Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

BW049

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bitwa w podziemiach!
BW049: Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali!
Spektakl w sali Nimbasy!
BW048
BW049: Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali!
BW050
Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali!
Enter Elesa, Electrifying Gym Leader!
ジムリーダーはカリスマモデル! カミツレ登場!! The Gym Leader is a Charisma Model! Kamitsure Appears!!
BW049.png
Numer odcinka
Best Wishes
049
Czerń i Biel: Rival Destinies
001
Ogólnie
706
Emisja
Polska
4 listopada 2012
USA
18 lutego 2012
Japonia
22 Września 2011
Producenci
Scenariusz

Animacja
Team Kato
Scenopis

Galeria odcinka
Scenerie odcinka na Filb.de

BW049 - Nadchodzi Elesa, elektryzująca Liderka Sali! (Ang. Enter Elesa, Electrifying Gym Leader!) (Japoński: ジムリーダーはカリスマモデル! カミツレ登場!! The Gym Leader is a Charisma Model! Kamitsure Appears!!) jest 49-tym odcinkiem serii Best Wishes, i 706-szym odcinkiem Animé Pokémon. Po raz pierwszy wyemitowany został w Japonii 22 Września, 2011, a w Stanach Zjednoczonych 18 lutego 2012 r zaczynając nową sezon z regionu Unova Pokémon Czerń i Biel: Rival Destinies. W Polsce miał on premierę 4 Listopada 2012.

Spis treści

Fabuła

Nasi bohaterowie nareszcie dotarli do Nimbasy, gdzie Ash stoczy walkę o swoją kolejną odznakę. Nagle uderza w niego Bianca i chłopak wpada do fontanny. Dziewczyna mówi naszym bohaterom, że przybyła do Nimbasy w tym samym celu, co Ash. Na pytanie, jakie zadała jej Iris, a mianowicie Kto jest liderką Sali w Nimbasie? ta bez chwili wahania mówi, że to Elesa. Dodaje ona również, że oprócz pozycji Liderki jest również Supermodelką, co czyni ją supergwiazdą w całym Unova.

Po tej rozmowie wszyscy stają przed drzwiami Sali, lecz ku ich zaskoczeniu ta jest zamknięta. Ash zauważa tabliczkę, wiszącą nieopodal zatrzaśniętych drzwi. Okazuje się, że Liderka Sali występuje na najnowszym pokazie mody. Gdy Bianca to usłyszała szybko pobiegła na Pokaz. Ash i spółka również postanowili tam pójść.

Na Pokazie rzeczywiście wystąpiła Elesa. Gdy zobaczyła ona Pikachu zauroczyła się i zeskoczyła z wybiegu. Nasi bohaterowie w tym Bianca przedstawili się. Ta ostatnia i nasz główny bohater wyzwali Elesę na bitwę o odznakę. Liderka zgodziła się na walkę po zakończeniu pokazu mody.

Gdy potem nasi bohaterowie stanęli przed drzwiami Sali, te otworzyły się. W pomieszczeniu do którego weszli stała kolejka. Cilan zrozumiał, że tym mają się dostać na pole bitwy. Po niesamowitej jeździe, jaką przebyli, zatrzymali się. Stanęła przed nimi ta sama osoba, co na pokazie. Elesa powiedziała, że ktoś chce się zobaczyć z Biancą. Okazało się, że jest to jej tata. Ten powiedział córce, aby wróciła do domu i nie kontynuowała podróży. Bianca sprzeciwiła się. Ojciec powiedział, że jej podróż może być niebezpieczna. W końcu wszyscy zgodzili się na pomysł walki Bianci z Elesą. Jeśli wygra Bianca, będzie mogła kontynuować swą podróż, natomiast jeśli wygra Elesa, córka wróci do domu. Wszyscy weszli do Sali i Bianca przegrała, ale Ash się wtrącił i powiedział jeśli ja wygram to Bianca może kontynuować swą podróż ale jeśli Ash przegra to on wraca do Alabastii...

Główne wydarzenia

Debiuty

Debiuty Pokémonów

Postacie

Ludzie

Pokémony

Who's That Pokémon?

Co to za Pokémon?: Shelmet

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach