Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Cheryl

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Atwork Cheryl z gier D/P

Cheryl - (Jap: モミ Momi) to trener Pokémon z Sinnoh.

W anime

Cheryl w anime

To łowczyni skarbów. Jej dziadek też był łowcą. Wystąpiła w anime w odcinkach: Czarodziejska słodycz, Trawiaste Pokémony górą, Wściekła Combee-nacja. Szukała czarodziejskiego miodu i z tego powodu chciała zdobyć Mothima, ale jej dziadek powiedział jej by najpierw złapała Burmyego, ona widać słuchała jego rad bo większość działały na niekorzyść Brocka. Gdy złapała Burmyego musiała go wytrenować by ewoluował w Mothima, ale ten pokemon był bardzo słaby i nie umiał poradzić sobie nawet z przewagą typu. Gdy Zespół R postanowił zdobyć miód porwali Burmyego. Najpierw Burmy zjadł jedzenie Zespołu R ale potem mógł walczyć. Burmy nie dał rady pokonać Meowtha i Wobbuffeta. Gdy zaczęła się prawdziwa walka Burmy pokonał wrogów i ewoluował. Po ewolucji pomógł Cheryl znaleźć czarodziejski miód. Gdy Cheryl miała już czarodziejski miód poszła szukać innych skarbów.


Pokemony

Przy sobie

Mothim
Mothim anime.jpg

Osobny artykuł Mothim Cheryl


Cheryl złapała go ponieważ chciała mieć Mothima by pomógł znaleźć jej czarodziejski miód.

Akcja
Ochrona
Ukryta Siła
Psycho promień
Ultradźwięk
Chansey
Chansey Cheryl.jpg Gdy Cheryl zastawiła pułapkę na Burmyego Chansey użyła przyciągania by sprawdzić Płeć. Podwójne Plaśnięcie
Przyciąganie
Jajo bomba
Wormadam
Wormadam Cheryl 2.jpg Cheryl złapała ją kiedy była jeszcze Burmy chciała by ewoluował w Mothima ale zmieniła się w Wormadam.
Wormadam
Wormadam Cheryl 1.jpg Cheryl złapała ją kiedy była jeszcze Burmy chciała by ewoluował w Mothima ale zmieniła się w Wormadam.
Wormadam
Wormadam Cheryl 3.jpg Cheryl złapała ją kiedy była jeszcze Burmy chciała by ewoluował w Mothima ale zmieniła się w Wormadam.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach