Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP016

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bitwa na pokładzie Świętej Anny
EP016: Wrak Pokémonów
Wyspa Pokémonów Gigantów
EP015
EP016: Wrak Pokémonów
EP017
Wrak Pokémonów
Pokémon Shipwreck
ポケモンひょうりゅうき Pokemon Hyōryūki
EP016.png
Numer odcinka
Original series
016
Indigo League
016
Ogólnie
016
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
28 września 1998
Japonia
15 lipca 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Statek „Święta Anna” zatonął podczas niebezpiecznego sztormu. Wszyscy pasażerowie zdołali uciec, z wyjątkiem Asha, Misty, Brocka, Jessie, Jamesa i Meowtha, uwięzionych na pokładzie. Kilkadziesiąt metrów pod powierzchnią, łódź opada coraz głębiej i głębiej. W końcu statek zatrzymuje się na półce skalnej, która chroni go przez całkowitym upadkiem na dno oceanu. Zespół R po wybudzeniu z miłego snu postanawia wydostać się z wraku, dlatego Jessie wysyła Ekansa i karze mu wykonać dziurę w podłodze. Po chwili z podłogi wytryskuje strumień wody, która bardzo szybko wypełnia pomieszczenie.

W tym samym czasie Trójka naszych przyjaciół próbuje znaleźć jakąś drogę ucieczki. W końcu udaje im się odszukać schody, ale uświadamiają oni sobie, że skoro łódź przekoziołkowała, to pokład jest na dole a kadłub u góry. Misty wysyła Goldeen i prosi ją, aby sprawdziła, czy nie ma gdzieś jakiejś drogi na powierzchnię. Po chwili Pokémon wraca i wyrzuca pod nogi naszych znajomych, ledwo zipiące Trio. Misty stwierdza, że jeśli dobrze myśli, to należy kierować się na górę, wypalić dziurę w kadłubie i wypłynąć. Cała reszta 'uwięzionych' w świętej Annie nie oponuje, nie mając lepszego pomysłu.

Dzięki Onixowi, który posłużył jako schody, dzieciakom udaje się dotrzeć wyżej. W końcu dochodzą one do kotłowni i przechodzą przez nią. Kolejne pomieszczenie jest całe w płomieniach, co blokuje przejście na drugą stronę. Ash jednak wysyła Bulbasaura i po jego pnączach cała piątka przechodzi na drugą stronę pokoju. Po chwili Misty zauważa, że znajdują się w najwyższym punkcie łodzi. Ash wysyła Charmandera, który zaczyna przepalać pokład. W końcu blacha pęka i do pokoju wlewa się woda. Chłopiec wypuszcza Squirtle'a. Liderka z Azurii uwalnia z kolei Starmie i Goldeen. Wodne Pokémony mają posłużyć za pomoc w szybszym wydostaniu się na powierzchnię. Niestety Zespół R ma wiekszy kłopot, bo im niedawno złapany Magikarp nie umie pływać.

Tymczasem cała trójka dopływa do jakiejś deski, chwytają się jej. Po kilku chwilach Brock wpada na pomysł, aby jego kolega wysłał Pidgeotto i kazał mu znaleźć ląd. Ash robi wszystko według poleceń przyjaciela i po chwili ptak wraca, targając ze sobą na wpół żywy Zespół R. James zły na swojego Pokémona (Magikarpa) wykopuje go do wody, a ten ewoluuje w Gyaradosa. Po tym zajściu zerwali się do ucieczki, jednak pogoń ustaje, gdyż smok zatrzymuje się i zaczyna wyć. Wszyscy mają nadzieję, że ich oprawca się zmęczył, ale na nieszczęście, z wody wynurza się więcej Gyaradosów. Wszystkie potwory zaczynają kręcić się w kółko i po chwili wywołują ogromne Tornado, które porywa naszych przyjaciół. Teraz Ash, Misty, Brock i Zespół R są na łasce silnego wiatru. (C.D.N.)

Wydarzenia

  • Magikarp Jamesa ewoluuje w Gyaradosa.
  • James wypuszcza Gyaradosa.

Pomyłki

  • Z okna wraku widać pływające pod wodą ryby, nie przypominające żadnego znanego wówczas Pokemona.

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Magikarp

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach