Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Blue (Manga)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Blue
ブルー Blue
Green Adventures.png
Blue
Wiek 19
Płeć Kobieta
Data Urodzenia June 1 (Gemini)
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Brązowe
Miasto Alabastia
Region Kanto
Krewni Rodzice
Klasa Trener
Debiutancki round Wartortle Wars

Blue - Postać z mangi. Zadebiutowała w PS015, gdzie oszukała Reda sztucznymi przedmiotami.

Spis treści

Informacje

Gdy pierwszy raz spotykamy Blue, jest 10-letną złodziejką i trenerką Pokémonów, specjalizującą się w swoim fachu, co udowodniła kradnąc Squirtla z laboratorium Prof. Oak w Pallet Town. Jako dziecko została porwana przez legendarnego pokémona - Ho-Oh, wydarzenie to zaowocowało bardzo silną fobią do ptaków. Dostała się do siedziby Zamaskowanego Mężczyzny (Masked Man) stając się jednym z Zamaskowanych Dzieci. Została treningową partnerką Silvera, małego chłopca, którego również porwano w tym samym celu. Blue udało się jednak uciec od Zamaskowanego Mężczyzny, dokonała tego razem z Silverem i od tego czasu oboje podążyli własnymi ścieżkami. Blue podróżując po Kanto, zajmowała się nie tylko złodziejstwem, gdyż dużo satysfakcji sprawiało jej trenowanie Pokémonów, chciała dorównać pozostałym trenerom z Pallet Town. Blue wystartowała, podobnie jak Red i Green, w IX Mistrzostwach Ligi Pokémon, gdzie w finałach zmierzyła się z Profesorem Oak, który ją pokonał, lecz wycofując się w końcu z zawodów oddał jej tym samym tytuł Drugiego Wicemistrza I Ligi Pokémon. Profesor wręczył jej również trzeci Pokédex i tym samym Blue stała się prawdziwą trenerką z Pallet Town jak Red i Green. Po finałach ligi, jej celem stało się powstrzymanie Elitarnej Czwórki od ich niecnych, niszczycielskich planów. Wpadła na pomysł posłania nieznanej sobie dziewczynki Yellow na misję w celu odnalezienia Reda, cały czas jednak nadzorując jej poczynania. Później zniknęła, by dowiedzieć się więcej o jej przeszłości. Odnalazła swoich rodziców, jednak nie zdołała zamienić z nimi nawet słowa, bo znikneli w niezwykłych okolicznościach - wessani przez czarną dziurę. Blue postanowiła zrobić wszystko aby ich uratować.

Blue niegdyś nosiła czarną sukienkę i czarne buty, charakteryzowało ją też noszenie białych rękawiczek i trzymanie swoich Pokéballi na klatce piersiowej (nowoczesne powiększenie biustu). W nowej serii na podstawie gier FireRed i LeafGreen, nieco zmieniła swój strój. Teraz nosi biały kapelusz, niebieską bluzkę i ma również całkiem nową spódniczkę, oraz torbę. Nowe ciuszki dostała w prezencie od swojego przyjaciela - Silvera. Jej pierwszym pokémonem była Jigglypuff.

Pokémony

Przy sobie

Normalny
Blastoise.png

Blastoise♂

Woda

Wigglytuff.png

Wigglytuff

Normalny

Clefable.png

Clafable

Ditto.png

Ditto

Normalny

Nidoqueen.png

Nidoqueen

Trucizna

Granbull.png

Granbull

Normalny

W Boksie

Gatunek: Abra

Typ: Psychiczny

Poziom: 15

Płeć: Żeńska


Gatunek: Weedle

Typ: Robaczy/Trujący

Poziom: ???

Płeć: ???


Gatunek: Articuno

Typ: Lodowy/Latający

Poziom: ???

Płeć: Nie dotyczy


Gatunek: Zapdos

Typ: Elektryczny/Latający

Poziom: ???

Płeć: Nie dotyczy


Gatunek: Moltres

Typ: Ognisty/Latający

Poziom: ???

Płeć: Nie dotyczy


Z tym artykułem jest coś nie tak. Prawdopodobnie brakuje mu linków, bądź jest ich zbyt wiele, strona jest niepoukładana lub treści się nie zgadzają. Jeśli wiesz, o co chodzi – edytuj go.

Ciekawostki

  • W wersji Japońskiej Blue to rywal Reda, a Green to dziewczyna. Imiona zamieniono, ze względu gier. Gra Pokémon Green nie pojawiła się poza Japonią.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach