Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Bianca (anime)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bianca
ベル Beru
Bianca anime.png
Bianca w anime
Płeć Kobieta
Kolor oczu Zielone
Kolor włosów Blond
Miasto Nuvema Town
Region Unova
Krewni ojciec
Klasa Trener
Debiut w anime Minccino-Czyścioszek !
Angielski głos Bella Hudson
Japoński głos Shizuka Itō
Polski głos -

Bianca (jap. ベル Beru) jest trenerem Pokemon z Unova. Jest jedną z rywali Asha w Unovie.

Spis treści

Historia

Bianca debiutuje w odcinku Minccino-Czyścioszek!, gdzie została wysłana przez Profesor Juniper, aby dostarczyła pudełko na odznaki Ashowi. Niestety, Bianca wpadła na Asha oraz Cilana i wrzuciła ich do pobliskiego strumienia. Pomimo tego, że jest starsza od Asha, dopiero rozpoczęła swą podróż ze względu na jej ojca, który nie pozwalał jej stać się trenerem, gdy skończyła dziesięć lat.

Bianca okazała się bardzo niespokojna, na przykład, gdy Minccino ukradł pudełko na odznaki i Ash próbował użyć Oshawotta, aby je odzyskać, Bianca kazała mu używać Hydro Pompy mimo że Oshawott nie był jej Pokémonem, ani nie znał nawet tego ataku. Później popełniła ten sam błąd, gdy kazała Pikachu Asha użyć Elektro Działa.

Walczyła również z Ashem, gdzie używa swojego Pignite przeciwko Pikachu Asha. Ash planował wykorzystać swojego Oshawotta do bitwy, ale Bianca domagała się, żeby użył Pikachu, ponieważ jest to dla niej obcy gatunek Pokémona. Po długiej wymianie ciosów Pignite trenerki zostaje pokonany.

W Zniewalająca Emolga!, Bianca towarzyszyła bohaterom w drodze do miasta Nimbasa. Była zadowolona, że mogła zjeść obiad z Ashem, Iris i Cilanem. Podczas, gdy oni jedli, Axewowi spadł owoc w dół wzgórza, gdzie zostaje złapany przez dziką Emolgę. Bianca następnie biegnie do Emolgi i przytula ją. Zdecydowała się złapać Emolgę, więc przyzywa swojego Minccino do walki, który w końcu przegrywa. Emolga następnie odlatuje, ale Bianca goni ją dalej. Po kilku nieudanych próbach złapania Pokémona, dziewczyna jest załamana i stwierdza, że ​Emolga woli Iris jako trenera.

Bianca bez czapki
W Emolga i nowa Elektro Zmiana!, Bianca chciała walczyć ze świeżo złapaną Emolgą Iris. Jednak Emolga nie interesowała się walką i zamieniała się z innymi za pomocą Zmiany Volta do walki z Biancą zamiast jej walczyli Excadrill Iris, Pansage Cilana i Snivy Asha. Ona również użyła Pignite do treningu ze Snivy Asha. Po tym gdy Ash powiedział, że zdobył już trzy odznaki, Bianca opuszcza grupę w nadziei, że zdobędzie kolejne odznaki na własną rękę.

Pojawia się znów w Znawca-Wędkarstwa i rybny pojedynek!. Próbowała złowić jakiegoś Pokémona na fałszywych Zawodach Łowienia Pokémonów, który zorganizował Zespoł R.

Bianca ponownie spotyka Asha i jego przyjaciół w Raimon Town w Emocje w Nimbasie!. Była zachwycona Zoruą Luke'a i chciała ją złapać, nie wiedząc, że ma trenera. Bierze udział w Turnieju Bitew razem z resztą i staje do walki z Stephan'em, gdzie w kolejnym odcinku do swojej walki wybiera swojego Minccino, który niestety przegrywa i dziewczyna odpada z turnieju.

W Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali! znów się pojawia. Spotkała swojego ojca który chciał ją zabrać do domu. Jednak najpierw miała walczyć z Elesą. Postanowili, że jeśli wygra ojciec pozwoli jej podróżować, a jeśli przegra wraca do domu. Elesa pokonała ją jednym pokemonem. Mimo to, po walce z Ashem, ojciec pozwolił jej podróżować.

Bianca pojawiła się ponownie w Kryzys w Jaskini Elektrokamieni!, gdzie powiedziała, że ma zamiar wymienić Shelmeta z Karrablastem profesor Juniper. Jednak przed tym, dzikie Galvantule i Joltiki w obszarze zaczęły mieć kłopoty, więc zdecydowała się pomóc im z tym problemem wraz z Ashem i grupą. W końcu okazało się, że Zespół R był winny całemu zajściu, a po pokonaniu ich, Bianca spotkała się z profesor Juniper.

W Emocjonująca Wymienna Ewolucja!, profesor Juniper i Bianca wymieniły Shelmeta i Karrablasta, by ewoluowali w Accelgora i Escavaliera. Jednak po ewolucji, Escavalier rozpoczął nieposłuszeństwo wobec Bianci. Aby poprawić pracę w zespole, Bianca i profesor Juniper zdecydowały się użyć swoich nowych Pokémonów w dwuwalce przeciwko Crustle'owi Cilana i Boldore'owi Asha. Kiedy Accelgor ochronił Escavaliera za pomocą Zastępcy, dwa Pokémony zaczęły działać lepiej jako zespół i byli w stanie pokonać Boldore'a. Mimo że później Accelgor i Escavalier zostali pokonani przez Crustle'a, Bianca była zadowolona, że jej nowy Pokémon słucha ją.

Bianca ponownie pojawia się w odcinku Pora Na Kluboeksplozję!, gdzie zapisuje się na turniej Kluboeksplozja Jej pierwszym przeciwnikiem był Trip, którego pokonała przy użyciu swojego Emboara. Następnie walczyła z Georgią, którą także pokonał jej potężny Pokémon. W I Niech Zwycięży Najlepszy!, Bianca przegrała ze Stephanem w półfinałach turnieju i odpadła z zawodów.

Pojawiła się w BW103 i spotkała Asha, Iris i Cilana w Higaki, by rywalizować w Konferencji Higaki. W pierwszej rundzie walczyła ze swoim Emboarem przeciwko Michaelowi i jego Watchogowi. W następnym odcinku walczyła z Kotetsu, używając swojego Emboara i Escavaliera przeciwko jego Samurott i Riolu. Stoczyli dobrą walkę, jednak ostatecznie przegrali, przez co Bianca odpadła z Ligi Unovy.

Charakter

Bianca po złapaniu Pokémona

Podobnie jak jej odpowiedniczka z gier, Bianca to słodka, nieco roztrzepana dziewczyna. Jest również nieco niezdarna i źle zorganizowana.

Bianca ma słabość do łapania Pokémonów takich jak Minccino, Emolga czy Zorua i nic jej nie powstrzyma, aby spróbować je zdobyć. Ma dziwne sposoby do zwabienia Pokémonów. Sądzi, że brudna łyżka pod garnkiem może być pułapką dla Minccino. Jeśli jej próby złapania Pokémona się nie udadzą, często się złości. Bardzo dba o swoje Pokémony i często płacze ze smutku, kiedy zostaną pokonane.

Ma tendencję do robienia rzeczy w swoim własnym tempie. Była niecierpliwa, żeby złapać Minccino, jak również podczas walk, do tego stopnia, że Ash, Iris i Cilan nie nadążają z nią.

Osiągnięcia

Odznaki

Pokémony

Przy sobie

Tepig → Pignite → Emboar
Tepig → Pignite → Emboar Bianci Osobny artykuł: Emboar Bianci

Jest starterem Bianci. Najpierw miał pomóc złapać Minccino, ale mimo że jest silny to został pokonany. Później walczył z Pikachu Asha i przegrał.

Debiut Ataki
Minccino-Czyścioszek ! Akcja
Płomienny Ładunek
Usunięcie
Gorące Rozbicie
Miotacz Płomieni
Ramię Oporowe
Rzut
Przyciąganie


Minccino
Minccino Bianci Osobny artykuł: Minccino Bianci

Zadebiutował w Minccino-Czyścioszek!, gdzie Bianca przez cały odcinek próbowała go złapać.

Debiut Ataki
Minccino-Czyścioszek ! Hiper Dźwięk
Łaskotki
Podwójne Klapnięcie
Atrakcja
Prędkość
Piorun


Karrablast → Escavalier
Karrablast → Escavalier Bianci

Karrablast → Escavalier Bianci
Kiedy Bianca wymienia swojego Shelmet'a za Karrablasta Profesor Juniper, obydwa Pokémony przechodzą ewolucję. Escavalier z początku nie słucha poleceń Bianci; co więcej kuje ją swoimi lancami. Gdy znienacka zaatakował go Accelgor Profesor Juniper, na jej polecenie Bianca odwołuje swojego nowego podopiecznego do PokéBalla. Swoją pierwszą walkę toczy w parze z Accelgorem Profesor Juniper, naprzeciw Boldore'owi Asha i Crustle'owi Cilana. Chociaż udaje im się pokonać Podopiecznego Asha, obydwa stworki ponoszą porażkę w starciu z kombinacją Muszlowego Rozbicia i Głazodziała Crustle Cilana. Po przegranej bitwie, Escavalier zaczyna słuchać poleceń Bianci.

W BW104 Bianca użyła Escavaliera jako pierwszego pokemona w walce z Kotetsu i jego Samurott w Konferencji Higaki. Pomimo przetrzymania wielu ataków Stalową Obroną, w końcu zabrakło wytrzymałości Escavaliera i został pokonany Ostrą Muszlą.

Debiut Ataki
Emocjonująca Wymienna Ewolucja! Dziobnięcie
Usunięcie
Ciosy Furii
Szybka Straż
Stalowa Obrona
Hiper Promień
Użądlenie


Wymienione

Shelmet
Shelmet Bianci Shelmet Bianci zadebiutował w Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali!, w którym go użyła w walce przeciwko Zebstrice Elesy, ale został błyskawicznie pokonany. Bianca martwiła się po bitwie, że Shelmet może nie czuć się dobrze po przegranej, jak to się stało. Iris zrobiła specjalny specyfik na to, aby pomóc mu odzyskać energię. W Emocjonująca Wymienna Ewolucja! zostaje wymieniony za Karrablasta Profesor Juniper, po czym przechodzi ewolucję.
Debiut Ataki
Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali! Kwas
Kula Energii
Ochrona


Ciekawostka

  • Bianca jest pierwszym głównym rywalem Asha, który jest dziewczyną.
  • Bianca zawsze przegrywała ze Stephanem w różnych zawodach.
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
zh:白露(動畫)
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach