Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

BW019

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sewaddle i Burgh w Bezkresnym Lesie!
BW019: Zemsta Znawczyni!
Taniec z Ducklettami!
BW018
BW019: Zemsta Znawczyni!
BW020
Zemsta Znawczyni!
A Connoisseurs Revenge!
ソムリエ対決!イシズマイVSフタチマル!! Sommelier Showdown! Ishizumai vs Futachimaru!!
BW019.png
Numer odcinka
Best Wishes
019
Czerń i Biel
019
Ogólnie
674
Emisja
Polska
26 stycznia 2012
USA
11 czerwca 2011
Japonia
17 lutego 2011
Producenci
Scenariusz

Animacja
Team Kato
Scenopis

Galeria odcinka
Scenerie odcinka na Filb.de

BW019 - Zemsta Znawczyni! (Ang.A Connoisseurs Revenge!) (Jap.!!ソムリエ対決イシズマイVSフタチマル Sommelier Showdown! Ishizumai VS Futachimaru!!) jest to 19 odcinek serii Best Wishes, a 676-ty odcinek animé Pokémon. Po pierwszy wyemitowany został w Japonii 17 lutego 2011 r., a w Stanach Zjednoczonych 11 czerwca 2011 roku. W Polsce zaś 26 stycznia 2012 r

Spis treści

Ważne wydarzenia

Debiuty

Debiuty Pokémonów

Streszczenie

Ash i przyjaciele docierają do eleganckiego PokeMarktu w którym dowiadują się, że wysokiej klasy koneser pokemonów przyjmuje na konsultacje trenerów i ich pokemonów. Ash postanowił, że i on wybierze się do niej, aby sprawdzić, czy on i jego pokemony do siebie pasują. Kolejka była bardzo długa, a Ash stał na jej końcu. Zza zasłony zaczepiła go pewna dziewczyna. Zapytała, czy on odwiedzi ją, zamiast tamtego. Ash zgodził się, a ta od razu zaciągnęła go na swoje stoisko i zainteresowała się Pikachu, który jest rzadkim Pokémonem w Unova. Kolejnym pokemonem do diagnozy był jego Sewaddle. Powiedziała, że ze względu na jego zdolność Rój jest za słaby, aby należeć do zespołu Asha. Ash pokazał jej swoje wszystkie pokemony, jednak w każdym jej coś nie pasowało. Jej diagnozy w kierunku Pokémonów Asha spowodowały, że dostała po jednym ataku od każdego z nich. Cała wściekła wykrzyknęła, że Ash jest złym trenerem, a jego pokemony do niego nie pasują. Domagała się, aby On wymienił je na nowe.

Nagle Cilan i Iris przerwali sesję, ponieważ szukali Asha. Burgundy, poznała Cilana, który dawniej pokonał ją w sali w Striaton. Cilan również ją rozpoznał i przyznał, że dawniej w sali pokonał jej Oshawotta jego Pansage. Burgundy wyjaśniła, że diagnoza Cilan dotycząca jej Oshawott'a zmobilizowała ją do treningu oraz zemsty na Cilanie, a więc zaczęła się uczyć, aby zostać Koneserem Pokémon. Kiedy poczuła, że jest gotowa na rewanż wróciła do Striaton z nową chęcią do walki. Jednak Chili i Cress wyjaśnili jej, że Cilan opuścił Striaton, aby wyruszyć w podróż po Unova. Załamana chcąc czy nie chcąc zawalczyła z Chilim i wygrała Potrójną odznakę.

Burgundy wyzwała Cilan do walki dwa na dwa. Przed rozpoczęciem walki, złożyła propozycję Cilanowi, że jeżeli przegra, będzie musiał potwierdzić jej diagnozę dotyczącą Asha i jego pokemonów, ponieważ ten "żyje w niezgodzie" ze swoimi pokemonami, oraz będzie musiał jej pozwolić wymienić wszystkie jego pokemony. Ku niechęci Asha Cilan zgadza się na to. Pierwszym przeciwnikiem pokemonów Cilana był jej Sawsbuck. Cilan użył do tej walki jego Pansage. Nie był on trudnym przeciwnikiem, a więc Cilan szybko wygrał. Kolejnym pokemonem Burgundy był jej Dewott, który ewoluował z Oshawotta. Cilan był tym bardzo zaskoczony. Wybrał on do walki swojego Pansage. Burgundy przypomniała sobie chwile, kiedy to właśnie ten pokemon pokonał jej Oshawotta. Nieco się przestraszyła, ale walczyła żeby wygrać. Za wszelką cenę chciała pokonać tego właśnie pokemona. Mimo że walka trwała trochę dłużej niż ze Sawbuckiem, Pansage Cilana wygrał. Burgudny obiecała mu, że przy następnym spotkaniu go pokona.

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Co to za Pokémon?: Dewott

Trenerów

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach