Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP014

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tajemnica morskiej latarni
EP014: Elektrowstrząs, ostateczna rozgrywka
Bitwa na pokładzie Świętej Anny
EP013
EP014: Elektrowstrząs, ostateczna rozgrywka
EP015
Elektrowstrząs, ostateczna rozgrywka
Electric Shock Showdown
でんげきたいけつ!クチバジム Dengeki Taiketsu! Kuchiba Jimu
EP014.png
Numer odcinka
Original series
014
Indigo League
014
Ogólnie
014
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
25 września 1998
Japonia
1 lipca 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Masamitsu Hidaka

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ketchum i jego drużyna docierają w końcu do Oranii. Przed wejściem do Poke Center, nasi bohaterowie spotykają się z nieznajomym trenerem, który niesie na rękach ciężko rannego Growlithe'a. Ten zapytany co się stało wyjaśnia, że tutejszy Mistrz Areny jest niezwykle ciężkim przeciwnikiem. Z kolei Siostra Joy wyjaśnia Ashowi, że Lider ma na imię Surge, a na dodatek posiada on stopień porucznika.

Kiedy Ash wchodzi do sali, wtem pojawia się Surge. Jest on dwa razy wyższy od głównego bohatera. Ash wyzywa go na pojedynek co po chwili następuje. Jego przeciwnik rzuca Pokéballem, z którego wychodzi... Raichu. Ash wybiera swoją Elektryczną Mysz. Pikuś od razu atakuje z Elektrowstrząsem, ale nie robi to wielkiego wrażenia na jego oponencie, który kontruje tym samym atakiem i powala go na ziemię. Porucznik stwierdza, że mecz jest skończony. Również trener próbuje odwołać Żółtego Gryzonia, ale ten nie poddaje się. Skacze w kierunku Raichu, co kończy się całkowitym znokautowaniem przez Mega Pięść i Mega Kopniak. W tym samym czasie całemu zdarzeniu przygląda się Zespół R. Trio zaczyna całym sercem kibicować pupilowi Asha, a gdy Meowth proponuje ukraść Raichu, dostaje kilka porządnych uderzeń w głowę. W tej samej chwili Pikachu zostaje wykończony przez Elektroszok.

W Poké Centrum Pikachu powoli dochodzi do siebie. Na próbę rozmowy, w wykonaniu swojego właściciela reaguje gniewnie i obraca się plecami do niego. Ambicje Małego Stworka legły w gruzach. Ash ciągle wierzy w swojego pierwszego Pokémona i uparcie twierdzi, że kolejnym razem zwycięży. W tym momencie do pokoju wchodzi Siostra Joy i proponuje dokonać ewolucji Pikachu przy pomocy Kamienia Gromu, jednak malec odmawia. Całej scenie przygląda się Trio, które jest wzruszone odwagą ich dotychczasowego wroga. Chłopiec postanawia poczekać, aż najważniejszy partner wyzdrowieje. W końcu Brock wpada na pewien pomysł. Przypomniało mu się, bowiem, jak Surge mówił, że on swojego Pikachu ewoluował zaraz po schwytaniu, co znaczy, że Raichu nie zna Szybkiego Ataku. Teraz i on twierdzi, że mała, Elektryczna Mysz pokona swojego rywala. Gdy nasi przyjaciele zmierzają na Arenę, drogę zastępują im Trzy Niecnoty, ubrane w czarne kombinezony. Po krótkiej chwili gorącego dopingu Rocketowcy znikają.

Wreszcie Ketchum staje oko w oko z porucznikiem Surgem. Misty, Brock i Trio przyglądają się całej walce. Ash nakazuje Pikachu zastosować strategię, którą przećwiczyli. Mały gryzoń skacze w kierunku Raichu, ale zostaje tylko uderzony ogonem w głowę. Na szczęście, w momencie gdy ma on zostać przygnieciony ciałem, udaje mu się uniknąć natarcia. Sytuacja powtarza się kilkakrotnie. W końcu pomarańczowy Stworek jest troszeczkę skołowany. Teraz to trener z Alabastii tryumfuje, informując Lt. Surge'a o słabości jego Pokémona. Zdenerwowany Raichu używa bardzo silnego Elektrowstrząsu, w wyniku czego wszystkie szyby w Gymie pękają. Kiedy kurz opada, pojawia się Pikachu , na dodatek w ogóle nie draśnięty. Okazało się, że mały gryzoń użył ogona jako uziemienia. W takiej sytuacji Surge zarządza kolejny atak, ale jego podopieczny jest zbyt zmęczony. Pikuś dokańcza dzieła Szybkim Atakiem i po chwili wszyscy cieszą się z jego zwycięstwa.

Lt. Surge jest bardzo zadowolony z walki i ze spokojem wręcza Odznakę Pioruna należytemu zwycięzcy. Nasi przyjaciele żegnają się z Liderem i udają w dalszą drogę.

Wydarzenia

  • Ash przegrywa pierwszą walkę z Lt. Surgem.
  • Ash dostaje Kamień Pioruna od Siostry Joy.
  • Pikachu odmawia ewolucji w Raichu.
  • Pikachu uczy się Przyspieszenia i Szybkiego Ataku.
  • Ash wygrywa Odznakę Pioruna.

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Raichu

Ciekawostka

  • W jednej ze scen,dosłownie przez chwilę, widać jakby Pikachu miał ogon Raichu i jakby Raichu miał ogon Pikachu.zh:EP014

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach