Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP017

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wrak Pokémonów
EP017: Wyspa Pokémonów Gigantów
Beauty and the Beach
EP016
EP017: Wyspa Pokémonów Gigantów
EP018
Wyspa Pokémonów Gigantów
Island of the Giant Pokémon
きょだいポケモンのしま!? Kyodai Pokemon no Shima!?
EP017.png
Numer odcinka
Original series
017
Indigo League
017
Ogólnie
017
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
30 września 1998
Japonia
22 lipca 1997
Producenci
Scenariusz
Takeshi Shudō
Animacja
Team Ota
Scenopis
Masamitsu Hidaka

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Dotknięci Wściekłym Smokiem, atakiem dzikich Gyaradosów, Ash i jego przyjaciele budzą się, gdzieś na tropikalnej wyspie. Wszyscy zastanawiają się, jak udało im się przetrwać i nagle chłopiec orientuje się, że Pikachu i jego inne Pokémony zniknęły. Zespół R także budzi się bez swoich Pokémonów.

Elektryczna Mysz budzi się i zauważa, że jego pan zniknął. Uwagę Stworków przykuwa z kolei Slowpoke, z którym próbują rozmawiać. Niestety, jego odpowiedzią na pytania jest zanurzenie ogona w wodzie. Cała czwórka stwierdza, że muszą odnaleźć swojego trenera. Gdy idą przez dżunglę na horyzoncie pojawiają się Ekans, Meowth i Koffing. Meowth rozkazuje zaatakować cztery Poki, ale jego towarzysze protestują, odpowiadając, że kot nie jest ich trenerem. Po chwili widzimy go przywiązanego do drzewa, w czasie, gdy cała reszta Poków siedzi i rozmawia przy ognisku. Nagle gwieździste niebo zostaje przesłonięte przez olbrzymiego Rhydona. Żółty Chomik szybko uwalnia Meowtha i cała siódemka ucieka ile sił w łapach. W tym czasie Ash i jego przyjaciele są gonieni przez Zapdosa. W innym miejscu wyspy wielki Moltres prześladuje Zespół R.

Następnego ranka Jessie i James budzą się i idą do budki telefonicznej. Jess wpada na pomysł, aby przy pomocy kabla znaleźć drogę do miasta, a przynajmniej jakiejś cywilizacji. Nagle, na horyzoncie pojawia się Pikachu. Rocketowcy zamierzają go złapać, ale nagle orientują się, że ten chomik jest o jakieś 50 stóp większy od normalnego. W porę uciekają z budki, którą gigantyczna Żółta Mysz gniecie jedną łapą. W tym czasie Ash i przyjaciele mają równie wielki problem. Zostali oni zaatakowani przez nieproporcjonalnego Charizarda, a ich Pokémony z kolei, przez Blastoise'a i Venusaura. Nie mija wiele czasu, gdy Zespół R wpada w oko gigantycznemu Kabutopsowi, przed którym rozpoczyna kolejną ucieczkę. Na szczęście, pechowcy zauważają kolejkę i czym prędzej wskakują do wagoniku, uwalniając dźwignię. Niestety, jak się okazuje, zaczynają oni jechać wstecz, prosto pod łapy swojego prześladowcy. Kabel, który ciągną za sobą w wagoniku, zahacza o nogę olbrzyma i wywraca go. James próbuje zahamować pojazd, ale kończy się to złamaniem drążka.

Z kolei Ash, Misty i Brock ciągle biegną, gdy nagle na ich drodze staje wspomniany wyżej, Giga-Pikachu. Wtem, na horyzoncie pojawia się pędzący wagon z Zespołem R, ciągnący za sobą olbrzymiego Kabutopsa. Ketchum i reszta wskakują do pojazdu, a po chwili wielki Pikuś zostaje podcięty i także zaczyna ślizgać się na barkach. Misty zauważa w dali zaginione Poki jej kolegi i Tria. Rozpędzone Stworki skaczą na oślep, ale Ash łapie je wszystkie w ramiona, podobnie zresztą, jak Jessie i James. Szczęście przesłania im fakt, że gigantyczne Venusaur, Charizard i Blastoise także zostają pociągnięte za wagonikiem, a mimo to pojazd ciągle nie zwalnia!

W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się wyrwa w szynach i najechawszy na nią, pojazd zostaje wyrzucony w przestworza. W powietrzu przebija na wylot Zapdosa i spada do wody. W tym czasie coś, co miało być Pokémonem okazuje się maszyną, która również pikuje wprost na pozostałe na ziemi mechy, wzniecając jeszcze większy bałagan. W tym czasie przepływa obok jakaś łódka, w której miła pani oknajmia że jest to wyspa z mechanicznymi olbrzymimi Pokémonami, jak się później okazuje jest ona prowadzona przez szefa Zespołu RGiovanniego.

Ash i jego przyjaciele kontynuują swą podróż i po krótkim czasie ich oczom ukazuje się przepiękne miasto Porta Vista. Z kolei Slowpoke, którego spotkaliśmy na początku epizodu ogon z wody i jak się okazuje, na jego czubku znajduje się Shellder. Wodny Stworek ewoluował w Slowbro.


Wydarzenia

  • Ash, Misty, Brock, Jessie i James zostają na jakiś czas odseparowani od swoich Pokémonów.


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Slowbro

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach