Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP011

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bulbasaur i Ukryta Osada
EP011: Charmander - Zabłąkany Pokémon
Przybywa brygada Squirtle'ów
EP010
EP011: Charmander - Zabłąkany Pokémon
EP012
Charmander - Zabłąkany Pokémon
Charmander – The Stray Pokémon
はぐれポケモン・ヒトカゲ Hagure Pokemon - Hitokage
EP011.png
Numer odcinka
Original series
011
Indigo League
011
Ogólnie
011
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
22 września 1998
Japonia
10 czerwca 1997
Producenci
Scenariusz
Junki Takegami
Animacja
Team Ota
Scenopis
Kiyotaka Itani

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Na początku odcinka dowiadujemy się o położeniu naszych bohaterów. Otóż są oni w... Obecnie znów się zgubili, a ponadto ta sytuacja doprowadza Misty do szału. Na szczęście ścieżka do Oranii nie była daleko i nasi przyjaciele znowu wrócili na właściwy kurs. Gdy już mieli udać się dalej, Ash znajduje wysoką skałę, na której czubku siedzi Charmander. Pokédex, informuje go o tym, że ten Pokémon żyje, dopóki na jego ogonie pali się ogień. Wówczas przyjaciele orientują się, że stan "Ognistej Jaszczurki" jest kiepski. Młody trener próbuje zabrać go do Centrum Pokémon i w tym celu rzuca Pokéballem, ale Charmander odbija kulę swym ogonem. Zbliża się burza, więc nasi bohaterowie zostawiają Ognistego Stworka i ruszają aby schronić się w pobliskim Poké-Center. Tym czasem Ash, Misty i Brock siedząc przy stoliku i rozmawiając, skupiają swoją uwagę na głośno konwersującej grupie trenerów. Wszyscy skupieni są wokół Damiena, chłopaka, który chwali się swą kolekcją Pokémonów. Gdy zostaje zagadnięty o Charmandera, odpowiada, że miał jednego, ale zostawił słabiznę na pastwę losu. Słysząc te słowa Brock wstaje i próbuje zmusić pyszałka, aby wrócił po swojego Poka. Ten jednak niczego sobie z tego nie robi. Spór zakończa Siostra Joy. W chwilę później nasi znajomi biegną przez burzę w kierunku pozostawionego Stworka po czym zabierają go do Centrum Pokémon.

Na szczęście Siostra Joy wykonała kawał dobrej roboty i już następnego dnia Charmander jest zdrów i cały. Po ucieczce Charmandera z Centrum, dzieciaki wpadają w pułapkę Zespołu R, jednak na ratunek przybywa Charmander. Wtem z pobliskich krzaków wychodzi Damien i z ironią informuje wszystkich, że wrócił po swojego Poka. Gdy widzi, że Charmander się waha rzuca weń jego Pokéballem, ale ten odbija kulę ogonem. Wówczas chłopak wyjmuje swe kule i chce rozpocząć walkę, lecz Jaszczurka i Pikachu atakują go jednocześnie. Napastnik ucieka gdzie pieprz rośnie.

Po ciężkiej przygodzie Charmander nie ma się gdzie podziać. Niespodziewanie Brock proponuje, aby przyłączył się on do drużyny Asha. Chłopak ponawia pytanie, a szczęśliwy Pokémon wskakuje mu do Pokéballa. Nasi przyjaciele ruszają w dalszą drogę prosto do Oranii, gdzie mieści się kolejny Stadion.

Wydarzenia

  • Ash łapie Charmandera.

Ciekawostka

W Japońskiej wersji. Pikachu przetłumaczył(albo Ash źle go odebrał) słowa charmadera w ten sposób:

"Ktoś zostawił tu Charmadera bym go złapał"

Zaś w Polskiej to było coś w stylu

"Ktoś zostawił tu tego pokemona i obiecał po niego wrócić"

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Charmander

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach