Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Brendan

Z Wikinezka
(Przekierowano z Brendan (gry))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Brendan
ユウキ Yūki
Emerald Brendan.png
Art z Pokémon Emerald
Płeć Mężczyzna
Miasto Littleroot Town
Region Hoenn*
Krewni Mama, Norman/Profesor Birch, młodszy brat oraz mama
Klasa Trener, Postać męska w grach
Generacja III
Gry Pokémon Ruby i Sapphire, Pokémon Emerald
Odpowiednik w anime Brendan*
Debiut w anime Film 6: Jirachi: Wish Maker
Odpowiednik w mandze Ruby
Debiutancki rozdział VS. Cacnea

Brendan (jap. ユウキ Yūki) - męska postać* w grach Pokémon Ruby i Sapphire oraz Pokémon Emerald, jest odpowienikiem May i jej rywalem.

Spis treści

W Hrach

Art z Pokémon Ruby i Sapphire

Jako gracz

Przygoda Brendana rozpoczyna się po przeprowadce z regionu Johto do jego nowego domu w mieście Littleroot w regionie Hoenn. Ratuje profesora Birch'a przed dziką Poochyeną* jednym z wybranych Pokémonów (Mudkip, Torchic lub Treecko). W zamian za pomoc dostaje wybranego stworka jako startera. Jego rywalem jest May - córka prof. Birch'a oraz później Wally. Brendan podróżuje po Hoenn i pokonuje kolejnych Liderów Sal, powstrzymuje plany Team'u Aqua oraz Team'u Magma, aż w końcu staje do walki z Elitarną Czwórką.

Jako NPC

Gdy Brendan nie zostaje wybrany jako gracz, pomaga swojemu tacie w uzupełnieniu Pokédexu. W porównaniu do innych rywali, po pokonaniu Elitarnej Czwórki gracz nie ma możliwości ponownje walki z nim.

Odpowiednicy

Animé

Brendan pojawia się sporadycznie, w openingach filmów Jirachi: Wish Maker, Pokémon Ranger and the Temple of the Sea oraz Giratina i Strażnik Nieba. Za każdym razem pojawia się w Wieży Walk, w stroju wzorowanym na grach Pokémon Ruby i Sapphire. Tak jak w grze posiada startera z typem silniejszym od typu Pokémona May. Nie wiemy czy się znają. Jest duże prawdopodobieństwo, że jest synem profesora Birch'a, gdyż May jest córką Norman'a (jak w grze).

Brendan w anime

Manga

Odpowiednikami Brendana są m.n. Ruby z Pokémon Adventures, Ruby z Pokémon Ruby-Sapphire oraz Rald z Pokémon Battle Frontier.

Ciekawostki

  • Istnieje pewien istotny fakt, który przyspożył wielu osobom przemyśleń. Otóż odpowiednik Brendana w mandze, Ruby posiada czarne włosy podobne do włosów Normana i na nich białą czapkę. Kilka oficjalnych rysunków i sprite'ów zaprzecza temu, jednak wiele ludzi twierdzi, że są dowody na to, iż Brendan nosi czapkę np. art z Pokémon Emerald czy tylni sprite, na których widać wystające czarne fragmenty, przypominające włosy. Poza mangą nie jest ustalone, czy są to włosy czy czapka.
  • Brendan jako jedyny rywal (oprócz May) nie wyewolułował swojego startera do finalnej formy.
  • Wraz z May są jedynymi postaciami w grze, które mają obydwoje rodziców jako rywal oraz gracz.
Rywale w grze
BlueSilverBrendan/MayWallyBarryCherenBianca
HughCalem/SerenaShauna TiernoTrevor
zh:祐樹(遊戲)
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach