Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP007

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Clefairy i Kamień Księżycowy
EP007: Wodne Kwiaty Azurii
Droga do Ligi Pokémon
EP006
EP007: Wodne Kwiaty Azurii
EP008
Wodne Kwiaty Azurii
The Water Flowers of Cerulean City
ハナダシティのすいちゅうか Hanada Shiti no Suichūka
EP007.png
Numer odcinka
Original series
007
Indigo League
007
Ogólnie
007
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
16 września 1998
Japonia
13 maja 1997
Producenci
Scenariusz
Yukiyoshi Ōhashi
Animacja
Team Ota
Scenopis
Osamu Inoue

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Mamy kolejny, piękny dzień. Ash i jego przyjaciele są już niemal u celu, czyli w Azurii, gdy wtem Misty próbuje zatrzymać Ketchuma, mówiąc mu, aby nie szedł do miasta. Sądzi, ona że w Oranii będzie o wiele łatwiej o pojedynek, jednak na próżno strzępi sobie ona język.

Nasz bohater i tak zrobi swoje, szczególnie gdy ma poparcie Brocka. Chłopcy odchodzą, a ona zostaje sama, walcząc ze swymi myślami. Po wejściu do miasta chłopcy padają oskarżeniom Oficer Jenny, której wydaje się, że są przestępcami. Na szczęście Pokedex Asha i Odznaka Lidera Brocka ratują ich przed dalszym ogniem pytań policjantki. Gdy Brock także opuszcza Asha, trener z Alabastii wchodzi w końcu do Sali. W środku jednak zastaje coś, czego się nie spodziewał - trzy piękne dziewczyny wystawiają rewię na wodzie. Jak się okazuje dziewczyny są Liderkami stadionu.

Nasz bohater chce je wyzwać na pojedynek, jednak te odmawiają, mówiąc, że już trzykrotnie walczyły z dzieciakami z Alabastii i już trzy razy musiały biegać do Poke Center. Na pocieszenie same chcą oddać Ashowi Odznakę. Chłopiec przyjmuje ją niechętnie, gdy nagle na scenę wkracza Misty, jak się okazuje Liderki sali to jej siostry i nie ma zamiaru oddać za darmo odznaki Ashowi. Podczas walki Misty i Asha do Sali wkracza Zespół R z wielkim odkurzaczem i zaczyna wsysać doń Pokémony. Ash próbuje to przerwać i w końcu wpada na genialny pomysł. Wydaje on komendę, aby Pikachu użył Elektrowstrząsu, kierując go w stronę basenu, w którym stoi maszyna, dodatkowo wciągająca do siebie wodę. Pomysł wypala, podobnie jak Zespół R, który znika gdzieś w przestworzach.

Trzeźwy rozum naszego bohatera zostaje doceniony Odznaką Kaskady, którą pewnie i tak wygrałby w pojedynku, gdyby jego Pikachu brał w nim udział.

Wydarzenia

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Seel

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach