Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP015

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Elektrowstrząs, ostateczna rozgrywka
EP015: Bitwa na pokładzie Świętej Anny
Wrak Pokémonów
EP014
EP015: Bitwa na pokładzie Świętej Anny
EP016
Bitwa na pokładzie Świętej Anny
Battle Aboard the St. Anne
サントアンヌごうのたたかい! Santo Annu-gō no Tatakai!
EP015.png
Numer odcinka
Original series
015
Indigo League
015
Ogólnie
015
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
28 września 1998
Japonia
8 lipca 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yūji Asada

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash, Misty i Brock udają się w kierunku portu. Mają oni nadzieję przepłynąć się promem, ale nie mają pieniędzy na bilety. Nagle pojawiają się przed nimi dwie dziewczyny i ni stąd, ni z owąd, oferują im darmowe bilety na prom - św. Annę, na którym odbędzie się zabawa. Cała trójka jest bardzo podekscytowana i zabrawszy podarunek, rusza odnaleźć statek.

Niestety, uwadze dzieciaków umknął fakt, że dziewczyny to w rzeczywistości Jessie i James. Para opryszków podchodzi do telefonu, stojącego w pobliżu i dzwoni do swojego Szefa. Giovanni wyjaśnia, że jest zawiedziony dotychczasowym działaniem Tria. Mówi im też, że jeżeli chcą zyskać jakieś dodatkowe zasługi, niech dokładniej obmyślają swoje plany. Wszyscy są już gotowi do akcji i gdy nadejdzie pora, ukradną oni Pokémony ich właścicielom. Giovanni kończy zdanie słowami: "Mam nadzieję, że porażka nie wchodzi w rachubę". Ash i jego przyjaciele są już na pokładzie, gdzie wchodzą do olbrzymiego pomieszczenia. W środku jest niezliczona liczba trenerów i sklepów z pamiątkami. Wszyscy ludzie chwalą się swoimi Stworkami. Ketchum nie zgadza się z ich zdaniem, twierdząc, że jego Poki są o niebo lepsze. Już zamierza je wypuścić, gdy nagle zauważa walkę. Gentleman kontra Youngster. Starszy pan wysyła Raticate'a, a Youngster Starmie. Wystarczy jeden atak Poke-Szczura, aby kryształ na ciele Rozgwiazdy pękł. Walka zostaje zakończona. Po krótkiej chwili jest on gotowy do kolejnego wyzwania, które otrzymuje od głównego bohatera. Ash staje na polu walki, a jako swojego Pokémona, wysyła Butterfree. W tej chwili rozpoczyna się pojedynek między Ketchumem a Gentlemanem. Walka jest imponująca i nasz bohater jest bliski zwycięstwa, gdy mężczyzna odwołuje Raticate'a. Taka decyzja wprawia chłopca w zawiedzenie.

W tym czasie James zostaje zaczepiony przez handlarza który sprzedaje mu Magikarpia za jedyne 300 $ w złotym Pokéballu. W innym miejscu pokładu Gentleman z jakąś młodą kobietą podchodzą do trenera z Alabastii. Starszy pan mówi mu, że jest pod wrażeniem jego Poka i proponuje zamianę Motyla za Szczura. Chłopiec zgadza się i po krótkiej chwili wchodzi w posiadanie Raticate'a. Nie jest jednak z tej transakcji do końca zadowolony. James również ma mały problem. W tej chwili jest on napastowany przez Jessie i Meowtha, którzy są wściekli na niego za wydanie całych oszczędności na bezużytecznego Pokémona. Ash w końcu decyduje się odwołać zamianę. W tym momencie pojawia się Jessie i James i wspólnie wygłaszają motto. W sali pojawia się także więcej ludzi ubranych w stroje z literą R. Wyciągają oni dziwne odkurzacze i zaczynają wsysać Pokéballe. Ketchum namawia wszystkich trenerów do walki i już po chwili wrogowie zostają pokonani. Niestety, Św. Anna wpada w sztorm i zaczyna się kołysać na wszystkie strony.

Ash odmienia się spowrotem, ale kiedy ma zabrać swoją kulę z automatu, łódź przechyla się, a Pokéball spada i zaczyna się toczyć w głąb korytarza. Przez radiowęzeł słychać, że prom nabiera wody i zaczyna tonąć. Ludzie powoli wpadają w panikę. Chłopiec biegnie za kulą, oddalając się coraz bardziej od wyjścia ewakuacyjnego. Taki sam problem ma Trio, których Pokeball z Magikarpiem również turla się do wnętrza łodzi.

W końcu obydwu drużynom udaje się złapać ich Pokéballe, gdy nagle łódź bardzo ostro odchyla się, obracając się pokładem do dna. Dzieciak ciągle są w jej wnętrzu, znajdując się tym samym w wielkim niebezpieczeństwie... (C.D.N.)

Wydarzenia

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Raticate

Pokémony innych osób na statku:

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach