Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

EP006

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Spotkanie w Marmorii
EP006: Clefairy i Kamień Księżycowy
Wodne Kwiaty Azurii
EP005
EP006: Clefairy i Kamień Księżycowy
EP007
Clefairy i Kamień Księżycowy
Clefairy and the Moon Stone
ピッピとつきのいし Pippi to Tsuki no Ishi
EP006.png
Numer odcinka
Original series
006
Indigo League
006
Ogólnie
006
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
15 września 1998
Japonia
6 maja 1997
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Ota
Scenopis
Toshiaki Suzuki

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Odcinek zaczyna się, gdy trójka naszych znajomych wspina się na zbocze i rozmawia na temat Góry Księżycowej. Nagle u wejścia do jaskini zauważają oni mężczyznę, atakowanego przez stado Zubatów. Wystarczy jedna sprawna komenda i Pikachu przegania Poke-Nietoperze.

Napadnięty osobnik wstaje lekko zdezorientowany, ale po chwili przedstawia się jako Seymour.Naukowiec zabiera ich do wnętrza góry i wyjaśnia, dlaczego Zubaty przypuściły się ataku, poza swoim naturalnym siedliskiem. Wszystko spowodowane jest tym, że ktoś zakłóca spokój żyjących w Górze Poków, poprzez rozświetlanie tuneli, które powinny być zaciemnione. To Zespół R jest za to odpowiedzialny, przybyli aby ukraść księżycowy kamień który zwiększa siłę Pokemonów. Po wspólnym przepędzeniu zbirów zapada noc, Stworki jedzą specjalny pokarm przygotowany przez Brocka i rozmawiają ze sobą o czymś. Po chwili Pikachu pragnie, by Ash i reszta trenerów poszła w ślad za nim. Grupka dociera do tajnego wejścia. W środku przyjaciele znajdują olbrzymi meteoryt - Kamień Księżycowy. Wokół niego uwija się większa grupka Poke-Wróżek. Wtem, ponownie pojawia się Zespół R, a Zasłona Dymna Koffinga zatrzymuje naszych przyjaciół na wystarczająco długo, by Trio mogło zabrać największy z kamieni. Brock wysyła Onixa, a ten robi długi podkop i wychodzi tuż przed złodziejaszkami, blokując im drogę ucieczki. Małe Wróżki zaczynają wykonywać monotonne ruchy i wtem... następuje eksplozja!!! To był atak Metronomu. Zespół R wylatuje w powietrze, a meteoryt rozsypuje się na drobne kawałeczki. Po opadnięciu pyłu na Clefairy, te od razu ewoluują w Clefable.

Nadchodzi czas pożegnania. Seymour decyduje się pozostać wraz z Pokémonami żyjącymi w Górze Księżycowej i dalej zgłębiać ich tajemnicę. Przyjaciele żegnają się ze sobą i ruszają w dalszą drogę do Azurii.Wydarzenia


Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Clefairy

Pomyłki

W jednej ze scen Ash nie ma rękawiczki.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach