Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP019

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Beauty and the Beach
EP019: Tentacool i Tentacruel
Duch z Dziewiczej Góry
EP018
EP019: Tentacool i Tentacruel
EP020
Tentacool i Tentacruel
Tentacool & Tentacruel
メノクラゲドククラゲ Menokurage Dokukurage
EP019.png
Numer odcinka
Original series
019
Indigo League
019
Ogólnie
019
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
1 października 1998
Japonia
5 sierpnia 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kazu Yokota

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock ciągle znajdują się na wyspie, czekając na łódź, która odwiezie ich z powrotem na kontynent. Nagle dziewczynka zauważa poszkodowanego Horsea. Mały Pokémon używając swojego atramentu, maluje na wodzie dziwne znaki. Niestety, nasi bohaterowie nie rozumieją o co mu chodzi. Liderka z Azurii już zamierza złapać Konika Morskiego, gdy głośny huk przeszywa powietrze. Dzieciaki zauważają, że na horyzoncie olbrzymia łódź płonie. Misty bez wahania używa swoich Poków, które po chwili wracają na brzeg z marynarzami i członkami załogi. Żeglarze nie odpowiadają na żadne pytania, są zbyt przerażeni.

Ash i jego przyjaciele zostają poproszeni na spotkanie z Nastiną, oferuje ona naszej trójce pracę bardzo dobrze płatną. Chodzi o wytępienie wszystkich Tentacooli ktore przeszkadzaja jej w budowie luksusowych hoteli. Brock i Ash się zgadzają, ale ich zapał ostudza Misty, która nie przystaje na propozycję. Twierdzi ona, że Poke-meduzy są bardzo słodkie. Chwilę później widzimy całą trójkę, siedzącą nad wodą, w której pływa Horsea i Pikachu. Horsea jest już zdrowy, ale ciągle wygląda na zmartwionego. Ash próbuje skojarzyć fakty, ale jedyną rzeczą, jaka przychodzi mu na myśl to Tentacool. Twierdzi on, że to właśnie tego Poka narysował Horsea swoim atramentem. Nagle daje się słyszeć Nastinę, która ogłasza swoją ofertę całemu miastu. Po chwili wielkie tłumy ciągną w stronę morza. Kobieta dostaje jednak inną ofertę. Z pomocną dłonią przychodzi jej Zespół R który chce wytępić wszystkie Tentacoole za pomocą specjalnego ostrego sosu. Chwilę pózniej James wrzuca sos, ale efekt jaki zamierzali osiągnąć, nie spełnia się. Ku ich zdziwieniu jeden ze Stworków zaczyna świecić i ewoluuje w... olbrzymiego Tentacruela!

Nastina odpala rakietę, ale Poke-Gigant odbija ją bez problemu. Teraz zaczyna się rewolucja. Tentacoole niszczą miasto. Ich przywódca tymczasem obejmuje władzę nad Meowthem i przez niego przekazuje ludziom informacje. Mówi, że skoro oni niszczą ich domy, nadszedł czas na wyrównanie rachunków. Po chwili cała trójka naszych przyjaciół wyrzuca swoje Poki, tak więc Squirtle, Bulbasaur, Butterfree, Pikachu, Staryu, Starmie, Goldeen i Zubat zmierzają w stronę Tentacruela, ale mimo wszystko ich ataki okazują się nieefektywne. Kot przekazuje wątpliwości, w jaki sposób Pokémony mogą pomagać ludziom. Elektryczna Mysz próbuje wyjaśnić mu swoje zdanie. Do próśb Pikusia dołącza się Misty. Gigant zaczyna rozumieć, w związku z czym powoli odwołuje swoich pobratymców i wszystkie Tentacoole wracają do oceanu. Nagle pojawia się Nastina, która ciągle mierzy w olbrzyma z wyrzutni rakiet. Pocisk nie trafia, a zła kobieta zostaje wysłana przez strumień wodny Horseago wysoko w powietrze. Jej podróż kończy się na ledwo odbudowanej restauracji swojej kuzynki - Brutelli. W tym czasie Pokémony Meduzy znikają pod wodą.

Misty, Ash i Brock są szczęśliwi, że wreszcie wracają na ląd. Dziewczynka ciągle uważa, że spotkane dzisiaj Stworki były słodkie, ale najlepszym Pokémonem jest Horsea która zostaje z nią na stałe.

Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Horsea

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach