Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Crustle Cilana

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Crustle Cilana
デントのイワパレス Dento's Iwaparesu
Poké Ball
Cilan Crustle.png
Crustle
Debiut w odcinku Domek dla Dwebble'a!
Miejsce złapania Unova
Ewoluował w odcinku Kryzys w Jaskini Elektrokamieni!
Płeć Nieznana
Zdolność Wytrwałość
Teraźniejsza lokalizacja Z Cilanem
Dwebble Missingno.
Ten Pokémon spędził 51 odcinków jako Dwebble.

Crustle Cilana(jap. デントのイシズマイ Ishizumai Dent) jest drugim Pokémonem Cilana złapanym w regionie Unova. Ewoluował z Dwebble'a.

Spis treści

Historia

Dwebble

Jako Dwebble

Dwebble po raz pierwszy pojawił się gdy Ash, Iris i Cilan byli w drodze do Nacrene City w odcinku Domek dla Dwebble'a!. Dwebble był zajęty robieniem swojego "domu" ze skały, co Ash, Iris i Cilan obserwowali, ale trzy Dwebble'e zaatakowały go i ukradły jego skałę. Dwebble próbował gonić ich, ale nie udało mu się ich dogonić. Ash, Iris i Cilan byli świadkami sceny, i starali się pomóc, ale Dwebble bał się grupy i próbował uciekać. Pikachu chciał pokazać mu, że nic mu nie zrobią, jednak Dwebble wziął Pikachu za wroga i zaatakował go Siekaniem. Pikachu uniknął jego ataku i Dwebble uderzył w kamień. Kawałek skały odleciał i uderzył w głowę Pansage'a. Dwebble czuł się źle i przeprosił go. Ash, Iris i Cilan próbowali pomóc, ale Dwebble nie chciał żadnej pomocy i uciekł. Jednak Ash, Iris i Cilan starali się go znaleźć za pomocą Pidove Asha, która szukała go w górze i Pansage'a, który szukał go pod ziemią używając Tunelu.

Gdy później powrócił do grupy Cilan zaprosił go na kolację. Podczas kolacji, Pansage dostał gorączki Ash podejrzewał, że gorączka została spowodowana przez kamień, który uderzył go wcześniej. Dwebble przytłacza sobie poczucie winy. Później czuwał nad Pansage'em gdy spał i szybko zasnął tuż obok niego. Następnego dnia, Pansage czuł się lepiej, a Dwebble podjął decyzję o poszukiwaniu jego skały. Z pomocą Asha, Iris i Cilana, pokonał wszystkie "złe" Dwebble'e. Później, gdy Ash, Iris i Cilan ruszją w dalszą drogę, Dwebble zaczął za nimi iść, okazało się, że chciał dołączyć do Cilana. Cilan mówi, że Dwebble był doskonałym Pokémonem według niego, a następnie go łapie.

Jako Dwebble, gdy naprawia swoją skorupę

Dwebble był używany do walki z Burgundy, inną Znawczynią i rywalką Cilana w odcinku Zemsta Znawczyni!. Dwebble walczył przeciwko jej Dewottowi. Przy pomocy Ochrony i jego zdolności| udało mu się ochronić przed super-skutecznym Wodnym Pulsem i później pokonał Dewotta połączeniem Muszlowego Rozbicia i Nożyc.

W odcinku Zaginiona muszelka Oshawotta!, Dwebble "wyrzeźbił" ogromną kamienną muszlę dla Oshawotta, ponieważ ten zgubił swoją muszlę. Początkowo muszla była zbyt ciężka dla Oshawotta do noszenia jej, a tym bardziej do używania jej w walce. Minęło trochę czasu, ale w końcu Oshawott był w stanie używać muszli w walce. Niemniej jednak została zniszczona podczas rewanżu Asha ze Stephanem przez jego Blitzle'ego.

W Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia!, Dwebble walczył przeciwko Gurdurrowi Tripa w turnieju Don Battle. Podczas walki jego skałą została uszkodzona przez Gurdurra. Po użyciu Muszelkowego Rozbica i osłabieniu Gurdurra Kamiennym Ślizgiem pokonał go Siekeniem, a tym samym pozwolił Cilanowi przejść do drugiej rundy. Później naprawiał swoją skałę, która została uszkodzona przez Gurdurra.

W Kryzys w Jaskini Elektrokamieni! walczy z Zespołem R i zaczyna ewoluować.

Crustle

Crustle podczas ewolucji

Ewoluuje w Kryzys w Jaskini Elektrokamieni!, by pokonać Zespół R. Po ewolucji uczy się Głazodziała, i pokonuje Trio. Ponownie widzimy go w następnym odcinku, podczas dwuwalki, w trakcie której Ash i Cilan mieli zmierzyć się z Biancą i Profesor Juniper. Pomimo tego, iż jego partner zostaje pokonany, Crustle odnosi zwycięstwo w tym pojedynku, pokonując Accelgora i Escavaliera z pomocą kombinacji Ciosu Muszli i Skało Łamacza.

W odcinku Emocjonująca wymienna Ewolucja!!, Crustle został wykorzystany w dwuwalce z Boldorem Asha przeciwko Escavalierowi Bianci i Accelgorowi profesor Juniper. Gdy Boldore został pokonany przez Hiper Promienie przeciwników, Crustle był w stanie sam jeden pokonać dwa Pokémony.

W Cilan Wkracza Do Akcji! Cilan wezwał Crustle'a do uczestnictwa w symulacji Lotnej Bitwy Skyli. Skyla przewidziała, że Crustle zostałby pokonany przez wodne ataki Swanny. Crustle był używany do walki ze Swoobatem po tym, jak Pansage został pokonany. Wygrał walkę jednym Skało Łamaczem. Custle był również w stanie szybko pokonać Unfezanta przy użyciu Skało Łamacza oraz kombinacji Ciosu Muszli i Nożyc. Następnie, Crustle walczył ze Swanną. Po użyciu Ciosu Muszli po raz drugi i kolizji Nożyc z Dzielnym Ptakiem Swanny, Crustle został pokonany.

W odcinku Starcie Znawców!, Crustle został wysłany do walki z Purrloinem Ricarda. Zwycięzca bitwy będzie miał zaszczyt wybrać Pokémona dla Marigold. Pomimo strachu swojego trenera przed przeciwnikiem, Crustle i Cilan walczyli na miarę swoich możliwości. Podczas walki, Crustle zaatakował Skało Łamaczem, który odbił się i spowodował, że Burgundy, która potajemnie obserwowała walkę, błysnęła. Crustle szybko pokonał Purrloina połączeniem Ciosu Muszli i Nożyc.

W odcinku Ponownie Starcie Autorytetów! Cilan używane Crustle'a w półfinale Pokémonowego Pucharu Świata Juniorów przeciwko Tripowi. Crustle był w stanie łatwo bronić się przed Spojrzeniem Serperiora, ale nie mógł ochronić się przed potężnym Słonecznym Promieniem. Po tym jak Nożyce i Kamienny Ślizg zostały uniknięte, Crustle został wystrzelony w powietrze i pokonany brutalną Roślinną Furią.

Charakter

Jako Dwebble bez skorupy

Jako Dwebble, Crustle mógł być opisany jako mały Pokémon z wielkim sercem. Kiedy jego skała, nad którą ciężko pracował, została skradziona, nie zatrzymał się przed niczym, aby dostać ją z powrotem, mimo że wiele razy przegrywał. Z dumą, Crustle nie chciał, by jego poświęcenie poszło na marne i odmówił zrobienia drugiego domku. Na początku okazał również swój strach przed ludźmi. Crustle jest również bardzo opiekuńczy, co udowodnił, kiedy opiekował się Pansagem, i wydaje się być szczególnie szczęśliwy pomagając drugiemu Pokémonowi. Po tym jak jako Crustle pierwszy raz przegrał w walce ze Skylą, wydawał się szczególnie nieszczęśliwy.

Podsumowując to wszystko, Crustle jest inteligentny i zaradny, a także bardzo dba o swój domek - stosuje najlepsze taktyki, aby odzyskać go z powrotem i kompetentnie go naprawia, gdy sytuacja tego wymaga.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Ochrona Domek dla Dwebble'a!
Siekanie Domek dla Dwebble'a!
Nożyce Domek dla Dwebble'a! Cilan Crustle X-Scissor.png
Cios Muszli Domek dla Dwebble'a! Cilan Crustle Shell Smash.png
Kamienny Ślizg Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia! Crustle Rock Slide.jpg
Skałołamacz Kryzys w Jaskini Elektrokamieni! Cilan Crustle Rock Wrecker.png
Burza Piaskowa PK24 Cilan Crustle Sandstorm.png

Poziom: co najmniej 55

Ciekawostki

Pokemony Cilana

Cilan Pansage.png Cilan Crustle.png Cilan Stunfisk.png
Pansage Crustle Stunfisk
Crustle
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach