Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Burgundy

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Burgundy
カベルネ Caberune
Burgundy.png
Burgundy
Płeć Kobieta
Kolor oczu Liliowy
Kolor włosów Purpurowy
Miasto nieznane
Region Unova
Krewni nieznani
Klasa Trener, Koneser Pokémon
Debiut w anime Zemsta Znawczyni!
Angielski głos Suzy Myers
Japoński głos Ikumi Hayama
Polski głos -

Burgundy (jap. カベルネ Cabernet) jest postacią z serii Best Wishes. Jest także Znawcą Pokémon klasy C i rywalką Cilana.

Spis treści

Hisotria

Burgundy po raz pierwszy pojawiła się w odcinku Zemsta Znawczyni! pracowała w eleganckim Poke Markt, który znajduje się pomiędzy Pinwheel Forest, a Sky Arrow Bridge. Zawołała Asha , który czekał w długiej kolejce, aby zobaczyć Znawcę, aby ją odwiedzić zamiast tamtego. Przyjął tę propozycję i od razu wciągnęła go do wewnątrz jej stoiska i zainteresowała się Pikachu, rzadkim Pokémonem w Unova. Następnie Ash poprosił, aby zdiagnozowała Sewaddle ona powiedziała, że ze względu na jego Zdolność, którą jest Rój był to słaby Pokémon dla zespołu Asha. Potem domagał się, aby zobaczyłą resztę Pokémonów Asha, ale ona widziała coś złego w każdym z nich. Jej działania i diagnostyki w kierunku Pokémonów spowodowały, że posmakowała po jednym ataku od każdego. W wściekłości, wykrzyknęła, że Ash nie jest kompatybilny z dowolnym jego Pokémon i domagała się, aby wymienił je na nowe.

Nagle Cilan i Iris przerwali sesję bo szukali Asha. Burgundy, poznaje Cilana, krzyknęł i wskazał na niego; Cilan, też ją poznaje i wyjaśnia, że wyzwała go w Sali Striaton jakiś czas temu i że udało mu się pokonać ją i jej Oshawott przy pomocy jego Pansaga. Burgundya wyjaśnił, że diagnoza Cilan dotycząca jej Oshawott zmotywowała ją i pragnęła zemsty przeciwko niemu, nawet i zostaje Znawcą Pokémon. Kiedy poczuła, że jest gotowa na rewanż wróciła do Striaton City z całkowitą motywację do ponownej walki z Cilanem. Jednak Chili i Cress wyjaśnili jej, że Cilan opuścił Striaton City, żeby wyruszyć w podróż co kruszy ducha Burgundy, nie mając wielkiego wyboru, Burgundya walczył z Chilim i wygrywa Potrójną Odznakę.

Burgundya wyzwała Cilan do walki dwa na dwa. Do walki użyła swojejego Dewotta i Sawsbucka. Przed rozpoczęciem walki, złożyła propozycję Cilanowi, że on będzie akceptować jej diagnozę, bo Ash "żyje w niezgodzie" ze wszystkimi jego Pokémon i że będzie musiał pozwolić jej wymienić je wszystkie. Cilan zgadza się na to, ku niechęci Asha. Zarówno Dewott i Sawsbuck byli łatwymi przeciwnikami i szybko zostali pokonani przez Dwebble Cilana i jego Pansage. W końcu, Burgundy zdecydował się opuścić Poke Mart i podróżować na własną rękę. Obiecał, że następnym razem gdy się spotkają pokona Cilana.

Burgundy pojawiła się w Emocje w Nimbasie!. Brała udział w turnieju Klubowych Bitew. Podczas turnieju okazało się, że zdobyła Stoutlanda. Jej pierwszym przeciwnikiem był Ash, który wraz z swoim Palpitoad, pokonał ją, a ona została wyeliminowana z turnieju. Została do końca turnieju, by oglądać walki Cilana i krytykować je. Do finału turnieju, wyzywa go do pojedynku Znawców, by sprawdzić, kto lepiej sobie poradzi oceniając walkę Asha i Iris. Jego sędzią był Stephan. Burgundy przyznała się do porażki, i oglądała dalszą część walki w ciszy. Po turnieju, obiecała ciężko trenować, by przy kolejnym spotkaniu z Cilanem, dokończyli ich pojedynek Znawców. Po kilku słowach otuchy od Cilana, pożegnali się.

Pojawiła się ponownie w Pora Na Kluboeksplozję!, gdzie zapisała się do turnieju Kluboeksplozja. Tak jak wcześniej, pragnie zemścić się na Cilanie, i była zirytowana, gdy zobaczyła, że dostał się on do drugiej rundy turnieju. Jej pierwszą przeciwniczką była Iris z którą przegrała, przez co odpadła z turnieju.

W Starcie Znawców! chciała dostać się do dworku Pana Hatterly, gdyż chciała pomóc wybrać jego córce swojego pierwszego pokemona. Ponieważ była tylko Znawcą klasy C, odmówiono jej wstępu i była zszokowana, że wpuścili tam Cilana. To jej nie powstrzymało ​​i udało jej się wkraść się przebranej za Znawce klasy S, o nazwie Fauxgundy (jap. タベルネ Taverne). Jej przebranie jednak zostało odkryte, a ona została eksmitowana z dworku. Później wkradła się ponownie, aby obejrzeć walkę pomiędzy Cilanem i Ricardem Nouveau, ale została wysłana w powietrze gdy Głazo Działo Crustle leciało i uderzyło w nią.

Ponownie pojawiła się w Walka O Puchar Świata Juniorów! zapisując się do Pokémonowego Puchara Świata Juniorów, gdzie walczyła w pierwszej rundzie z Tripem i wysłała przeciwko niemu Darmanitana. Pomimo przewagi typu, został pokonany przez Serperiora Tripa, który znokautował go jednym atakiem, eliminując Burguny'ie z turnieju.

Osiągnięcia

Odznaki

Odznaka Burgundy
Unova Tri Badge.png  

Pokémony

Przy sobie

Dewott
Dewott Burgundy Osobny artykuł: Dewott Burgundy

Dewott to starter Burgundy. Ewoluował z Oshawotta. Pierwszy raz wystąpił w Zemsta Znawczyni!.

Debiut Ataki
Zemsta Znawczyni! Wodna Broń
Cięcia Furii
Wodny Puls
Ostra Muszla
Lodowy Promień
Zemsta


Sawsbuck
Sawsbuck Burgundy Sawsbuck to jeden z cenionych parterów Burgundy w Zemsta Znawczyni!. Był użyty do walki z Pansage Cilana, ale został zmiażdżony prędkością Pansage'a w połączeniu z Nasiennym Pociskiem, i w końcu znokautowany silnym Słonecznym Promieniem.
Debiut Ataki
Zemsta Znawczyni! Poroże Mocy
Skoko Kop
Mega Róg


Stoutland
Stoutland Burgundy Pojawił się w Emocje w Nimbasie! w Klubowych Bitwach, przeciwko walce z Ashem, jako nowy ceniony partner. Walczył z Palpitoadem Asha, gdzie złapał przewagę Kłem Lodu i Kłem Ognia, lecz został pokonany Pompą Wodną.
Debiut Ataki
Emocje w Nimbasie! Akcja
Kieł Pioruna
Kieł Lodu
Kieł Ognia


Darmanitan
Darmanitan Burgundy Walczył w Pokémonowym Pucharze Świata Juniorów z Serperiorem Tripa. Po atakach Spojrzenie i Słoneczny Promień, szybko został pokonany.
Debiut Ataki
Walka O Puchar Świata Juniorów! nieznane
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
zh:赤霞珠
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach