Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

DP027

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przedpokazowa trema!
DP027: Pierwsze koty za płoty!
Drifloon na wietrze!
DP026
DP027: Pierwsze koty za płoty!
DP028
Pierwsze koty za płoty
Settling a Not-So-Old Score!
決戦!ポッチャマVSポッタイシ!! Decisive Battle! Pochama vs. Pottaishi!!
DP027.png
Numer odcinka
Diamond & Pearl
027
Diamond & Pearl
027
Ogólnie
495
Emisja
Polska

USA
8 września 2007
Japonia
5 kwietnia 2007
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Iguchi
Scenopis
Masaru Koyama

DP027: Pierwsze koty za płoty! (ang. Settling a Not-So-Old Score!, jap. 決戦!ポッチャマVSポッタイシ!! Decisive Battle! Pochama vs. Pottaishi!!) to 27 odcinek sezonu Diament i Perła, a ogólnie 495. Po raz pierwszy został wyemitowany 5 kwietnia 2007 roku w Japonii, a następnie 8 września 2007 roku w USA.

Spis treści

Streszczenie

Pachirisu wciąż bezradnie biega po arenie, próbując uporać się z tremą. Wówczas Dawn wpada na pomysł i natychmiast wyjmuje z kieszeni sukienki Pofinkę. Podrzuca ją w górę. Wiewiórka w momencie używa Iskry i wznosi się w górę, po czym z jedzeniem w pyszczku w pięknym stylu ląduje na ziemi. Apel zwieńcza pięknie wykonane Wyładowanie oraz Pocałunek.

Po obejrzeniu jeszcze kilku koordynatorów przychodzi czas na Jessielindę, która występuje ze swoim Seviperem. Podczas jej występu dochodzi do kolejnego zatarcia pomiędzy Dawn a Kennym na temat apelu Pachirisu. Okazuje się, że Kenny zainteresował się Pokazami i zamierza wziąć w nich udział.Następnym występuje przyjaciel Dee-Dee ze swoim Alakazamem. Wszystkich zachwyca jego fenomenalne użycie Ukrytej Mocy, Świetlistego Ekranu i Kuli Cienia w połączeniu z Teleportem. Był to ostatni występ rundy apelowej.

Po krótkiej przerwie okazuje się, że do Top8 awansowali zarówno Kenny , Jessie jak i Dawn. Okazuje się, że w następnej rundzie Dawn zmierzy się z członkinią Zespołu R. Podczas przerwy Kenny zwierza się przyjaciółce, że pragnąłby wystąpić z nią w finale. Rozpoczyna się walka Dustox vs. Piplup. Dziobanie zatrzymuje efekt Cyklonu. Następnie Piplup wznosi się w górę, lecz zostaje zraniony Trującym Żądłem. Piplup broni się wszystkimi siłami. Pingwin ratuje się Czekaniem, a następnie wystrzeliwuje promień w przeciwnika. Ten kontratakuje Trującym Żądłem, jednak Pokemon Dawn nokautuje go Dziobaniem i Dustox jeszcze przed końcem 5 minut jest niezdolny do walki. Kenny również przechodzi przez ćwierćfinał. Potem oboje zwyciężają w półfinale.

Przyszła pora na finał: Dawn vs. Kenny. Na początku zderzyły się dwa Bąbelkowe Promienie. Następnie Piplup zaatakował Dziobaniem. Prinplup odbił ten atak Metalowym Pazurem i Piplup wyleciał w powietrze. Lecąc w górę użył Czekania. Jego wyższa forma zatrzymała go na dziobie używając Pneumatycznego Dziobania, następnie znowu odbił Piplupa. Wówczas dopiero Pokemon użył całej mocy Czekania. Kenny stracił trochę punktów, jednak kazał zaatakować Metalowym Pazurem. Przeciwnik zrobił salto, a następnie użył Wiru Wodnego. Atak ten obezwładnił Prinplupa. Ten jednak w pięknym stylu uciekł z niego. Prinplup użył Mgły, a następnie zaatakował Pneumatycznym Dziobaniem. Piplup w pięknym stylu stworzył Wir Wodny i wskoczył do niego. Prinplup wykonał ten sam manewr, a następnie użył Metalowego Pazura. Obie strony straciły tyle samo punktów. Na koniec Piplup i jego wyższa forma użyły Bąbelkowego Promienia. Wir rozpłynął się. Czas skończył się.

Zwycięzcą okazuje się Dawn, która tym samym zdobyła swoją pierwszą wstążkę. Po uroczystym wręczeniu nagrody zwyciężczyni rozmawia przez wideofon ze swoją mamą - Johanną. Na koniec Dawn aż popłakała się. Zwycięstwa pogratulował jej również Kenny, który obiecał jej, że kiedyś ją pokona.

Ważne wydarzenia

  • Dawn, Jessie i Kenny awansują do drugiej rundy Pokazów.
  • Dawn pokonuje Jessielindę i Kennego i wygrywa swoją pierwszą wstążkę.
Listę wszystkich najważniejszych wydarzeń w anime można znaleźć w kalendarium wydarzeń.

Debiuty

Pokemony

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Ciekawostki

Miejsce akcji tego odcinka

Błędy

  • Po zwycięstwie Dawn nad Jessie, Marian twierdzi, iż Dawn i Piplup awansują do finału, jednak był to dopiero awans do półfinału.

Edycje w dubbingu

W innych językach

Język
Tytuł
Angielski
Settling a Not-So-Old Score!
Japoński
決戦!ポッチャマVSポッタイシ!! Decisive Battle! Pochama VS Pottaishi!!
Chiński
決戰!波加曼對抗波皇子
Czeski
Vyrovnání skóre
Fiński
Aika maksaa kalavelat
Francuski
Jour J!
Hiszpański (Hiszpania)
¡Ajustando una Cuenta de la Infancia!
Hiszpański (Ameryka)
¡Saldando cuentas viejas!
Holenderski
Een Niet zo oude Schuld Vereffenen
Niemiecki
Lucia´s große Chance!?
Portugalski (Portugalia)
Acertar Contas Não Muito Antigas!
Portugalski (Brazylia)
Definindo um Placar de Velhos Amigos!
Rumuński
Reglarea unui Scor mai Vechi
Szwedzki
Mötet med Kenny
Włoski
Il primo Fiocco di Lucinda & Un avversario leale


Przedpokazowa trema!
DP027: Pierwsze koty za płoty!
Drifloon na wietrze!
DP026
DP027: Pierwsze koty za płoty!
DP028

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach