Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Clemont (anime)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Clemont
シトロン Citron
Clemont.png
Atwork Clemonta z serii XY
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Blond
Miasto Lumiose City
Region Kalos
Krewni Bonnie (siostra), Meyer (ojciec)
Klasa Gym Leader
Lider Lumiose Gym
Odznaka Voltage Badge
Debiut w anime Kalos, Where Dreams and Adventures Begin!
Angielski głos Michael Liscio
Japoński głos Yūki Kaji
Polski głos -

Clemont (jap.シトロン Citron) - Towarzysz Asha w regionie Kalos.

Spis treści

Życiorys

Clemont został okrzyknięty geniuszem elektrycznych pokemonów. Przed rozpoczęciem serii XY został liderem sali elektrycznej w Lumiose City. Przez obowiązki lidera miał mało czasu na swoje hobby, czyli majsterkowanie. Postanowił stworzyć robota, którego nazwał Clembot. Miało on toczyć walki z trenerami, chcącymi zdobyć odznakę. Kiedy wypowiadał hasło dostępu do robota, zawołała go Bonnie i przez pomyłkę nagrał zły klucz dostępu. Kiedy postanowił wypróbować robota okazało się, że jest źle zaprogramowany, a hasło nie działa. Clembot zmusił Clemonta i jego siostrę do opuszczenia sali i nie chciał ich wpuścić.

Clembot

Pierwszy raz Clemonta możemy zobaczyć w Kalos, Where Dreams and Adventures Begin!. Wraz z Bonnie ratują Asha i jego Pikachu przed upadkiem z wieży. Ash dziękuje mu za pomoc i wyzywa do walki. Możemy wtedy zobaczyć jego Bunnelby. Walka zostaje przerwana przez Zespół R, który porywa Pikachu Asha. Razem z Ashem i Froakiem ratują go, ale Froakie zostaje ranny. Clemont daje propozycje, aby zabrać go do Profesora Sycamore.

W odcinku A Battle of Aerial Mobility! oficjalnie dołącza do grupy Asha. W tym odcinku prezentuje swój wynalazek, który zamiast przyciągać latające pokemony przyciąga Beedrille. W następnym odcinku ratuje Dedenne przed śmiercią, a następnie łapie ją i daje swojej siostrze pod opiekę.

W odcinku Clemont's Got a Secret! Ash i Serena dowiadują się, że Clemont jest liderem sali. Najpierw się na niego złoszczą, ale po usłyszeniu historii z Clembotem, postanawiają mu pomóc odzyskać salę. Udaje im się włamać do środka sali. Przypomina sobie w końcu hasło do robota i pokonuje go w walce. Po przeprogramowaniu robota oddaje mu znowu władzę w sali. Ash mówi, że wróci tu, kiedy zdobędzie cztery odznaki i będzie chciał walczyć z Clemontem, a nie z Clembotem.

W Mega-Mega Meowth Madness! zaprzyjaźnia się z Chespinem Profesora Sycamore. Na koniec odcinka Chespin chce iść z Clemontem. Profesor mu na to pozwala i daje Clemontowi jego Poke Ball.

Charakter

Clemont lubi tworzyć wynalazki. Ash jest zawsze zachwycony robotami Clemonta. Daje im długie nazwy, które bardziej przypominają opis. W większości przypadków nie robią tego do czego zostały stworzone, a na końcu wybuchają. Opiekuje się i bardzo troszczy o swoją młodszą siostrę Bonnie. Łapie dla niej nawet pokemona. Złości się na nią kiedy oświadcza się jakiejś dziewczynie w jego imieniu. Jest wolny i szybko się męczy, dlatego zawsze biegnie daleko za innymi. Potrafi też bardzo dobrze gotować.

Pokemony

Przy Sobie

Bunnelby
ClemontBunnelby.png
Chespin
ClemontChespin.png
Luxio
250px-Clemont Luxio.png

Złapane dla Bonnie

Dedenne
ClemontDedenne.png

W Lumiose Gym

Magnemite
Magnemite Red Magnemite został zostawiony pod opiekę Clembotowi. Bohaterowie spotykają go, kiedy patroluje salę. Na początku się cieszy, kedy widzi Clemonta, ale musi go zaatakować. Zostaje powstrzymany przez Froakiego Asha.
Debiut Ataki
Clemont's Got a Secret! Elektrowstrząs
Magneton
Magneton Red Magneton również został zostawiony Clembotowi i też patrolował salę. Fennekin atakuje go, ale ten robi unik, następnie zostaje unieruchomiony przez Froakiego.
Debiut Ataki
Clemont's Got a Secret! Elektrowstrząs, Metalowy Dźwięk
Heliolisk
Heliolisk Red Clembot użył go do walki o władzę w sali przeciwko Clemontowi. Po ciężkiej bitwie zostaje pokonany przez Bunnelby.
Debiut Ataki
Clemont's Got a Secret! Parabolic Charge, Bulldoze, Smoczy Ogon, PiorunBohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach