Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP020

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tentacool i Tentacruel
EP020: Duch z Dziewiczej Góry
Żegnaj, Butterfree
EP019
EP020: Duch z Dziewiczej Góry
EP021
Duch z Dziewiczej Góry
The Ghost of Maiden's Peak
ゆうれいポケモンとなつまつり Yūrei Pokemon to Natsumatsuri
EP020.png
Numer odcinka
Original series
020
Indigo League
020
Ogólnie
020
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
2 października 1998
Japonia
12 sierpnia 1997
Producenci
Scenariusz
Takeshi Shudō
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Nasi bohaterowie zakończyli swoje przygody w Porta Vista, a ich łódź przybija właśnie do portu w Maiden. Brock jest załamany. Mamy koniec lata, a on nie poznał żadnej dziewczyny w związku z czym będzie musiał poczekać do następnego roku. Gdy prom ostatecznie dobija do brzegu, mieszkańcy serdecznie zapraszają wszystkich podróżnych na festiwal z okazji pożegnania lata, który odbędzie się wieczorem. Misty i Ash są chętni do wzięcia w nim udziału, ale Brock zauważa piękną dziewczynę, stojącą na klifie. Dochodzi do siebie dopiero w chwili, kiedy widziadło znika. Podobna sytuacja spotkała Jamesa.

J&J szukają w tym czasie jakichś pieniędzy. Nagle James znajduje centa, ale jednocześnie natyka się na tę samą starszą kobietę. Ale gdy chce coś odpowiedzieć, pojawia się Oficer Jenny i rekwiruje pieniążek. W tym samym czasie Ash i jego przyjaciele udają się do Świątyni Dziewicy, położonej na klifie, gdzie ma nastąpić odsłonięcie tajemniczego malowidła. Także Zespół R jest obecny wśród tłumu gapiów. Gdy prezenter zdejmuje wreszcie zasłonę, Brock i James odnajdują w obrazie podobiznę dziewczyny, którą widzieli dziś rano. Mężczyzna opowiada im legendę, o panience, która czekała 2000 lat na swojego chłopaka, który odpłynął, aż w końcu zamieniła się w kamień. Jej duch ponoć ciągle nawiedza te okolice. Statua, w którą dziewczę się przeistoczyło, znajduje się niedaleko stąd.

Po zakończeniu uroczystości, nasi bohaterowie znajdują posąg. Zrozpaczony hodowca dziwi się chłopakowi ślicznotki, jednak teraz nie może już nic zrobić. W tym czasie Trio planuje ukraść malowidło ze świątyni i w tym celu chcą oni zostać na klifie na noc. W międzyczasie Brock prosi przyjaciół by go zostawili na troche i wroci przed zamknieciem Poke Center, jednak słowa nie dotrzymuje. W tym czasie Meowth postanawia sam zakraść się do wnętrza kapliczki.

Gdy otwiera drzwi, pojawia się duch dziewczyny i używając jakiejś hipnotycznej siły sprawia, że Poke-Kot zasypia. Następnie widmo budzi Jamesa, który za nim podąża. Po drodze spotyka też Brocka, który również nie może oprzeć sile piękności. Następnego ranka Ash i Misty, podobnie jak reszta Zespołu R nie mogą znaleźć swoich przyjaciół. Nagle ich drogi krzyżują się i Jessie o mały włos wygłasza samotnie motto, gdyż głos Jamesa uzupełnia swoje kwestie. Dzieciaki patrzą zmieszane w stronę budynku, a gdy otwierają się drzwi, z wewnątrz wychodzą zagubieni chłopcy, w dziwnym stanie, z którego nie może ich wyrwać nawet Elektrowstrząsem Pikachu.

Wtem pojawia się znajoma staruszka z targu i sprzedaje im naklejki ktore podobno chronia przed duchami. Zapada noc a grupa młodych ludzi czeka na efekty, mniej więcej o tej samej porze wiatr otwiera drzwi i zwiewa wszystkie nalepki z Brocka, a do świątyni wraca duch. Hodowca wstaje i podąża za nią (duch przybrał postać dziewczyny). O dziwo, James, który odzyskał świadomość, wcale nie chce pójść w jej ślady. Cała akcja przenosi się na zewnątrz. Jessie strzela w zjawę, co tylko ją rozjusza. Przyjmuje ona kilka różnych postaci, aż w końcu atakuje grupę. Ash próbuje używać Pokédexu, po chwili dostaje informacje że to Gastly. Skoro to Pokémon, Ketchum próbuje z nim walczyć. Niestety, Pikachu, Charmander, Squirtle, Bulbasaur, Ekans i Koffing są wobec niego bezsilni. Teraz przyszedł czas na Misty. Dziewczynka wyjmuje krzyż, ale przecież Stworek nie jest wampirem. Naszczęście zbliża się wschód słońca i duch znika, obiecując powrócić w przyszłym roku. Wszystko kończy się szczęśliwie.

Tego wieczoru uczestnicy festiwalu kładą na wodzie małe łódeczki z zapalonymi na nich świecami, mające rozświetlać duszom drogę w zaświaty. Nad jedną z nich pojawia się Gastly, zwrócony w stronę klifu i obiecuje dziewicy, że jeżeli spotka duszę jej chłopaka, wówczas powie mu, że ta na niego czeka. Na brzegu Brock ciągle rozmyśla, gdy w tym czasie Zespół R bawi się jak nigdy. Po chwili do rozrywki dołączają się także Ash i Misty.


Pomyłki

Mangusta
  • Zapewne jest zabieg autorów, jednak przemiana Gastly'ego w prawdziwą mangustę była lekko nieprzemyślana(powinien być pokemon).
  • Na jednej z puszczanych łódeczek ze świecami był wizerunek nieznanego wówczas Pokémona.

Bohaterowie

Ludzie


Pokemony

Co to za Pokémon?: Gastly

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach