Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP018

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wyspa Pokémonów Gigantów
EP018: Beauty and the Beach
Tentacool i Tentacruel
EP017
EP018: Beauty and the Beach
EP019
niewyemitowany
Beauty and the Beach
アオプルコのきゅうじつ Aopuruko no Kyūjitsu
EP018.png
Numer odcinka
Original series
018
Indigo League
018
Ogólnie
018
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
24 czerwca 2000
Japonia
29 lipca 1997
Producenci
Scenariusz
Hideki Sonoda
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Spis treści

Streszczenie

Ash i jego przyjaciele docierają wreszcie do Porta Vista. Chłopcy szybko przebierają się i wskakują do wody, zostawiając za sobą Misty.

Wkrótce pojawia się i Zespół R, który planuje okraść bogatych ludzi, znajdujących się na plaży. Nagle Jessie zauważa łódź płynącą wprost na nich. Na pokładzie znajdują się oczywiście nasi bohaterowie,. Nagle wpadają na statek podwodny Zespołu R, powodując jego zatopienie. Eskapada kończy się na molo, które także ulega zniszczeniu. Po krótkiej chwili pojawia się stary mężczyzna o imieniu Moe i zaczyna krzyczeć na nieostrożnych pasażerów, którzy rozbili jego łódź.

Misty wyjaśnia, że są gotowi zapłacić za zniszczenia. Nieopodal Zespół R zastanawia się jak zreperować swój pojazd. Nagle staje przed nimi niska i brzydka kobieta o imieniu Brutella i zaczyna robić wyrzuty. Nie mija wiele czasu i po małej konwersacji James proponuje współpracę, na którą nieznajoma przystaje. Teraz udajemy się do restauracji Moe'a, gdzie Ash, Misty, Brock i ich Pokémony odpracowują szkody, jakie wyrządzili. Wkrótce knajpka zbiera spory tłum klientów.

Meowth swoimi tanimi sztuczkami sprawia że restauracja Moe'a traci wszystkich klienów, na dodatek Brutella rząda zwrotu pieniędzy na co ma 1 dzień, w przeciwnym wypadku zabierze mu jego ukochaną łódź.

Nagle w drzwiach daje się słyszeć znajomy głos. To Profesor Oak i pani Ketchum. Oak mówi Ashowi, że na plaży odbywają się konkursy piękności i na najlepszy strój Pokémona jednocześnie. Podsuwa on też naszym przyjaciołom pomysł uczestnictwa w zawodach, na co każdy przystaje. W końcu nagroda pieniężna to nie żarty.

Brock oczywiście występuje jako sędzia. Pierwszy uczestnik, a raczej uczestnicy to Misty, Starmie i Squirtle, którzy prezentują swoje kosmiczne przebrania. Kolejni na liście są Jessie i James, przebrani za Omanyte'y. W tym czasie Brutella rozkazuje Zespołowi R zniszczyć scenę. Nagle na plaży pojawia się mechaniczny Gyarados i wszyscy klienci Moe'a uciekają. Z pojazdu wychodzi oczywiście Trio i zaczynają strzelać rakietami. Ash uwalnia Charmandera i Pidgeotto. Ptak chwyta Jaszczurkę, a ta używając Miotacza Ognia obraca pociski w stronę Jessie i Jamesa, którzy zostają odrzuceni, a następnie wpadają na restaurację Brutelli, niszcząc ją. Wszystkie bomby wybuchają, a Brutella i Trio wylatują wysoko w powietrze.

Wydarzenia

Niesławna usunięta scena
Inna usunięta scena
Brutella w "Co to za Pokémon?" (Jap.)
Wyciągnięta łapa Meowtha pokazuje spód łapy
  • Ash wygrywa Konkurs Piękności. (Wersja USA)
  • Delia Ketchum trzyma puchar stanowiący nagrodę Konkursu Piękności. (Wersja JP)
  • Pojawia się Gary.

Pomyłki

  • Brock nazywa Starmie należącą do Misty mianem Staryu.
  • W japońskiej wersji Misty wspomina, że ma 12 lat, co jednak wprowadza niezgodność z jednym z wcześniejszych odcinków, w którym twierdzono, iż jest dziesięciolatką.


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Pidgeotto (Międzynarodowa); Brutella (Japońska)

Ciekawostki

  • Ten odcinek można uznać, że było w nim najwięcej pomyłek.
  • Japońska wersja bardzo się różni od wersji USA.
  • Tylko w tym odcinku widać spód łapy Meowtha.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach