Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP009

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Droga do Ligi Pokémon
EP009: Szkoła twardych ciosów
Bulbasaur i Ukryta Osada
EP008
EP009: Szkoła twardych ciosów
EP010
Szkoła twardych ciosów
The School of Hard Knocks
ポケモンひっしょうマニュアル Pokemon Hisshō Manyuaru
EP009.png
Numer odcinka
Original series
009
Indigo League
009
Ogólnie
009
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
18 września 1998
Japonia
27 maja 1997
Producenci
Scenariusz
Takeshi Shudō
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yūji Asada

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash i reszta grupy kontynuują swoją podróż do Oranii. Właśnie zatrzymali się oni, by odpocząć i spożyć posiłek, gdy nagle Brock zauważa, iż nie ma drewna na opał. Aby je odnaleźć wysyła oczywiście Asha.

Ten w czasie krótkich poszukiwań, trafia niespodziewanie na grupkę chłopców ubranych w jednakowe stroje, trzymających świeczki i zadających jednemu z nich pytania. Na żadne z nich ich ofiara nie zna odpowiedzi. Nieznajomi kręcą głowami i mówią, że ich „kolega” nie zostanie nigdy dobrym trenerem, jeśli nie zacznie studiować. W tej chwili Ash postanawia interweniować. Młodzieńcy odchodzą, a Ketchum nawiązuje znajomość z chłopcem o imieniu Joe. Ten wyjaśnia trenerowi z Alabastii, że on i pozostali nieznajomi są uczniami Akademii Pokémon - szkoły, w której otrzymanie dyplomu jest równoznaczne z posiadaniem 8 odznak, pozwalających trenerom uczestniczyć w zawodach Ligi. Nie zdają sobie oni nawet sprawy z tego, że podgląda ich Zespół R. Jessie i James pamiętają, jak to było za ich czasów, gdy uczęszczali do tej Akademii. Mięli wówczas najniższe wyniki w historii szkoły. Misty postanawia wziąć sprawę w swoje ręce. Chce ona pokazać Giselli, kto jest prawdziwym trenerem. Joe próbuje ją powstrzymać, jednak ona uspokaja go, mówiąc, że jest Liderką Wodnych Pokémonów z Azurii. Młodzian mówi, że na symulatorze zawsze wygrywał z Wodnymi typami, używając Roślinnych Stworków, w związku z czym dziewczynka proponuje mu sprawdzian w postaci walki, na co ten przystaje. Jego wybór pada na Weepinbella. Niestety, mimo przewagi typu (Roślinny kontra Wodny), zostaje on rozłożony na łopatki, gdyż Starmie, którego użyła Misty jest silniejszy poziomem i doświadczeniem. Wtedy do pomieszczenia wkracza Gisella. Rudowłosa dziewczynka wyzywa ją na pojedynek, który nie trwa zbyt długo, ponieważ jej rozgwiazda przegrywa... z Gravelerem!

Ash, który wszystkiemu się przyglądał, również wyzywa dziewczynę. Arogancka i pewna siebie Giselle obraziła go, mówiąc, że jest on jeszcze początkującym trenerem. Arena zostaje zmieniona na szkolne podwórze. Cubone kontra Pikachu, Giselle kontra Ash. Walka się rozpoczęła. Elektryczna Mysz nie ma jednak zbytnich szans w starciu z ziemnym Pokémonem. Pojedynek stoi na wysokim poziomie, a Żółty Gryzoń, mimo wielu prób nie zadaje zbytnich obrażeń Cubone'owi. W końcu jego oponent używa swego Kościorangu, który uderza dość mocno w Pikusia. Ash dopinguje swego pupila i opracowuje taktyke dzieki ktorej zwycieza. Nagle zjawia się Zespół R i próbuje ukraść Pikachu. Na szczęście wszyscy uczniowie odpędzają oprychów swymi Pokéballami. Na razie Joe opuszcza Akademię, z zamiarem dalszego treningu na własną rękę.


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Cubone

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach