Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Bulbasaur Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bulbasaur Asha
サトシののフシギダネ Satoshi Fushigidane
Poké Ball
Ash Bulbasaur.png
Bulbasaur i Ukryta Osada
Debiut w odcinku Bulbasaur i Ukryta Osada
Miejsce złapania Ukryta Osada
Płeć Samiec*
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Profesorem Oakiem
Bulbasaur
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Bulbasaur - czwarty Pokémon złapany przez Asha podczas podróży w Kanto i pierwszy złapany przez niego starter.

Historia

Bulbasaur w debiucie

Bulbasaur był Pokémonem, którego Ash zawsze chciał złapać, co wyjaśniono w Bulbasaur i Ukryta Osada . Kiedy Misty próbowała uchwycić dziką Oddish, Bulbasaur rzucił się na ratunek Oddish, z łatwością pokonując zarówno Starmie Akcją i Butterfree poprzez dmuchanie jego Usypiającego Pyłku, usypiając bo i dobijając Akcją. Później okazało się, że Bulbasaur w Ukrytej Osadzie, gdzie mieszkała Melanie, opiekował się chorymi, rannymi i opuszczonymi Pokémonami. Działał jako ochroniarz w miasteczku, był ewidentnie wrogo nastawiony do wszystkich trenerów, posuwając się aż do fizycznego ataku Misty.

Później Zespół R zaatakował wioskę i próbował ukraść wszystkie Pokemony z osady. Bulbasaurowi udało się uratować Oddisha w ostatniej sekundzie i był wzruszony, gdy Ash wybiegł mu pomóc wydostać się z niebezpieczeństwa. Następnie używając Dzikich Pnączy odbił "odkurzacz", ratując Pidgeotto. Melanie zachęcając Bulbasaura, by dołączył Asha, tłumacząc, że jego siła był zahamowana przez pozostawanie zbyt długo w osadzie. Bulbasaur zgodził się dołączyć do Asha, ale pod warunkiem, że go pokona go w bitwie. Bulbasaur przygotował się doskonale do walki z Pikachu i wykorzystując swoje pnącza, złapał Pikachu i unieruchomił. Jednak potężny Piorun oszołomił Bulbasaur, na tyle długo, by Ash mógł go złapać.

Został po raz pierwszy użyty w walce do blokowania Zepsołu R, używając Dzikich Pnączy. Jego pnącza zostały również wykorzystane, aby pomóc bohaterom i Zespołu R uciec ze statku. W Tentacool & Tentacruel, siedział na grzbicie Butterfree, by walczyć z gigantycznym Tentacruelem , ale nie było łatwo przez jego gigantyczne macki.

Jego debiut miał miejsce w Pokémony w krainie zapachów , gdzie walczył z Tangelą Eriki.Próbował użyć Dzikich Pnączy, ale Tangela użyła Pułapki, przykręcając się do niego, ale Ash w ostatniej chili powrócił Bulbasaura. Następnie walczył z Ayą w Rycerze poké-ninja, pokonując jej Venonata, przez odbicie jej Zarodnika Paraliżującego, a następnie uderzając z nowo nauczonym Nasionkiem Mocy. W Tajemniczy dom Ditto, Bulbasaur został wybrany przez Asha, by pokonać Ditto zrobionę przez Ditto, używając Ostrych Liści , jednak został pokonany przez Ditto przekształconego w Bulbasaura, który użył Dzikich Pnączy na Bulbasaurze, przewracając go.

W Kto zaopiekuje się Togepi?, walczył z Ashem w turnieju, gdzie zwycięzca będzie mógł zatrzymać Togepi. Łatwo pokonał Psyducka Misty za pomocą lizania i gilgotania go. Jednak zwycięstwo nic nie znaczy, ponieważ i tak Togepi wybrał Misty.

Bulbasaur Asha stawia opór ewolucji

Bulbasaur miał okazję ewoluować po walce potężnym Rhyhornem, gdzie oberwał bardzo silnym Usunięciem w Tajemniczy ogród Bulbasaura, ale odmówił, mimo masy Ivysaura, jak również Venusaura, którzy byli źli na niego, pozwolili zostać mu w swojej formie. Pozwoliło mu to poznać potężny Słoneczny Promień.

W Księżniczka kontra księżniczka, Bulbasaur, wraz z Pikachu i Vulpixem Brocka , został na krótko pożyczony Misty, aby umożliwić jej konkurowanie Festiwalu Dnia Księżniczki, Bulbasaur pojedynkował z Kinglerem , Pinsirem , Cubonem i Raticatem, a wszystkie te bitwy wygrał. Misty uzyła go w finale, gdy Pikachu został pokonany. Niestety, jak Bulbasaur chciał zataakować Dzikimi Pnączami, Lickitung Jessie obwiązał sobie język w pnącza, a kolejnie został polizany, po czym został pokonany.

W Walka o odznakę, Bulbasaur został wysłany do walki Zespółem R, zamiast z Giovannim. Pomimo przewagi typu, Bulbasaur mocno oberwał od Kinglera Bąbelkami, po czym przegrał.

Miał tylko jedną bitwę w Lidze Indygo, w Huczna runda piąta przeciwko Jeanette Fisher. Miał na początek kłopoty z Beedrillem, ale jak użył Nasionka Mocy, Beedrill został sparalizowany, a potem pokonany. Kolejnie walczył ze Scytherem. Bulbasaur na początku musiał szybko unikać Siekania, a potem Prędkości. Po chwili Scyther użył Podwójnej Drużyny, ale Bulbasaur użył Dzikich Pnączy na tym prawdziwym. Ostatecznie, Bulbasaur pokonał Scythera Dzikimi Pnączami. Jeanette wybrała na ostatniego pokemona Bellsprouta, który unikał ataku Bulbasaur. Gdy Bulbasaur użył kolejnej Akcji, Bellsprout odsunął się, po czym Bulbasaur oberwał w ścianę i stał się niezdolny do walki.

Jego więź z Pikachu Asha została pokazana w Przyjaciel na śmierć i życie , gdzie Pikachu był w stanie wykryć PokeBall Bulbasaura w worku wśród setki skradzionych Balli.

Towarzyszył Ashowi Orange Islands i był używany w drugim wyzwaniu Asha w sali Danny'ego . Starał się pomóc Pikachu wyrzeźbić sanki, ale nie był w stanie nadążyć za zespołem Danny'ego, ale Charizard zwolnił ich kilkoma Miotaczami Ognia. Następnie pomógł Ashowi, Pikachu i Squirtle w wyścigu w dół klifu, wykorzystując swoje pnącza do kierowania.

W Tajemnicza groźba , Bulbasaur został porwany przez gigantycznego stwora straszącego w kanałach Trovitopolis . Ash był tak zdenerwowany przez to, że Misty i Tracey musieli fizycznie go powstrzymać od nurkowania do wody, a Oficer Jenny Wzięła go za bandytę i związała go, po czym wrzuciła do więzienia. Ash kopał i krzyczał cały czas. Z pomocą Muka, uratował Bulbasaura i jego porywacza - zmutowanego olbrzyma Bulbasaur - który zostały porzucony przez burmistrza miasta.

W Misty spotyka wielbiciela, Bulbasaur był używany w Trawiastej rundzie walki w sali Rudyego. Walczył z Exeggutorem Rudy'ego, który uniknał Ostre Liście i uderzyłw Bulbasaura Jajo Bombą. Bulbasaur szybko uśpił Exeggutora Usypiającym Prożkiem, po czym go pokonał. Bulbasaur był w drużynie Asha do walki z Drakem w Oranżowej Lidze Mistrzów w Wejście Dragonite'a. Udało mu się trafić kilka ciosów w Electabuzza Drake'a, lecz został pokonany przez Cios gromu. Drake został ostatecznie pokonany i Bulbasaur dołączył do reszty zespołu w Hali Sławy.

Ambasador Bulbasaur

Bulbasaur dołączył do Asha w Johto, gdzie po raz pierwszy spotkał Heracrossa w Gdzie jest sok?. Heracross rozpoczął ssać nektar z bulwy Bulbasaura. Przez podóz po Johto, Bulbasaur był jednym z najstarszych członków zespołu Asha (razem z Charizardem, Squirtlem i Pikachu). W Ocalić Chikoritę, Bulbasaur był używany do walki przeciwko Chikoricie. Chociaż Bulbasaur przegrał, Ash io tak bardzo go pochwalił. On najbardziej przeżywał odejście Squirtle'a z paczki w odcinku Woda, naprzód

Bulbasaur został wybrany do walki z Poliwagiem Misty w Pojedynek o Totodile'a!. Pozornie pokonał Poliwaga Ostrym Liściem, ale Poliwag przekształcił się w Poliwhirla i walczył z potężnym Ciosem Ciałem. Po otrzymaniu obrażeń od Bąbelków, Bulbasaur wystrzelił w stronę Poliwhirla potężny Słoneczny Promień. Walczył też w rewanżu z Ayą w Mocna pajęczyna, używając Dzkich Pnączy pokonał Venonata.

Bulbasaur pozostał z Ashem aż do Ambasador Bulbasaur, kiedy to został odesłany do Laboratorium Profesora Oaka, zaczął kłócić się z innymi pokemonami. Okazał się też być naturalnym liderem, najpierw rozwiązywania sporów terytorialnych między walczącymi Bellossom i Jumpluffem.

Ash użył go w Jeden na jednego', gdzie walczył w Srebrnej Konferencji przeciwko Błyszczącemu Magnetonowi Vincenta . Szybko nauczył się od Pikachu i Cyndaquil, jakie popełnili błędy, zamiast korzystania z wirujących Dzikich Pnączy, zaatakował Dzikimi Pnączami każdego Magnetona, aż trafił na prawdziwego. Jego Ostre liście zostały zablokowane przez Podójny Atak. Kolejnie sparaliżował go Nasionkiem Mocy, a potem pokonał Dzikimi Pnączami. Następnie walczył z Meganium, z którą miał gorzką rywalizację. Po dwóch ostatnich Słonecznych Promieniach, pokemony zremisowały.

Z Bulbasaurem May

Bulbasaur później powrócił w Hokey Poké Balls!, by spotkać Bulbasaura May . Oby dwoje nawiązali dobrą przyjaźć , ostatecznie widząc bójkę pokemonów u prof. Oaka, Bulbasaur wraca do Kanto.

Ash i Bulbasaur

W Gathering the Gang of Four!, Ash przywołał go do swojego zespołu razem z Charizardem, Squirtlem i Pikachu do walki z Brandonem. Po przegranej Charizarda z Dusclopsem Brandona, Bulbasaur zawalczył z nim w kolejnym odcinku. Zdobył obrażenia od potężnych ataków Dusclopsa i został zmylony przez Promień Pomieszania , który wyszedł z pod kontroli i po ataku Dusclopsa, uderzył ciałem w Asha. Bulbasaur obudził się, gdy usłyszał okrzyki Asha i uciekł z zamieszania, skacząc w powietrzu i pokonując Dusclopsa Słonecznym Promienem. Gdy Solrock pokonał Squirtle'a, Bulbasaur został przywołany z powrotem. Po otrzymaniu obrażeń od Psychicznych ruchów i odpowiadając Ostrym Liściem i Dizkimi pnączami, pokemony zaatakowały się razem Słonecznymi Promieniami, po czym zremisowały. Po jakimś czasie, Ash wygrał bitwę, a Bulbasaur wrócił do laboratorium Profesora Oaka.

Bulbasaur pojaiwł się też w Spotkanie ze starymi przyjaciółmi! na łące obok Laboratorium Profesora Oaka, gdzie Heracross ssał soki z jej bulwy, ale Bulbasaur pobił go Dizkim Pnączem. Bulbasaur nie został wezwany przez Asha na Konwaliową Konferencję.

Bulbasaur pojawił się w retrospekcji Asha w BW116 .

Ciekawostki

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach