Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Corphish Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Corphish Ash
サトシのサトシのヘイガ Satoshi's Heigani
Poké Ball
800px-Ash Corphish.png
Polowanie na Corphish'a
Debiut w odcinku Polowanie na Corphish'a
Miejsce złapania Trasy 106
Płeć Samiec
Zdolność Nieznane
Teraźniejsza lokalizacja U Profesora Oak'a
Corphish
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Corphish - trzeci Pokemon złapany przez Asha, podczas jego podróży w Hoenn.

Historia

Ash złapał go w odcinku Polowanie na Corphish'a. Ash, Brock, May i Max obozowali na plaży w namiocie, gdy Corphish zaatakował ich z pod piasku. W końcu jego tożsamość została ujawniona a Ash walczył z nim za pomocą Treecko.

W następnym odcinku gdy poznał inne pokemony, starał się zaprzyjaźnić z nimi, szczypiąc ich i podkradając im jedzenie. W tym odcinku zachorował, i musiał zostać przez swojego trenera zaniesiony do Centrum Pokemon w Dewford. Następnego dnia, był w stanie zatrzymać Zespół R. W Niezwykły gejzer miał swoją pierwszą walkę w sali. Był wybrany w walce z Brawly'm przeciwko Machopowi. Pokonał go ale przegrał z Hariyamą.

W Going, Going, Yawn był wybrany do walki Asha z Flannery. Najpierw pokonał Magcargo ale został uśpiony Ziewnięciem Slugmy. Później się obudził i pokonał Torkoala.

W It's Still Rocket Roll to Me, Corphish ,Max i Tate zostali uwięzieni na pokładzie promu kosmicznego przez Zespół R.

W Once in a Mawile zakochał się w Mawile, lecz ona była zakochana w Lombre Brocka. Połączył siły z Brockiem który również miał złamane serce, by zabawić publiczność tańcem.

W The Great Eight Fate! zastąpił Snorunta w podwójnej walce Asha z Juanem. W parze z Pikachu, pokonał Sealeo i Seakinga dzięki czemu Ash przeszedł do drugiego etapu walki o odznakę. W następnym odcinku pokonał Luvdisca ale został zmiażdżony Kamiennym Gromem.

Corphish nokautuje Golducka

W Ever Grande Conference, był użyty w kilku bitwach. Najpierw w From Brags to Riches razem z Torkoalem walczył przeciwko Dominickowi. Po tym jak Torkoal był niezdolny do walki, Corphish pokonał Swalota dzięki umieszczeniu Bąbelkowego Promienia w jego ustach. Potem w walce z Katie w A Judgment Brawl pokonał jej Golducka. Katie ponownie wysłała Venomotha, który zmieszał Corphisha. Wtedy Ash go odwołał. Wezwał go potem do walki z Walreinem, ale został szybko pokonany. Został wybrany do walki z Morrisonem, i szybko pokonał Girafariga ponieważ Morrison nie chciał walczyć. W następnym odcinku walczył z Growlithe'm którego pokonał z tego samego powodu. Kolejnym jego przeciwnikiem był Swampert z którym zremisował. W walce Asha z Tysonem w At the End of the Fray walczył z Hariyamą Tysona ale został szybko pokonany.

Razem z Ashem powrócił do Alabasti w The Right Place and the Right Mime gdzie poznał wielu nowych przyjaciół, w tym innego poke-kraba, Kinglera.

W Tactics Theatrics!! razem ze Swellowem walczył z Tuckerem i pokonali go, dzięki czemu Ash zdobył Symbol Taktyki.

W Talking a Good Game! przegrał z Alakazamem Anabel. Jednak w następnym odcinku pokonał go w rewanżu, ale przegrał z Metegrossem.

Corphish tańczył z Brockiem do tej samej piosenki co w Once in a Mawile, choć w nowej wersji, w Strategy Tomorrow - Comedy Tonight!].

Ash zostawił Corphisha u Profesora Oaka, gdy wyjechał do Sinnoh.

Ponownie pojawił się w Spotkanie ze starymi przyjaciółmi! z innymi pokemonami Asha. Przyczynił się do walki z Zespołem R za pomocą Bąbelkowego Promienia. Pomógł również ugasić pożar, razem z Totodile'm i Piplupem, zrobiony przypadkowo przez Cyndaquila. Nie widziano jego udziału w Konwaliowej Konferencji.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Krabi Młot Polowanie na Corphish'a Ascor crha.jpg
Kopanie Polowanie na Corphish'a As cor dig.jpg
Bąbelkowy Promień Polowanie na Corphish'a Corphish BubbleBeam.png
Utwardzenie Zobaczyć to uwierzyć! As co u.jpg
Sekator Niezwykły gejzer Ac vicgri.png

Poziom: co najmniej 50

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach