Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP010

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Szkoła twardych ciosów
EP010: Bulbasaur i Ukryta Osada
Charmander - Zabłąkany Pokémon
EP009
EP010: Bulbasaur i Ukryta Osada
EP011
Bulbasaur i Ukryta Osada
Bulbasaur and the Hidden Village
かくれざとのフシギダネ Kakurezato no Fushigidane
EP010.png
Numer odcinka
Original series
010
Indigo League
010
Ogólnie
010
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
21 września 1998
Japonia
3 czerwca 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Naori Hiraki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Rozpoczął się nowy dzień dla Asha i jego towarzyszy. Jego spokój zakłóca jednak kłótnia między dwójką przyjaciół, którzy sprzeczają się o wybór właściwej drogi. Całemu przedstawieniu przypatruje się Brock. Wszystko zaczęło się od źle wybranego skrótu do Oranii, przez co teraz muszą gnić w lesie na polance. Wtem, nad pobliskim źródełkiem, pojawia się Oddish. Ash chce go złapać, jednak uprzedza go Misty, wybierając swojego Poka jako pierwsza.

Starmie dziewczynki bez większych problemów pokonuje Trawiastego Pokémona i gdy ma ona rzucić weń Pokéballem, nieoczekiwanie przybywa Bulbasaur. Ten bez problemu powala Rozgwiazdę na łopatki, więc Ash może przejąć inicjatywę. Zawsze chciał być trenerem tego Pokémona, jednak trawiaste Pokémony uciekają w zarośla. W końcu docierają do starego drewnianego mostu, gdy są w trakcie przechodzenia na drugą stronę, jeden ze sznurów, na którym wisi most pęka. Ash i Misty zdążają się złapać, ale Brock nie ma tyle szczęścia. Spada on z wysoka do rwącej rzeki i znika z wraz z jej nurtem. Całemu zdarzeniu przypatruje się Zespół R. Tym razem jednak złoczyńcy nie chcą Elektrycznej Myszy – szukają oni Ukrytej Osady z mnóstwem Pokémonów. Podążając wzdłuż brzegu Ash, Misty i Pikachu nagle wpadają w pułapkę. Wisząc na drzewie w sieci, widzą Bulbasaura, który dziarsko spoglądając w górę na pechowców, sprawia wrażenie zadowolonego. Mimo prób Ketchumowi nie udaje się wydostać z potrzasku. Dopiero gdy pojawia się Brock, nasi przyjaciele zostają oswobodzeni. Trener z Marmorii opowiedział im co sie wydarzyło: po tym, gdy wpadł do rzeki, został uratowany przez dziewczynę o imieniu Melanie. Opiekuje się ona osadą, ukrytą w głębi lasu. Po konwersacji hodowca zaprowadza przyjaciół w owe miejsce.

Tutaj też Misty spotyka ponownie Oddisha. Chce go przeprosić, ale ni stąd, ni zowąd, wyskakuje Bulbasaur i zaczyna ją atakować. Melanie powstrzymuje go i wyjaśnia, że Stworek jest strażnikiem tej osady i że Ash nie może z nim walczyć, gdyż on pomaga jej strzec osady przed obcymi trenerami. Okazuje się również, że to ona zastawiała te pułapki, by odstraszyć nieznajomych. Mowa tutaj o dokładnie tych samych potrzaskach, w które właśnie wpada Zespół R, próbując odnaleźć osadę. Bulbasaur chce, aby Ash i pozostali opuścili przyczółek, gdy wtem pojawia się nad nią olbrzymi, latający odkurzacz, na którym stoi Zespół R. Próbują oni wessać wszystkie tam obecne Poki do środka. Prawie wszyscy zdążają się na szczęście ukryć do domu, ale Oddish wciąż pozostaje na zewnątrz. Bulwiasty Pokemon biegnie go ratować, ale sam nie jest w stanie stawić oporu ogromnej sile odkurzaczu. Nieoczekiwanie Ash wybiega z chaty i podaje mu pomocną dłoń. Następnie wybiera Pidgeotto, który tworzy wielkie Tornado i wywiewa maszynę Tria za horyzont. Trawiasty Stworek wreszcie nabiera zaufania do chłopca. Gdy już jest po wszystkim Melanie proponuje Ketchumowi, aby zabrał za sobą Bulbasaura. Wszyscy dochodzą do porozumienia, jednak zanim Ash będzie mógł przyłączyć do drużyny nowego członka, musi stoczyć z nim walkę. Chłopak zgadza się, wystawia Pikachu i wygrywa walke po czym rzuca Pokéballem i łapie Roślinnego Poka. Ketchum obiecuje Melanie, że dobrze wytrenuje Bulbasaura. Następnie żegna się i odchodzi wraz z Misty, Brockiem ku kolejnej, fascynującej przygodzie.Wydarzenia

  • Ash łapie Bulbasaura.

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Bulbasaur

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach