Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP008

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wodne Kwiaty Azurii
EP008: Droga do Ligi Pokémon
Szkoła twardych ciosów
EP007
EP008: Droga do Ligi Pokémon
EP009
Droga do Ligi Pokémon
The Path to the Pokémon League
ポケモンリーグへのみち Pokemon Rīgu e no Michi
EP008.png
Numer odcinka
Original series
008
Indigo League
008
Ogólnie
008
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
17 września 1998
Japonia
20 maja 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Ash Ketchum z Alabastii, po stoczonych walkach w Azurii i Marmorii zdobył dwie odznaki. Teraz wraz z przyjaciółmi - Brockiem i Misty, zmierza w kierunku Oranii, gdzie mieści się kolejny stadion Ligi Pokémon. Po zwyciężonej dziesiątej walce z młodym trenerem, Ash dostaje wskazówkę gdzie powinien się udać, aby rzucić wyzwanie A.J.owi, który jest w okolicy najlepszy. Kilka chwil później staje przed wejściem do Nieoficjalnej Sali Pokémon. Przed bramą spotyka zielonowłosego chłopca. Okazuje się, że to on jest A.J.em. i wyzywa Asha na pojedynek a ten przyjmuje wyzwanie. A.J. oznajmia, że wyruszy w podróż Pokémon, gdy pokona 100 trenerów. Oznacza to, że nie ma jeszcze żadnej Odznaki. Ash słysząc to zaczyna się z niego nabijać. On stoczył tylko 10 walki i ma ich już dwie! Jego oponent komentuje to bardzo dobitnie: "Widać ci Liderzy nie byli najlepsi!" Słysząc to Misty i Brock zaczynają kibicować swojemu przyjacielowi. Ten lekko zmieszany wybiera Pidgeotto. Jego przeciwnik wystawia Sandshrewa. Ziemny Pokémon szybko się rozprawia z latającym, mimo, iż przecież ten miał nad nim przewagę. Ash wybiera Butterfree. Niestety, także Usypiający Proszek nie działa, a Ziemny Stworek używa ataku Kopania, którym rozkłada chrząszcza na łopatki. Ketchum jest zdruzgotany porażką. Ponadto Pikachu nie chce wejść na arenę, by dokończyć walkę. A.J. odnosi 99 zwycięstwo z rzędu.

Następnie nowy znajomy pokazuje sposób, w jaki trenuje z Sandshrewem. Ash jest oburzony widząc jak jego nowy znajomy traktuje swojego podopiecznego, w związku z czym rzuca się on na rywala, wpadając z nim do basenu. W między czasie Zespół R knuje kolejny plan porwania Pikachu. Team Rocket ukryty w olbrzymiej kuli zakrada się do namiotu i przez pomyłkę porywa Poke-Pancernikna. Gdy Ash znajduje Pikachu, A.J. ma problem ze znalezieniem swojego pupila. Zaczyna więc poszukiwania, w których pomagają mu jego pozostałe Pokémony. W owej chwili Trio orientuje się, że porwało nie tego Poka co trzeba. Ziemny Stworek wyskakuje z worka i ucieka, jednak Meowthowi w ostatniej chwili udaje się złapać go za ogon. Mimo oporu "Pancernik" wraca do namiotu, przyciągając za sobą maskotkę Zespołu R. Teraz to Poke-Kot ma kłopoty, jednak na szczęście dla niego, w porę pojawiają się na miejscu J&J. A.J. zaczyna z nimi swoją setną walkę. Ani Ekans, ani Koffing nie dają rady Sandshrewowi. Ten bez problemu powala ich na łopatki, świetnie radząc sobie również w starciu z Meowthem. Sandshrew używa ataku Szczeliny w Ziemi, która sprawia, że arena pęka a Zespół R po raz kolejny znika gdzieś w przestworzach.

Postanowienie spełnione - A.J. może wyruszyć w podróż, mając 100 zwycięstw i ani jednej porażki na koncie. Ash i reszta żegna się z nim i każdy udaje się w swoją stronę z nadzieją, że może jeszcze kiedyś przyjdzie im się spotkać.

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Sandshrew

Pomyłki

Sandshrew uderza Butterfree z Tunelu, pomimo faktu, że Butterfree jako typ Latający jest odporny na ruchy typu ziemnego , takich jak Tunel.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach