Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Dragonite Iris

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dragonite Iris
アイリスのカイリュー Iris Kairyu
Poké Ball
Iris Dragonite.png
Dragonite Iris
Debiut w odcinku Iris I Dragonite Rozbójnik!
Miejsce złapania Miasteczko Undella
Płeć Nieznana
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Iris
Dragonite
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Dragonite Iris (Japoński: アイリスのカイリュー Iris's Kairyu) jest czwartym Pokémonem którego Iris zdobyła.

Spis treści

Historia

Dragonite pierwszy raz pojawił się w Iris I Dragonite Rozbójnik!, gdzie był ścigany przez Hydreigona. Hydreigon zranił jego skrzydło, przez co Dragonite wpadł do jeziora. Ponownie udało mu się latać, ale stopniowo opadał z sił z powodu kontuzji. Ostatecznie trafił do elektrowni powodując awarię w mieście Undella. Choć to był tylko wypadek, pracownicy wierzyli, że było to zamierzone. Chcąc uciec od pracowników, Dragonite wszedł do elektrowni i zabarykadował się w pomieszczeniu za pomocą Lodowego Promienia. Skulił się na podłodze do odpoczynku w celu regeneracji sił.

Słysząc historię Dragonite'a od Oficer Jenny, Iris nie chciała uwierzyć, że spowodował on awarię celowo. Później ona, Ash i Dawn przeniknęli się do elektrowni i znaleźli Dragonite'a. Ten zaatakował ich, a Piplup i Oshawott zostali wykorzystani do obrony grupy do momentu, w którym Meloetta przyszła i uspokoiła go swoim głosem. Potem smoczy stworek zapadł w sen ponownie z powodu kontuzji. Gdy Ash i Dawn poszli poinformować Sierżant Jenny, Iris była w stanie przeczytać jego serce i zobaczyła, że ból spowodowany przez Hydreigona spowodowała jego utrudniony lot, przez który przypadkowo uderzył w terminal.

Iris i Dragonite

Pomimo tego, Oficer Jenny zebrała grupę trenerów, by walczyć z Dragonite'em. Iris rzuciła się w celu ochrony Dragonite'a przed nimi do chwili, kiedy Ash i jego przyjaciele wrócili z materiałem dowodowym, by udowodnić niewinność Dragonite'a. Na koniec dnia, tuż przed odejściem Dragonite'a, ten spojrzał na Iris. Cilan zasugerował, że może Dragonite chciałby zostać Pokémonem Iris i dał się złapać.

W Walka O Puchar Świata Juniorów!, Iris użyła go w pierwszej rundzie Światowego Pucharu Juniorów Pokémon przeciwko Beartic'owi Georgii. Podczas bitwy, Dragonite nie chciał słuchać żadnych poleceń Iris. Pomimo ciężkiej niekorzyści typu do Beartica, Dragonite łatwo zlekceważył jego ataki i pokonał go Pięścią Gromu, dając Iris wygraną.

W Ponowne Starcie Autorytetów!, z pomocą Cynthii, Dragonite przez pewien czas słuchał swojej trenerki. W drugiej rundzie turnieju, walczył z Mamoswine'em Dawn. Podczas walki nauczył się Smoczego Pędu i pokonał przeciwnika.

Dragonite'a użyto następnie w Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie!, gdzie miał walczyć z Krokorokiem Asha w meczu półfinałowym. Posłuchując polecenie Iris, uniknął pierwsze ataki Krokoroka, a następnie zaatakował go Miotaczem Ognia. Dragonite następnie zaatakował Lodowym Promieniem, ale Krokorok uniknął Tunelem. Dragonite po wyjściu Krokoroka z tunelu, Dragonite zaczął unikać ataków poke-krokodyla z wielką łatwością. W końcu Dragonite uderzył Krokoroka Miotaczem Ognia.Krokorok znów schował się pod ziemią i wyszedł za Dragonitem, łapiąc go z ogon Chrupaniem. Dragonite nie mógł ściągnąć Krokoroka, więc zaatakował go Lodowym Promieniem, po czym Krokorok odczepił się.Po chwili został zaatakowany przez Kamienne Ostrze, lecz uniknął Chrupanie, kładąc Krokoroka na ziemię i atakując Miotaczem Ognia. Dragonite wreszcie udało się trafić swojego przeciwnika Miotaczem Ognia i Lodowym Promieniem, ale zdziwił się, po obejrzeniu ewolucji Krokoroka w Krookodile'a, a po chwili oberwał Smoczym Pazurem. Wobec potężnego przeciwnika, Dragonite rozpoczął uruchamiać swoje ruchy we wszystkich kierunkach, a podczas jego złości, oberwał Chrupaniem. Dragonite następnie lekkomyślnie próbował Pędu Smoka, ale Krookodile uniknął Tunelem. Kiedy Krookodile wyszedł z ziemi, Dragonite został trafiony i pokonany przez Kamienne Ostrze. Po meczu, Georgia i Burgundy zaczęły śmiać się z Iris i Dragonite, a za przewidywaniami Cynthii, Dragonite nie ma jeszcze pełnego zaufania do Iris.

W Walka O Przetrwanie Unovy! , Dragonite został wysłany do walki z Trio Kami. Jak zwykle zaczął walczyć bez rozkazu Iris, a na początku od razu został zraniony. Kiedy Iris próbowała pocieszyć Dragonite, ten był niezdecydowany wobec swojego nowego trenera. Jednak po rozmowie z Iris i pokazała mu, że naprawdę bardzo dba o niego, zyska do niej zaufanie i leci do walki z Triem Kami. Dragonite'owi i innym pokemonom udało się zalokować legendarne pokemony, do czasu, aż wszystko wróciło do normy.

W A Village Homecoming! , Iris przywołuje Dragonite'a, by zobaczył Wioskę Smoków. Od razu, Dragonite wyzwał dzikiego Haxorusa na walkę , który spoczywał w pobliżu. W środku ich walki, Nestorka weszła między ich. Po uspokojeniu Haxorusa, zrobiła to samo Dragonite masując mu brzuch. Później, kiedy Snowo wyewoluowany Hydreigon Shannon stracił kontrolę nad sobą, Dragonite współpracował z Emolgą by zagonić szalejącego pokemona nad jezioro, a kolejnie zaprowadzić w ślepy zaułek, gdzie Iris go uspokoiła.

W Drayden Versus Iris: Past, Present, and Future! , Iris używa Dragonite podczas walki z Draydenem i jego Druddigonem . Dragonite zaczyna Ciosem Gromu, lecz został łatwo zablokowany przez Druddigona, który następnie uderzył Smoczym Pazurem, raniąc Dragonite. Mimo to, Dragonite wciąż był wystarczająco silny, aby przeciwstawić się następującemu Błysko Działu. Gdy próbował użyć Ciosu Gromu, Druddigon użył Podwójnej Drużyny, by się ukryć. Jednakże, z lojalnego wsparcia Iris, smoczy pokémon był w stanie zidentyfikować prawdziwego Druddigona w środku kopii, i wycelować idealne trafienie Ciosem Gromu na nim. Iris następnie kazała mu od razu użyć Lodowego Promienia, który uczynił bezpośrednie trafienie, ale, ku zaskoczeniu wszystkich, Druddigon jedynie roztrzaskał lód ze swojego ciała, choć ruch był bardzo skuteczny. Iris następnie kazałą Dragonite użyć Smoczego Pędu, ale Druddigon był w stanie przechwycić atak, rzuciż Dragonite na ziemię, a następnie zakończyć bitwę Smoczym Ogonem , powodując przegraną Iris.

W BW116 , Dragonite wraz z innymi Pokémon Iris został przywołany do powitania z Charizardem Asha , gdzie natychmiast zaczął rywalizację z ognistym pokemonem. W rezultacie, Ash zaproponował walkę między nimi, na którą Iris zgodziła się. Mecz rozpoczął się od zderzenia Miotaczów Ognia, po czym dwoje kontynuowali walkę na niebie. Dragonite następnie zaatakował Ciosem Gromu, zderzając się ze Stalowym Skrzydłem. Zaraz potem, Charizard używając Siekania zderzył się ze Smoczym Pędem Dragonite'a. Jednak Dragonite był zaskoczony i sfrustrowany widząc, że wyszedł bez szwanku z ataku Charizarda i został zwabiony przez nowo nauczony Smoczy Ogon Charizarda. Walka została zatrzymana przez N'a ze względu na rękę Dragonite'a zranioną podczas otrzymanego ataku, pozostawiając mecz bez oficjalnego zwycięzcy.

Osobowość i charakterystyka

Dragonite jest rodzajem Pokémona, który jest gotowy i chętny do walki z każdym przeciwnikiem. Spośród wszystkich innych Dragonite'ów szczególnie wyróżnia go jego wrogi wyraz twarzy. Chociaż jest to trudne, może mieć pewien sentyment do Iris, gdyż łatwo dał się jej złapać. Jednak, jak widać w Walka O Puchar Świata Juniorów! nie jest gotowy, aby słuchać jej poleceń.

Znane ruchy

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Miotacz Ognia Iris I Dragonite Rozbójnik! Iris Dragonite Flamethrower.png
Pięść Gromu Iris I Dragonite Rozbójnik! Iris Dragonite ThunderPunch.png
Lodowy Promień Iris I Dragonite Rozbójnik! Iris Dragonite Ice Beam.png
Smoczy Pęd Ponowne Starcie Autorytetów! Iris Dragonite Dragon Rush.png

Ciekawostki

  • Dragonite to pierwszy pseudo-legendarny Pokémon złapany przez główną postać, choć Ash posiada Gible'a, który ewoluuje w pseudo-legendę.
  • Dragonite jest pierwszym Pokémonem nie-z-Unovy, który został złapany w Unovie podczas sagi Best Wishes.
  • Dragonite jest pierwszym w pełni wyewoluowanym Pokémonem drugiej ewolucji, który został złapany w środowisku naturalnym przez główną postać, i drugim uzyskanym ogólnie na ostatnim stadium, pierwszym był Togekiss Dawn.
  • Dragonite jest obecnie jedynym Pokémon Iris, który ma niepotwierdzoną płeć.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach