Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Doyle

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Doyle w anime

(Jap. アラタ Arata) jest trenerem Pokémon. W języku japońskim głosu jej użyczyła 竹内顺子Junko Takeuchi .

Doyle dołączył do pomacy Oficer Jenny w sprawie tajemniczych zniknięć Audino po tym jak Audino jego dziadka zniknęła. On i Christie często twierdzą, że dobrą pomocą będą ich Psychiczne Pokémony. On również miał przeczucie, że Zła organizacja przejeła władzę nad Audino.

Później, Doyle współpracował z Ashem. Razem sprawdzali Audino Starszej Pary. Przyczepiły do niej urządzenie namierzające. Audino wkrótce zaczęły się dziwnie zachowywać, a on i Ash postanowili spotkać się z Oficer Jenny, Cilanem, Christie i Iris. Dzięki Solosisowi Doyle'a udało się przejść wzniesienie za pomocą jego Psychiki.

Doyle i inni wkrótce znaleźli wszystkie Audino odkryli, że są kontrolowane przez fale dźwiękowe stworzone przez Zespół R. Potem wykorzystuje Solosisa do walki z Yamaskiem Jamesa.

Pokemony

Solosis
Solosis Red Solosis pomagał w misji zaginięcia Audino. Początkowo Ash i przyjaciele zostają złapani przez niego Psychicznym Ciosem ponieważ Doyle i Oficer Jenny myśleli że to oni są głównymi podejrzanymi z zniknięciami Audino. Później pomagał nie tracić z oczu zaginionych Pokemonów i gdzie idą. Solosis walczył z Zespołem R. Na początek wykonał Promień Zamieszania na Woobacie Jessie, a później użył Nocnego Cienia na Yamasku Jamesa.
Debiut Ataki
Dokąd idziesz Audino? Psychika
Promień Zamieszania
Nocny Cień
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach