Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Charizard Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Charizard Asha
ホワイトのリザードン Satoshi Lizardon
Poké Ball
Ash Charizard.png
Charizard
Debiut w odcinku Charmander - Zabłąkany Pokémon
Miejsce złapania Trasa 24
Ewoluował w odcinku Marsz składu Exeggutorów
Atak prehistorycznych pokémonów
Płeć Samiec*
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W labolatorium profesora Oak`a
Charmanderem Charmeleonem Charizard
Ten Pokémon był przez 32 odcinków Charmanderem i przez 3 Charmeleonem.

Charizard - jeden z najsilniejszych Pokémonów Asha.

Spis treści

Historia

Jako Charmander

Charmander

Charmander pojawił się w Charmander - Zabłąkany Pokémon, początkowo należał do Damiana, który go porzucił mówiąc, że po niego wróci. Ash próbował go złapać, ale ten nadal myślał, że jego trener o nim nie zapomniał. Po pewnym czasie, gdy Charmander został sam, rozpadał się deszcz. Ognisty Pokémon zerwał duży liść i schronił się pod nim, by ochronić płomyk na ogonie. Ash i przyjaciele tymczasem dowiedzieli się, że Damian specjalnie zostawił Charmandera i poszli go ratować, gdy dotarli na miejsce, trzy Spearowy atakowały bezbronnego Pokémona. Odgonił je elektryczny atak Pikachu. Brock i Ash zdjęli z siebie płaszcze i owinęli w nie Charmandera, pilnując, by płomień na ogonie nie zgasł. Kiedy dotarli do Centrum Pokémon Siostra Joy zajęła się ognistym Pokémonem. Ten był w ciężkim stanie, ale wracał do zdrowia. Następnego dnia okazało się, że uciekł. Szukał swojego trenera, ale wpadł na Zespół R, kradnący Pikachu. Pokonał porywaczy Miotaczem Płomieni i dostał podziękowania od bohaterów. Damian, widział to zdażenie i poprosił Charmandera o powrót, ale Ash, Misty i Brock odradzali mu ten wybór. Damianowi się to nie podobało i próbował na siłę odzyskać swojego Pokémona, ale Pikachu i Charmander potraktowali go swoimi atakami, a Damian odszedł. Wtedy Ash postanowił złapać Charmandera i tak zrobił.

W odcinku Primeape idzie na banany Ash próbując się wybronić przed atakującym Primeape wybrał do walki Charmandera, który nauczył się Wściekłości i powalił Primeapa.

Drugą walkę o odznakę, Charmander odbył w odcinku Rycerze poké-ninja z Venomothem Kogi, ale jej nie dokończył, ponieważ pojawił się Zespoł R. Po pozbyciu się grupy przestępczej Charmander kontynuował walkę, ale z nowym przeciwnikiem - Golbatem. Ognisty Pokemon oparł się działaniu Ultra Dźwięków i pokonał poké-nietoperza zamykając go w ognistym wirze.

Charmander musiał stoczyć walkę z wieloma Exeggutorami w odcinku Marsz składu Exeggutorów. Po intensywnej walce ewoluuje.

Jako Charmeleon

Charmeleon

W odcinku Problem z Parasem Ash chce pomóc Cassandrze w treningu jej Parasa, ale nie udaje mu się to i gdy kolejno wybiera do walki Pokémony, w końcu trafia na Charmeleona. Okazuje się, że po ewolucji całkiem zmienia swój charakter, nie słucha Asha i staje się zbyt pewny siebie. Błyskawicznie nokautuje Parasa i dodatkowo atakuje Asha. Wtedy Pikachu go pokonuje elektrycznym atakiem, a Ash cofa do Poké Balla. Tymczasem Paras zostaje porwany przez Zespół R i gdy bohaterowie ich odnajdują Charmeleon znów staje do walki z Parasem. Tym razem pewniejszy siebie Pokémon robak pokonuje Charmeleona i ewoluuje, potem używa Usypiającego Pyłu doprowadzając Charmeleona do snu.

Do jego kolejnej ewolucji dochodzi bardzo szybko ponieważ mijają tylko trzy odcinki od poprzedniej przemiany. Dzieje się to w odcinku Atak prehistorycznych pokémonów, gdzie Charmeleon ma za zadanie walczyć z prehistorycznymi Pokémonami, ale zamiast tego zasypia. Ze snu budzi go Aerodactyl, który lecąc wpada na Charmeleona zostawiając mu ślad na czole. Ognisty Pokémon chce się odegrać, ale obrywa ponownie. Wtedy Aerodactyl łapie Asha i wylatuje na powierzchnie z Charmeleonem na ogonie. Gdy prehistoryczny Pokémon ląduje staje twarzą w twarz z Charmeleonem denerwując go. To wyzwala siłę w Charmeleonie która doprowadza do ewolucji.

Charizard

Po zbyt szybkiej ewolucji jest jeszcze gorzej ze słuchaniem komend. W lidze Indygo odmawia walki z małym Sparky'm i zasypia, przez co Ash przegrywa.

Po lidze dalej nie stosuje się do poleceń Asha, mimo to trener zabiera go ze sobą w podróż po Pomarańczowych Wyspach. W odcinku Wzgórze Charizarda Ash zdobywa jego zaufanie pielęgnując Charizarda całą noc po tym, jak został zamrożony przez Poliwratha. Od tej pory pokemon zaczął słuchać poleceń. W finale Pomarańczowej Ligii pokonał Electabuzza Drake'a. Walczył także z jego Dragonite'em, ale przegrał.

W odcinku Płonąca ambicja Charizarda Ash zostawia go pod opieką Lizy w Dolinie Charizardów. Przyzywa go do Srebrnej Konferencji. W odcinku Nie da się pokonać żaru! zmierzył się z Blastoise'em Gary'ego. Wyszedł zwycięsko z tej walki. Niestety, przegrał później z Blazikenem Harrisona i Ash odpadł z turnieju.

W The Symbol Life, wrócił do Asha, by wystąpić w bitwie Battle Frontier, gdzie miał on walczyć z Articuno Nolanda. Ash i Charizard polecieli razem, gdyż Charizard wykonał silny Miotacz Ognia i że nauczył się Smoczego Oddechu. W bitwie okazało się, że Charizard był silniejszy od legendarnego Articuno, jednak lodowy pokemon dostawał lekkie obrażenia od Miotacza Ognia, czy Smoczego Oddechu i powalił Charizarda na ziemię używając Ataku Skrzydłami. Articuno następnie zadał poważne uszkodzenia Charizardowi Wodnym Pulsem i zamroził Lodowym Promieniem końcówkę skrzydła Charizarda, paraliżując go. Wreszcie Charizard użył Przegrzania , którego użył, by stopić lód ze skrzydeł. Po tym poleciał zaatakować Articuno, ale oberwał Stalowym Skrzydłem, przed trafieniem Sejsmicznym Wstrząsem. Charizard upadł, ale udało mu się wstać po czym złapał używającego Stalowym Skrzydłem Articuno i pokonał go Sejsmicznym Wstrząsem, dając mu i Ashowi zwycięstwo.

Ash i Charizard

Charizard również walczył wraz Squirtlem, Bulbasaurem i Pikachu w walce cztery na cztery z pokemonami Brandona w Gathering the Gang of Four!. Charizard walczył z Dusclopsem Brandona, gdzie użył Stalowego Skrzydła , ale podczas ataku, obrywa Mrocznym Ciosem. Po chwili jenak, Charizard wstał i zaatakował Smoczym Oddechem, zadając obrażenia Dusclopsowi. Pokemon duch zaatakował Charizarda Złym Wyglądem, co nic nie dało pokemonowi. Charizard zaatakował Stalowym Skrzydłem. Dusclops oberwał ale podczas ataku zaatakował pokemona Promieniem Pomieszania. Charizard został obezwładniony. Ash chciał go powrócić, ale mu się to nie udało. Dusclops zaczął atakować go Ognikiem. Pokemon smok wkońcu zbudził się i zaatakował Smoczym Oddechem, lecz Dusclops szybko pozbierał się i uderzył Charizarda Ognikiem. Charizard zaatakował Stalowym Skrzydłem, a gdy już miał przy sobie Dusclopsa, użył Sejsmicznego Wstrząsu. Niestety Dusclops wymknął się i uderzył Charizarda, pokonując go. Chociaż Charizard przegrał, to Squirtlowi, Bulbasaurowi i Pikachu udało wygrac się swoje walki, po czym Ash wygrał symbol. Po bitwie, Charizard został wysłany do Wzgórza Charizardów

W BW116, Ash i jego przyjaciele odwiedzili festiwal oparty na regionie Kanto, gdzie zobaczyli występ żaru Charmandera jakiejś trenerki. Po chwili, Charmander zaczął szybko wirować i jak skończył, zemdlał, po czym trenerka zabrała go do Centrum Pokemon. Po występie, Ash przypomniał sobie swojego Charizarda, co skłoniło go do opowiedzenia, jak dostał Charmandera i jak to w końcu stał się Charizardem, oraz że wygrywał wiele bitew i zostawił go Lizie na trening. Zainteresowany zobaczeniem swojego starego przyjaciela, Ash prosi Prof. Oaka, by wymienił mu Unfezanta na Charizarda, po czym Charizard trafia do trenera. Chociaż pokemon został dopiero co wprowadzony do paczki, Charizard niemal natychmiast zaczął ognistą rywalizację z Dragonite Iris , zachęcając Asha i Iris na walkę ich Pokémonów. Podczas bitwy, Charizard ujawnił, że nauczył się Ataku Skrzydłami, Siekania i Smoczego Ogona. Po jakimś czasie, zacięta walka zostaje odwołana przez N'a. Iris powiedziała, że Charizard jest dobrym pokemonem typu Smoczego, lecz Ash mówi że ma typ Ogień/Lot, lecz Iris ciągle nie chciała uwierzyć. Po sprawdzeniu w pokedexie, okazało się, że Ash ma rację. W BW117, był przywołany przez Asha, by po raz kolejny walczył z Dragonite Iris, który był w tym czasie kontrolowany przez Colressa.

W BW119, został przywołany by pomóc Pignite'owi, który miał trudności z oddychaniem przez nozdrza, ponieważ coś je blokowało. Charizard podniósł go w powietrze i rzucił nim o ziemie, ale to nie zadziałało. Ostatecznie blokada została usunięta.

Później, w BW121, Charizard został przywołany wraz z resztą zespołu Asha by pomóc mu i Nowi wykopać się na powierzchnię Białych Ruin. Charizard sprytnie improwizował wirując Ogonem Smoka i pomógł wydostać się z pułapki. Podczas ponownej walki z Zespołem P, Charizard wytrzymał wiele ataków Plazmy zanim Pignite przyszedł mu pomóc. Colress zaczął ładować promień, którym po jego trafieniu, kontroluje pokemony. Ash szybko powrócił pokemony wraz z Charizardem. Po powrocie do Alabastii Charizard pomógł powstrzymać zespół R. Ash zostawił Go w laboratorium, gdy wyruszał do regionu Kalos.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Miotacz Płomieni Charmander - Zabłąkany Pokémon Ash Charizard Flamethrower.png
Spojrzenie Wieża strachu
Furia Primeape idzie na banany
Łomot Czaszką Pokémony w krainie zapachów
Żar Rycerze poké-ninja Ash Charizard Ember.png
Ognisty Wir Rycerze poké-ninja Charizard Fire Spin.png
Uległość Panika w wulkanie Ash Charizard Aerial Submission.png
Sejsmiczny Wstrząs Panika w wulkanie Charizard Seismic Toss.png
Mega Cios Wzgórza Charizardów
Gniew Smoka Wzgórza Charizardów Ash Charizard Dragon Rage.png
Usunięcie Wzgórza Charizardów Charizard Take Down.png
Akcja* Podwójne kłopoty Ash Charizard Tackle.png
Smoczy Oddech The Symbol Life Ash Charizard DragonBreath.png
Przegrzanie The Symbol Life Ash Charizard Overheat.png
Stalowe Skrzydło Gathering the Gang of Four! Ash Charizard Steel Wing.png
Atak Skrzydłami BW116 Ash Charizard Wing Attack.png
Siekanie BW116 Ash Charizard Slash.png
Smoczy Ogon BW116 Ash Charizard Dragon Tail.png
  • Linia ewolucyjna Charmandera nie może legalnie znać ruchu Akcja w grach.

Poziom: co najmniej 86

Ciekawostki

  • Charizard jest jedynym starterem z Kanto należącym do Asha, który ewoluował do formy ostatecznej.
  • Ze wszystkich pokemonów Asha, Charizard znał najwięcej ruchów.
  • Charizard był pierwszym pokemonem w anime, który pokonał legendarnego pokemona - Articuno.
Pokemony Asha
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png
Pikachu Greninja Talonflame
Ash Hawlucha.png Ash Noibat.png
Hawlucha Noibat
zh:小智的喷火龙
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach