Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

BW021

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Taniec z Ducklettami!
BW021: Zaginiony świat Gothitelle!
Inwazja Venipede!
BW020
BW021: Zaginiony świat Gothitelle!
BW022
Zaginiony świat Gothitelle!
The Lost World of Gothitelle!
スカイアローブリッジとゴチルゼル! Sky Arrow Bridge and Gothiruselle!
BW021.png
Numer odcinka
Best Wishes
021
Czerń i Biel
021
Ogólnie
676
Emisja
Polska
30 stycznia 2012
USA
25 czerwca 2011
Japonia
3 marca 2011
Producenci
Scenariusz

Animacja
Team Kato
Scenopis

Galeria odcinka
Scenerie odcinka na Filb.de

BW021 - Zagubiony świat Gothitelle! (Ang.The Lost World of Gothitelle!) (Jap. スカイアローブリッジとゴチルゼル Sky Arrow Bridge and Gothiruselle!) jest to 21 odcinek serii Best Wishes, a 678-my odcinek animé Pokémon. Po raz pierwszy wyemitowany został w Japonii w dniu 3 marca 2011 roku., a w Stanach Zjednoczonych 25 czerwca 2011 roku. W Polsce zaś 30 stycznia 2012 r

Spis treści

Najważniejsze wydarzenia

Debiuty

Debiuty Pokémonów

Streszczenie

Ash i przyjaciele widzą już w oddali Strzelisty Most, a za nim miasto Castelia, gdzie Ash będzie walczyć o swoją trzecią odznakę w regionie Unova. Przyjaciele przez chwilę się nim zachwycali, jednak Ash szybko wyłamał się z grupy i pobiegł do pobliskiego PokeMarktu, gdzie zamierzał zadzwonić do profesor Juniper. Przy wejściu o mały włos nie wpadł na pewną kobietę, która (z tego co możemy wywnioskować z jej wypowiedzi: "O... jak tu się zmieniło") powróciła do tego miejsca po latach. Ash oczywiście szybko ją przeprosił i wskazał, aby Ona weszła pierwsza. Szybko podbiegli Cilan i Iris, aby skarcić go za jego zbyt energiczne zachowanie.

Podczas rozmowy z profesor Juniper, Ash wymienił swojego Sewaddle za Pidove. Gdy tak rozglądali się po PokeMarkcie zobaczyli tę samą kobietę, która przyglądała się fotografiom na ścianach. Przedstawiały one, kilka pewną łódkę, a kilka etapy budowy Strzelistego Mostu. Kobieta wyjaśniła, że ów łódkę nazywano Wodną Taksówką - przewoziła ludzi z jednego brzegu na drugi. Nasi przyjaciele chcieli rozwinąć temat, jednak kobieta odeszła. Ash, Cilan i Iris wyszli z PokeMarktu, jednak to co zobaczyli ich zaskoczyło. Dookoła unosiła się gęsta mgła, która pojawiła się dosłownie znikąd. Za chwilę na swoim motorze przyjechała Oficer Jenny, która wyjaśniła bohaterom, że nad tym miejscem często unosi się gęsta mgła. Jenny użyła swojej Swanny, aby ta użyła odparowania. Atak jednak nie zadziałał. Po chwili za jej plecami przejechał samochód, więc pobiegła za nim, ponieważ gdy most otacza gęsta mgła, jest on zamknięty dla samochodów. Bohaterów ta scena bardzo rozśmieszyła. Postanowili jednak nie tracić ani chwili dłużej i wyruszyć w dalszą drogę.

Na drodze do Casteli stanęła im pewna Gothitelle. Bohaterowie byli nie ufni wobec niej i słusznie, ponieważ ta wcale nie miała pokojowych zamiarów. Mimo iż Ash powiedział jej, że zamierzają tylko przejść przez most, ta była niezawisła. Ash nie miał zamiaru pozostawać dłużny jej atakom, a więc do walki wybrał Snivy. Po wymianie Liściastego ostrza z Ochroną oraz Burzy Liści z Psycho Promieniem Ash, Cilan i Iris oślepiło jasne światło, a oni sami wpadli w jakąś przepaść.

Gdy się obudzili zobaczyli, że są znowu w punkcie wyjścia - przed mostem. Jednak ten był jakiś inny - wciąż był w budowie. Bohaterom wydało się to bardzo dziwne. Zaczepiła ich mała dziewczynka i zapytała, czy nie zechcieliby przepłynąć rzeki wodną taksówką. Bez większych ceregieli zgodzili się. Dziewczynka zawołała do pomocy w odwiązaniu liny pewną Gothitelle. Naszym przyjaciołom wydało się to bardzo dziwne, nawet zaczęli się zastanawiać, czy to nie ta sama Gothitelle, która zaatakowała ich na moście. Kiedy byli już na pokładzie, usłyszeli głos kapitana, który przeprosił wszystkich pasażerów za to, że musieli czekać oraz oznajmił, że wodna taksówka już rusza w rejs. Ashowi, Cilanowi i Iris bardzo podobał się widok z niej. Podeszła do nich dziewczynka z Gothitelle i zaproponowała im poczęstowanie się przekąskami własnej produkcji i sokiem. Mimowolnie usłyszeli rozmowę dwóch pasażerek, które zapytały kapitana, czy to prawda, że wodna taksówka przestanie kursować. Dziewczynka i Gothitelle też się tym zainteresowały, jednak kapitan nic nie odpowiedział.

Dopłynąwszy do brzegu nasi przyjaciele zorientowali się, że coś jest nie tak, ponieważ wcale nie byli na drugim brzegu, jednak wrócili na to samo miejsce. Cilan zaczął rozważać, czy przypadkiem nie są w jakieś pętli czasowej, oraz czy nie ma to czegoś wspólnego z Gothitelle. Kiedy zobaczyli dziewczynkę, postanowili do niej podbiec i zbadać o co tutaj chodzi. Dziewczynka przestawiła się jako Sallie. Wyjaśniła, że razem ze swoim ojcem - kapitanem wodnej taksówki prowadzą tu niewielki interes. Wyjaśnia również, na pytanie Asha, że Gothitelle nie jest jej pokemonem, tylko jej dobrą przyjaciółką, która sama od pewnego czasu zaczęła im pomagać. Sallie razem ze swoją przyjaciółką pobiegły uzupełniać zapasy, a Ash, Cilan i Iris wrócili na wzgórze.

Cilan ponownie zaczął rozważać, że znaleźli się w alternatywnym świecie stworzonym przez Gothitelle, tę samą, którą spotkali na moście. Postanowili, że tylko Gothitelle może im pomóc wydostać się z niego, a więc gdy Sallie pożegnała się z Gothitelle, a ta zaczęła się oddalać, bohaterowie podążyli za nią. Znaleźli się ponownie na moście. Gothitelle była już inna - ponownie wrogo nastawiona. Ash zaczął do niej krzyczeć, aby pomogła się im wydostać z tego świata, jednak Gothitelle go nie słuchała. Walka zaczęła się od nowa - podobnie do wcześniejszej. Ash wybrał Snivy. Po wymianie podobnych ciosów oraz zniszczeniu rusztowań na moście Gothitelle psychicznym ciosem podniosła wszystkie zniszczone rzeczy i już chciała nimi wycelować w Asha i resztę, jednak na most wkroczyła Sallie - dorosła już. Okazało się, że ona również trafiła do alternatywnego świata Gothitelle. Początkowo Gothitelle jej nie poznała, lecz zaczęła sobie przypominać i coraz bardziej była zaskoczona, że mogła ją zobaczyć.

Sallie zaczęła wyjaśniać, jak to było po otwarciu Strzelistego Mostu. Ich rodzinny interes upadł, a oni sami musieli się wyprowadzić. Zabrali ze sobą Gothitelle, która przez długi czas nie rozstawała się z Sallie. Jednak, gdy ta poszła na studia medyczne Gothitelle została w domu razem z jej ojcem. Po kilku latach, gdy Sallie wróciła do domu okazało się, że Gothitelle opuściła go po tym, gdy Ona poszła na studia. Sallie nie mogła się z tym pogodzić, jednak będąc na praktykach w wielu szpitalach zapomniała o bólu. Gdy trafiła na praktyki tutaj miała nadzieję, że spotka tu swoją przyjaciółkę. Jej marzenie się ziściło. Po wyrzuceniu z siebie tych wszystkich wspomnień Sallie rozpłakała się. Gotitelle otarłszy jej łzy użyła swojej mocy i pomogła wszystkim wrócić do rzeczywistego świata.

Gotitelle usunęła mgłę, która otaczała most dookoła. Sallie powiedziała, że ma nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości. Po tych słowach Gotitelle zniknęła. Oficer Jenny była zaskoczona nagłym ustąpieniem mgły, jednak cieszyła się, ponieważ mogła ponownie otworzyć most. Sallie podziękowała bohaterom za wszystko, po czym drogi jej i naszych przyjaciół się rozeszły. Ash, Cilan i Iris mogli już spokojnie przejść Strzelisty Most, aby przeżyć kolejne przygody w Castelii...

Bohaterowie

Ludzie

Pokémony

Co to za Pokémon?: Gothitelle

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach