Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP021

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Duch z Dziewiczej Góry
EP021: Żegnaj, Butterfree
Abra i psychiczny nokaut
EP020
EP021: Żegnaj, Butterfree
EP022
Żegnaj, Butterfree
Bye Bye Butterfree
バイバイバタフリー Bai Bai Batafurī
EP021.png
Numer odcinka
Original series
021
Indigo League
021
Ogólnie
021
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
5 października 1998
Japonia
19 sierpnia 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yūji Asada

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Podróż Asha i jego przyjaciół wciąż trwa. Dzisiaj docierają oni nad przepiękne morze, którego uroki podziwiają. Brock sprawdza mapę i informuje, że do Safranii trafią teraz jak po sznurku idąc drogą wzdłuż brzegu. Wtem, Ketchum patrzy w niebo i zauważa setki Butterfree. Jest to okres godowy i co roku trenerzy tych Pokémonów zbierają się tutaj, wiążą swoich podopiecznych w pary, a następnie uwalniają je. Skojarzone Poki lecą za ocean, gdzie później się rozmnażają, podtrzymując w ten sposób gatunek.

Już po chwili cała trójka wznosi się wynajętym balonem w przestworza. Ash uwalnia swojego Butterfree, który nie do końca wie co ma robić. Motyl lata jeszcze przez chwilkę, aż w końcu zauważa różową Butterfree i od razu się w niej zakochuje. Niestety, ta nie zwraca na niego uwagi. Załamany i zrezygnowany wraca więc do swojego właściciela. Po omówieniu innego planu ich balon wznosi się z powrotem w powietrze i robak podejmuje kolejną próbę, która także kończy się fiaskiem. Nagle, ku nieszczęściu, na niebie pojawia się Zespół R w swoim helikopterze. Po wykonaniu motta, wysuwają oni z kokpitu wielką sieć i zaczynają łapać wszystkie motyle, unoszące się w powietrzu.

Tym czasem w niewoli znajdują się już wszystkie Butterfree, oprócz podopiecznego Asha. On sam staje do walki z maszyną, ale i jego próby spełzają na niczym. Trio odlatuje, mając na ogonie naszych bohaterów. Po krótkiej chwili udaje im się jednak zniknąć i ukryć się wraz ze swym łupem w starym hangarze. Cała trójka jest z siebie dumna. Nagle przez okno wpada Pidgeotto, a za nim do budynku wchodzi Ketchum i jego przyjaciele. Gdy chłopak walczy z prześladowcami, Butterfree stara się zniszczyć klatkę, w której zamknięto jego pobratymców. W końcu udaje mu się to, kraty pękają i wszystkie motyle wylatują na zewnątrz. Jamesowi udaje się pochwycić jedynie różową samicę, ale Pokémon Asha wyswobadza ją. Team Rocket nie poddają się, wsiadają do helikoptera i próbują znowu użyć swojej sztuczki z siatką. Młodzi trenerzy wskakują do balonu i wznoszą się w przestworza - walka jeszcze się nie skończyła! Pikachu siada na grzbiecie swojego przyjaciela i wspólnie nacierają na śmigłowiec. Gdy są już blisko, Elektryczna Mysz zeskakuje na szybę i używa Elektrowstrząsu, niszcząc doszczętnie helikopter. Zespół R jak zwykle wylatuje w powietrze i znika. Chwilę potem różowa wybranka podlatuje do Butterfree i zaczyna taniec zalotny. Po chwili obydwa motyle tańczą ze sobą w przestworzach.

Nasi bohaterowie wracają na ziemię i żegnają się. Ash prosi różową Butterfree, żeby dobrze zajęła się jego Pokiem. Trener i jego Pokémon są smutni. To pierwsze rozstanie Asha z jego podopiecznym.Wydarzenia

  • Ash wypuszcza Butterfree.

Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Butterfree

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach