Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

DP002

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pierwsza podróż
DP002: Dwa stopnie rozdzielenia
Starcie dwóch światów
DP001
DP002: Dwa stopnie rozdzielenia
DP003
Dwa stopnie rozdzielenia
Two Degrees of Separation!
ピカチュウをさがせ!202番道路! Find Pikachu! Route 202!
Dp2.jpg
Numer odcinka
Diamond & Pearl
002
Diamond & Pearl
002
Ogólnie
470
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
20 kwietnia 2007
Japonia
28 września 2006
Producenci
Scenariusz
Atsuhiro Tomioka
Animacja
Team Iguchi
Scenopis
Hiroyuki Yamada

Dwa stopnie rozdzielenia! (Jap. ピカチュウをさがせ!202番道路! Find Pikachu! Route 202!) - drugi odcinek sezonu Diamond & Pearl i serii Diamond & Pearl, a 470 odcinek animé. W Japonii został wyemitowany 28 września 2006 roku razem z DP001 i DP003. W USA premiera odbyła się 20 kwietnia 2007.

Spis treści

Opis odcinka

Dawn razem z Piplupem jadą rowerem Drogą 202. Postanawia złapać swojego pierwszego Pokemona. Nagle spotyka dziką Buneary. Dawn sprawdza ją w Pokédexie. Później każe Piplupowi ją zaatakować. Skoczny królik robi doskonałe uniki i Piplup przegrywa. Buneary ucieka. Dziewczyna i jej Pokemon biorą się w garść. Koordynatorka zamierza wziąć udział w Pokazach Pokemonów w Jubilife City. Podczas drogi do tego miasta spotyka Burmy. Gdy Dawn ma zamiar go złapać ten ucieka.

Nagle zauważają obolałego Pikachu, który wychodzi z krzaków. Jest to oczywiście pupilek naszego bohatera, który uciekł Zespołowi R. Dawn jednak o tym nie wie i zamierza go złapać. Piplup atakuje przeciwnika jednak ten używa Pioruna pokonując Piplupa i niszcząc rower Dawn. Ta rzuca Pokeball lecz oczywiście go nie łapie, gdyż ma on już właściciela.

Wtem z krzaków wybiegają: Seviper Jessie, Cacnea Jamesa oraz Dustox Jessie. Później pojawiają się również: Jessie, James, Meowth, Mime Jr. Jamesa oraz Wobbuffet. Rozpoczyna się walka między nimi, a Pikachu. W chwili, gdy Seviper, Cacnea oraz Dustox zamierzają wykończyć elektryczną mysz, Dawn każe Piplupowi zaatakować ich Bąbelkowym Promieniem. Wtedy Zespół R dopiero dowiaduje się, że jest w Sinnoh. Dawn poznaje ich i staje się ich wrogiem. Nagle Seviper porywa Piplupa, lecz ten się uwalnia. Później Zespół R błyska. Wszyscy się cieszą jednak Pikachu jest wyczerpany.

Dawn zabiera go do Centrum Pokemonów. Tam zajmują się nim Siostra Joy oraz jej Chansey. Gdy Pikachu jest badany Dawn rozmawia przez Videofon ze swoją mamą. Podczas rozmowy Dawn i Piplup się kłócą. Następnie Koordynatorka rozmawia z Profesorem Rowanem o tym, że musi znaleźć właściciela tego Pikachu.

Tymczasem Ash i jego Aipom szukają go. Nagle spotykają Oficer Jenny, która postanawia im pomóc. Zawozi go do Profesora Rowana, podczas gdy ona będzie szukała jego Pokemona. Profesor daje mu przesłany przez Profesora Oaka Pokeball Aipom. Następnie Siostra Joy informuje ich, że Dawn wyszła z Centrum Pokemon parę chwil temu. Ash postanawia ją odnaleźć.

Tymczasem Zespół R znajduje willę rodziny Jamesa i postanawia tam wejść. Tam znajdują Pokeball Carnivine Jamesa. Ten zaczyna go gryźć w głowę, do czego James jest przyzwyczajony, a reszta Zepołu przerażona, myśląc, że z tego Pokeballa wyskoczy jakiś silny Pokemon. Następnie podczas uczty lokaj Jamesa - Mr. Cheeves informuje ich iż cała rodzina Jamesa w tym Jessiebelle przyjadą tutaj by go spotkać. James postanawia uciec. Zespół R postanawia zawładnąć Sinnoh.

Dawn rozmawia przez Videofon z Profesorem, który informuje ją, że właściciel Pikachu - Ash wyszedł ją szukać. Trener i Koordynatorka próbują się odnaleźć. Ash w trakcie szukania Dawn spotyka ciężarówkę, z której wysiada Brock. Przyjaciele witają się. Brock przedstawia kumplowi swoją "dziewczynę" Claudinę. Okazuje się, że ona ma już chłopaka, z którym się umówiła i zostawia Brocka z Ashem. Postanawiają odnaleźć Pikachu wyruszając do Centrum Pokemonów.

Nagle Aipom przez przypadek uderza Starly i rozpoczyna się między nimi bójka. Za sugestią Brocka Ash postanawia złapać szpaka. Po szybkiej walce z Aipom Ash łapie ptaka. Razem z Brockiem wyruszają spotkać Dawn, która chce tego samego.

Ważne wydarzenia

Debiuty

Ludzie

Pokemony

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Ciekawostki

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli drażni cię niedobór informacji – rozbuduj go.

Błędy

  • W jednej ze scen widać, że brwi Jessie są w takim samym kolorze, co jej skóra.
  • W rozmowie przez Video pomiędzy Profesorem Rowanem a Dawn tła są takie same, choć są w różnych miejscach.

W innych językach

Język
Tytuł
Angielski
Two Degrees of Separation!
Japoński
ピカチュウをさがせ!202番道路!Find Pikachu! Route 202!
Chiński
尋找皮卡丘!202號道路!
Czeski
Dva stupně odloučení
Fiński
Eron kaksi astetta
Francuski
A la recherche de l'autre
Hiszpański (Hiszpania)
Una triste separación
Hiszpański (Ameryka)
Dos grados de separación
Holenderski
Twee Soorten van Scheiding!
Koreański
새로운 여행! 신참 트레이너 나빛나! Saeroun Yeohaeng! Sincham Trainer Na Bitna!
Niemiecki
Gib niemals auf!
Portugalski (Portugalia)
Dois Degraus de Separação
Portugalski (Brazylia)
Dois Graus de Separação!
Rosyjski
Две степени несовпадения
Włoski
Errori da principianti & Mai senza Pikachu

Zobacz też

  • Obejrzyj cały odcinek tutaj: [1]
  • Zdjęcia z odcinka zobacz tutaj: [2]
Pierwsza podróż!
Dwa stopnie rozdzielenia!
Starcie dwóch światów!
DP001
DP002
DP003
zh:DP002

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach