Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Butterfree Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Butterfree Asha
サトシののゴウカザル Satoshi's Batafurii
Poké Ball
As but.png
Butterfree
Debiut w odcinku Ash złapał Pokémona
Miejsce złapania Las Wertański
Ewoluował w odcinku Ash złapał Pokémona
Wyzwanie Samuraja
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Wypuszczony w odcinku Żegnaj, Butterfree
Teraźniejsza lokalizacja Ze swoją partnerką
Caterpie Matapodem Butterfree
Ten Pokémon był przez niecały odcinków Caterpie i przez 1 Matapodem.

Butterfree - Ash złapał go jako Caterpie podczas podróży przez Las Wertański.

Spis treści

Historia

Caterpie

Jako Caterpie

Gdy Ash i Misty docierają do Lasu Wertańskiego, Ash zauważa Caterpie. Jak to nieświadczony trener, bez walki z nim, rzucił Poké Ballem. Mały robak, złapał się, gdyż był słaby i nie dał rady oprzeć się Poké Ballowi. Ash łapiąc swojego pierwszego Pokémona, był prze szczęśliwy, a Misty się przestraszyła, kiedy Ash zbliżył do niej Poké Ball z Caterpie.

Gdy Ash wypuścił Caterpie z Poké Balla, ten nie interesował się swoim trenerem, tylko przestraszoną Misty, która chowała się za drzewem. Ona odgoniła robaka, z czego Caterpie był bardzo smutny. Ash zabrał go i poszedł ze swoim nowym Pokémonem, w dalszą podróż. Po jakimś czasie, zorientował się że jest przez nią śledzony. Gdy zapadła noc, Ash i Misty poszli spać, a Caterpie i Pikachu rozmawiali sobie. Z ruchów gąsienicy, wynikało że marzeniem Caterpie jest latanie, a aby do tego doszło musi on ewoluować.

Rankiem, gdy Misty się obudziła, zobaczyła Caterpie i wrzasnęła ze strachu przestraszając gąsienicę, co doprowadziło do kolejnej kłótni trenerów, którą przerwał Ash gdy zobaczył dzikiego Pidgeotto. Tak jak to było z Caterpie znów rzucił Poké Ballem, ale tym razem nic to nie dało, więc musiał walczyć. Niestety Ash wziął Caterpie, który nie miał żadnych szans i z łatwością przegrał. Na szczęście Elektryczny Szok Pikachu załatwił go, a Ash go złapał. Wtedy Pojawili się Jessie, James i Meowth, którzy chcieli porwać Pikachu. Koffing Jamesa użył Błota, trafiając w oczy Pikachu i uniemożliwiając mu walkę. Ashowi zostały już tylko dwa Pokémony, z czego Pidgeotto został szybko pokonany. Więc Ash użył ostatecznie Caterpie. Zespół R go wyśmiał, ale gdy Caterpie użył Strzału Siecią owinął wrzystkie wrogie Pokémony, unieszkodliwiając je. Zespół R uciekł, a gdy Misty odważyła się dotknąć Caterpie, ten ewoluował.

Metapod

Ash i Metapod

Po ewolucji nie mógł się ruszać więc, w dalszej podróży, Ash trzymał go w plecaku. Gdy Samuraj wyzwał do walki Asha ten kazał walczyć Pidgeotto. Poképtak szybko został znokautowany, więc Ash wybrał Metapoda. Utwardzenie wzmocniło kokon tak, że aż zniszczył on szczypce Pinsira, gdy ten próbował go nich zatrzasnąc. Drugim Pokémonem Samuraia, był również Metapod. Oba kokony używały Utwardzenia, przez długi czas, gdyż nie mogły używać innych ataków, poprzez brak kończyn. W końcu przyleciała chmara Beedrilli, którą sprowadził niepokonany przez Asha, Weedle. Jedna z os zabrała Metapoda Asha na swoje terytorium, a bohater musiał go zostawić, by uciec od Beedrilli. Dotarł do miejsca lęgowego Kakun, gdzie znalazł Metapoda, ale Kakuny będące tam, zaczęły ewoluować, a Ash mógł tylko uciekać. Wraz z Misty i Samurajem schowali się w domku, pozostawiając Metapoda na pastwę losu.

Następnego dnia Ash wyruszył na ratunek Metapoda, ale wtedy spotkał członków Zespołu R, którzy mu w tym przeszkodzili. Zrobili hałas i ściągnęli na siebie armie Beedrilli. Ash wykorzystał to, że Beedrille atakują Zespół R i pobiegł uratować Metapoda. Przez całe to zajście kokon Metapodo się zniszczył, ale wielki smutek Asha pomógł Pokémonowi i zaszło do ewolucji. Kokon się otworzył a powoli wyszedł cały i zdrowy Butterfree.

Butterfree

Buttrefree ze swoją ukochaną
Ash żegna się z Butterfree

Po ewolucji by uratować Asha i resztę, Butterfree użył Usypiającego Pyłku i uśpił wrzystkie dzikie Pokémony.

Ash często używał Batterfrre między innymi do zdmuchiwania trujących gazów Koffinga, potem został zastąpiony przez Pidgeotto.

Buttrefree został użyty do walki z Misty. Dawał sobię radę, aż do czasu kiedy Staryu nie wrzucił go do wody. Motyl został wycofany, a do walki wkroczył Pidgeotto. Wtedy wtrącili się Zespół R. Ash przegonił ich i dostał Odznakę Kaskady.

Gdy Ash i jego przyjaciele dostają bilety na statek S. S. Anne, wypływają w rejs. By umilić sobie podróż Ash walczy z Gentlemanem. Podczas niezwykłej walki Butterfree z Raticatem, Gentleman proponuje Ashowi wymianę, tych Pokémonów, do której po chwili dochodzi. Gdy nagle atakuje Zespół R, wszyscy używają grupowych ataków, by ich powstrzymać. W końcu atakują Buttrefree, a Ash zapominając się, wybiera Ratcate'a. Przypomina sobie ile znaczy dla niego, jego Pokémotyl i prosi Gentlemana o ponowną wymianę, dzięki której Ash odzyskał motyla.

Gdy Ash zobaczył gody Buttrefree, postanawia by jego Pokémon też w nich uczestniczył. Buttrefree Asha znajduje sobie partnerkę - różową Buttrefree, ale ta wcale nie jest nim zainteresowana i mimo wielu prób nie udało mu się jej zauroczyć. W końcu gdy Zespół R znów atakuje, zabiera wszystkie Buttrefree, oprócz tego, który należał do Asha i łapie je do wielkiej siatki. Gdy Pokemon Asha zobaczył swoją ukochaną w niebezpieczeństwie, zainterweniował i z całych sił atakował w siatkę. Nareszcie po wielu próbach udało mu się, a różowa Buttrefree zakochała się w nim. Gdy wrzystkie motyle już wyleciały Ash musiał pogodzić się z tym że jego Pokémon musi odejść.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Akcja Ash złapał Pokémona Chris B643.JPG
Strzał Siecią Ash złapał Pokémona
Utwardzenie Wyzwanie Samuraja
Usypiający Pyłek Wyzwanie Samuraja Butterfree Asha Sleep Powder.png
Podmuch Wiatru Clefairy i Kamień Księżycowy Butterfree Asha Whirlwind.jpg
Drażniący Pyłek Wodne Kwiaty Azurii Butterfree Asha Stun Spore.png

Poziom: co najmniej 22

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach