Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP013

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przybywa brygada Squirtle'ów
EP013: Tajemnica morskiej latarni
Elektrowstrząs, ostateczna rozgrywka
EP012
EP013: Tajemnica morskiej latarni
EP014
Tajemnica morskiej latarni
Mystery at the Lighthouse
マサキのとうだい Masaki no Tōdai
EP013.png
Numer odcinka
Original series
013
Indigo League
013
Ogólnie
013
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
24 września 1998
Japonia
24 czerwca 1997
Producenci
Scenariusz
Takeshi Shudō
Animacja
Team Ota
Scenopis
Takaaki Ishiyama

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Epizod jak zwykle rozpoczyna się od głosu narratora. Informuje nas on o sukcesach Asha, mimo tak krótkiego trwania jego podróży. Ma on już dwie Odznaki i sześć Pokémonów, z czego jest bardzo dumny. Nagle Ash wyprzedza grupę i wbiega na plażę, która na tle zachodzącego słońca wygląda pięknie. Wtem chłopiec zauważa Pokémona, a Dexter informuje go, że jest to Krabby. W pewnej chwili Ketchum zostaje uszczypany przez Wodnego Stworka, który wyraźnie cieszy się z tego powodu. Rozgniewany dzieciak, rzuca weń Pokéballem i łapie dowcipnego Poka. Gdy jednak trzyma on kulę w ręce, ta zaczyna świecić, a następnie znika. Jak się później okazuje, trener może mieć przy sobie tylko 6 Pokémonów, kolejne przesyłane są do miejsca w którym otrzymało się Pokédex, w przypadku Asha jest to laboratorium Profesora Oaka. Ash martwi się o swojego nowego pokemona i chce jak najszybciej sprawdzić czy wszystko w porządku z nim. Wtem Pikachu zauważa latarnie morską. Przyjaciele udają się w jej kierunku i docierają do celu dopiero, gdy noc przykrywa już niebo. Po wejściu do środka przyjaciele dowiadują się że latarnia zamieszkała jest przez badacza Pokemonów, Billa.

Tymczasem pojawia się nasze ulubione trio, z dwóch dostępnych tras, oferujących dostanie się do budynku, wybierają oni wspinaczkę po klifie. W tym czasie dzieciaki rozmawiają z Profesorem Oakiem. Ash dowiaduje się, że u jego Stworka wszystko w porządku, ale za to z nim nie. Gary, jego rywal, schwytał już 45 Poków. Gdy idą ciemnymi korytarzami, trafiają wreszcie do sali, na której środku stoi prehistoryczny Pokémon - Kabuto. później dowiadują się, że to tylko kostium, w którym kryje się słynny naukowiec. Młody naukowiec proponuje naszym przyjaciołom wycieczkę po Latarni, w czasie której opowiada o tym, że jest tysiące różnych gatunków Pokémon'ów, ale na razie odkryto ich tylko 150.

Badacz opowiada im także o olbrzymim Pokemonie. Po chwili daje się słyszeć ryk, a naukowiec, dzięki specjalnemu głośnikowi wydaje takie same dźwięki. W rezultacie od strony zamglonego morza pojawia się gigantyczny cień (Dragonite). Bill jest bliski sukcesu, gdy wtem Pokémon zostaje odpędzony przez pociski z bazooki Zespołu R. Wściekły gigant przed odejściem niszczy budynek swoim Hiper Promieniem. Ash i pozostali, na szczęście, uchodzą cało z tego ataku, ale Jessie, James i Meowth nie przestają nacierać. Na odchodnym smok zrzuca ich z klifu ogonem, po czym znika w morskich głębinach.


Wydarzenia

  • Ash złapał Krabby'ego
  • Przyjaciele poznają Billa
  • Na ścianie latarni widnieje obrazek Mewtwo, który teoretycznie nie był jeszcze wówczas znany.

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Krabby

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach