Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Blaziken May

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Blaziken May
サトシのバシャーモ Haruka Bursyamo
Poké Ball
May bla.png
Blaziken
Debiut w odcinku Długa droga przed nami!
Miejsce złapania Littleroot Town
Ewoluował w odcinku A Shroomish Skirmish
Once More with Reeling
Płeć nieznana
Zdolność Pożar
Teraźniejsza lokalizacja W obiegu
Torchicem Combuskenem Blaziken
Ten Pokémon był przez 81 odcinków Torchicem i przez 109 Combuskenem.

Blaziken - starter May. Ewoluował z Torchica i Combuskena.


Spis treści

Historia

Torchic

Torchic May

Gdy May dotarła do laboratorium profesora Birch'a, miała wybór jednego ze starterów Hoenn. Nie chciała Mudkip'a ponieważ wcześniej ten jej nie słuchał i zaatakował ją Wodną Bronią. Treecko też jej się nie spodobał, ponieważ ona się go przestraszyła. W końcu gdy zobaczyła Torchic'a, ten jej spodobał pod względem wyglądu.

Jego pierwsze walki nie zaliczały się do udanych. Gdy gonił Azurill'a, został zaatakowany przez niego i jego rodzinę ewolucyjną. W odcinku Nie ma jak w Hoenn!, został wybrany do walki z Zespołem R, ale Arbok odrzucił go ogonem pokonując go, wtedy również zostaje porwany przez grupę przestępczą. Gdy bohaterowie ich znaleźli Norman i Ash walczyli z Zespółem R, a Max, zabrał potajemnie. W odcinku AG005 trener o imieniu Nicholai znieważył ojca May, przez co ta wyzwała go na pojedynek. Torchic musiał stanąć przeciwko Mudkip'owi. Jednak przez to, że rzadko walczył szybko przegrał.

Było pokazane, że Torchic jest niedoświadczony i ciapowaty. Ale gdy May zbyt dużo czasu spędzała Beautifly'em, ten był zdeterminowany i za wszelką cenę chciał zwrócić uwagę May.

Podczas wspólnego posiłku, w odcinku A Shroomish Skirmish CorphishAsh'a zabiera trochę jedzenia z miski Torchic'a. Ten wścieka się i rozpoczyna bitwę, którą przerywa "linia" Grovyle'a. Tym czasem Zespół R rozwścieczyli dzikie Shroomish'e, które ewoluowały. Ci uciekli do bohaterów, ściągając nich wściekłe Pokémon'y. Ich atak spowodowały wybuch i rozdzielił i Pokémon'y i, i bohaterów. Torchic wylądował w grupie z Corphish'em, Max'em i Meowth'em. Ci wpadli w pułapkę Shroomish'ów i Breloom'ów. Gdy Torchic zauważył jak Corphish się dla niego poświęcał, ewoluował by mu pomóc.

Combusken

Combusken May

Ewoluował broniąc Corphisha.Combusken okazał się bardzo przydatny w konkursach. Po raz pierwszy wziął udział w konkursie Lilycove. Udało się uzyskać wynik 23,6, co pomogło May przejść dalej. Po pokonaniu Jessie i Chimecho May musiał walczyć Kelly. Kelly i jej Grumpig pokazali wielki talent i wysiłek, ale May i Combusken zdobyli wstążkę Lilycove.


Podczas podróży po Kanto, Combusken miał więcej występów. Został wykorzystany do rundy apelowej Konkursu Pokémon miasta Mulberry. Team Rocket i Harley próbowali zrujnować jej występ: Harley dał Jamesowi swojego Ariadosa, aby uniemożliwić May zdobycie ostatniej wstążki, jednak plan nie wypaliła i bardziej uatrakcyjnił występ. May udało się awansować do rundy finałowej. Pokonała Jessie i zdobyła ostatnią wstążkę.

Combusken została wykorzystany na Wielkim Festiwalu. Walczył przeciwko Flygonowi Drew i Absolowi razem ze Squirtlem, jednak zostaje sam z Absolem, który przegrał z powodu braku doświadczenia. Combusken następnie walczył z pokemonami Solidad wraz z Munchlaxem; zostali pokonani z łatwością.

Blaziken i May

Blaziken

Ewoluował gdy chciał uratować Pikachu Asha przed Zespołem R. Zdobył dużo doświadczenia i nauczył się kilku ataków.Walczył ze Sceptile'em Asha w finale miasta Terracota. Pojawił się w odcinku Dwuwalka przed obiadem, gdzie walczył w parze z Piplupem przeciwko Girafarigowi i Drifloonowi. Wygrali tą walkę. Niewiadomo co się z nim stało przed powrotem do Johto, czy został z May, czy może został odesłany do domu.
Przy użyciu Pożaru

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Dziobanie W ruinach Oldale
Żar W ruinach Oldale
Szybki Atak I Feel Skitty!
Ognisty Wir A Shroomish Skirmish Chris 8291.jpg
Podniebne Cięcie A Shroomish Skirmish Mb sa.jpg
Mega Kop Spontaneous Combusken!
Miotacz Płomieni Pokémon Ranger - Deoxys Crisis! (Part 2)
Przegrzanie Channeling the Battle Zone! Chris 8670.jpg
Ogniste Kopnięcie Once More With Reeling! B bk.png

Poziom: co najmniej 59

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach