesiony, a nad ich głowami ukazuje się olbrzymia Sabrina. Przerażeni przyjaciele wybiegają na zewnątrz, wpadając w jeszcze gorszą pułapkę. Tutaj bowiem czeka na nich lalka, która odbija w ich stronę gigantyczną piłkę. Ash, Misty i Brock biegną ile sił w nogach, ale w końcu trafiają na ślepy zaułek. Drogę blokuje im jakiś obrazek z rodziną. Kula już ma ich przygnieść, gdy mężczyzna, którego spotkali przed Gymem, pojawia się niespodziewanie i teleportuje ich w bezpieczne miejsce. Nasi przyjaciele dziękują mu za pomoc, ale on jedynie powtarza, że ostrzegał ich przed tutejszą Liderką. Ketchum wpada na inny pomysł - może ten facet powie mu jak pokonać Sabrinę. Aby jednak to się udało, musi najpierw pokazać mu swoją wolę walki. Po krótkiej przepychance z telekinezą, chłopiec w końcu zyskuje przychylność nieznajomego. Dowiaduje się od niego, że aby wygrać z trenerką Psycho Poków, musi on złapać Pokémona Ducha z Lawandii. Powiedziawszy tą kwestię, facet znika.

Znając swój kolejny cel, dzieciaki ruszają przed siebie. Od tego, czy uda im się ta misja, może zależeć także zdobycie Odznaki Bagna.


Wydarzenia

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Abra

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach