Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

BW005

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Klub Bitew Pokémonów i wybór Tepiga!
BW005: Trzech Liderów, potrójne problemy!
Potęga snów!
BW004
BW005: Trzech Liderów, potrójne problemy!
BW006
Trzech Liderów, potrójne problemy!
Triple Leaders, Team Threats
サンヨウジム! VS バオップ、ヒヤップ、ヤナップ!! Sanyou Gym! VS Baoppu, Hiyappu and Yanappu!!
BW005.png
Numer odcinka
Best Wishes
005
Czerń i Biel
005
Ogólnie
664
Emisja
Polska
6 Stycznia 2012
USA
5 Marzec 2011
Japonia
14 Października 2010
Producenci
Scenariusz

Animacja
Team Kato
Scenopis

Galeria odcinka
Scenerie odcinka na Filb.de

BW005 - Trzech Liderów, potrójne problemy! (Ang.Triple Leaders, Team Threats) (Jap.!!サンヨウジムVSバオップ,ヒヤップ,ヤナップ Sanyou Gym! VS Baoppu, Hiyappu and Yanappu!!) jest piątym odcinkiem serii Best Wishes, a 662-gim odcinkiem animé Pokémon. Po raz pierwszy wyemitowany został w Japonii 14 października 2010, a w Stanach Zjednoczonych w dniu 5 marca 2011 roku. W Polsce zaś 6 stycznia 2012 r.

Spis treści

Streszczenie

Ash i Iris docierają do miasta Striaton, gdzie Ash zamierza walczyć o pierwszą odznakę w lidze Unova. Nie bardzo jednak wiedzieli, gdzie się znajduje Sala w Striaton'ie. Spotykają pewnego chłopaka, który szedł z torbą z zakupami. Był bardzo zafascynowany widząc Pikachu Asha, ponieważ widział go pierwszy raz w życiu na żywo, ponieważ w Unova są one bardzo rzadkie. Gdy przedstawił się Ash, przedstawił się również ów chłopak się jako Cilan oraz powiedział, że jest koneserem pokemonów. Ash był bardzo zdziwiony to słysząc, ponieważ nigdy wcześniej nie obiło mi się to o uszy. Iris była nieco zażenowana niewiedzą Asha. Cilan od razu dodał, że nic dziwnego w tym, że Ash nigdy o tym nie słyszał, ponieważ koneserzy są rozpowszechnieni jedynie w Unovie. Młody trener chciał rozwinąć ten temat, jednak Iris sprowadziła go na ziemię oraz przypomniała mu, że miał tu stoczyć walkę o odznakę. Ash pyta Cilana, czy wie, gdzie znajduje się sala Straton, na co on się bardzo cieszy i zaprowadza ich.

Gdy Ash stanął przed pierwszą salą był bardzo podekscytowany. Od razu ruszył do drzwi, jednak czekała tam na niego spora niespodzianka. Zamiast pola do walki zobaczył rzędy stolików oraz ludzi popijających kawę, czy też inne napoje, lub spożywający jakieś dania. Dwóch kelnerów, jeden o płomiennie czerwonych włosach oraz drugi o błękitnych, usadzili go przy stoliku i zaczęli zasypywać propozycjami o najróżniejsze dania czy też napoje. Ash co chwila próbował powiedzieć, że nie zamierza nic pić, ani jeść, ale kelnerzy wciąż zasypywali go propozycjami. Ludzie dookoła zaczęli się na niego dziwnie spoglądać. W końcu Ash nie wytrzymał i wykrzyczał, że nie przyszedł tutaj aby jeść, ale aby walczyć. Wszyscy byli tym zachwyceni. Wtedy to wszyscy przedstawili się jako "trojaczki", którzy są jednocześnie liderami sali w Stration'ie. Chłopiec o czerwonych włosach to Chili i specjalizuje się w typie ognistym, Cilan w trawiastym a Cress w wodnym. Wtedy to oślepił wszystkich blask, a po chwili pojawiło się pole do walki.

Cilan wyjaśnił, że trener, który wyzywa ich na pojedynek, może sobie wybrać jednego z nich do walki. Jeżeli wygra, zdobędzie odznakę. Ash był tym bardzo zdziwiony. Wtedy to liderzy pokazali swoje pokemony, Pansear, Pansage, Panpour'a. Ash nigdy ich nie widział i zaczął sprawdzać każdego z nich. Wybór był dla niego trudny, a więc zaproponował, aby oni wszyscy zawalczyli z nim, ponieważ bardzo by chciał walczyć w Unova jak najwięcej z jak największą ilością nowych pokemonów. Dla liderów była to spora niespodzianka. Stwierdzili, że jeszcze takiego trenera nie spotkali, ale zgodzili się. Cress zmienił zasady. Aby Ash mógł dostać odznakę, musiał wygrać z przynajmniej dwoma liderami.

Pierwszy do walki stanął Chili razem ze swoim Pansearem. Ash wybrał do walki Tepiga. Iris bardzo się tym zdziwiła, szczególnie jak Chili. Ash jednak wyjaśnił, że nawet jeżeli to będzie starcie pokemonów ognistych to i tak wygrają, bez względu na to, czy mają przewagę czy nie, mimo że Oshawott byłby lepszym rozwiązaniem. Dodał, że obiecał Tepigowi, że będzie walczył w pierwszej bitwie Asha o odznakę w Unova. Tak też się stało. Zaczął Ash. Tepig użył Akcji i powalił Panseara, jednak ten z gracją wyszedł z opresji. Pansear użył ognistej pięści, która zadziałała na Tepigu. Następnie użył Miotacza płomieni, a Tegig kontratakował żarem, jednak był on za słaby dla potężnego ataku Panseara. Tepig wciąż próbował się bronić. Pansear zaczął używać tunelu, co kompletnie wytrąciło Tepiga z rytmu. W końcu Ash wydał mu polecenie, aby wskoczył do dziury za Pansearem. Tepig złapał jego ogon i nie puścił mimo prób zrzucenia go. W końcu zakręcił nim i wyrzucił Pansera, aby następnie wykończyć go akcją. Takim oto sposobem Ash wygrał pierwszą walkę.

Tymczasem Zespół R na rozkaz Giovanniego udał się do Striaton, aby skontaktować się z centralą i dowiedzieć się o planie Giovaniego. Udali się do zaułka, gdzie mieli czekać, za kontakt.

Drugim przeciwnikiem Asha był Cress. Tym razem Ash wykorzystał przewagę typu elektrycznego nad wodnym i użył Pikachu. Iris tym razem pochwaliła Asha za to. Cress jednak powiedział, że pomimo tego wygrają. Pikachu rozpoczął Szybkim atakiem, jednak Panopur zaczął się skutecznie bronić i użył podwójnej drużyny, przez co Pikachu nie trafił. Panopur użył rysy co wybiło Pikachu. Potem użył armatki wodnej. Cress powiedział wtedy, że rozpracował strategię Asha. Pikachu szykował się do użycia pioruna, jednak Panopur użył armatki wodnej w nogi Pikachu, co go wytrąciło z rytmu. Panopur na zmianę używał rysy i wodnej broni, co znacznie osłabiło Pikachu. Ash kazał Pikachu użyć elektroakcji. Dla Cressa to był dobry znak, ponieważ elektroakcja osłabia również jej użytkownika. Użył błotnego sportu, przez co atak Pikachu został przerwany. Panopur zakończył to armatką wodną, przez co Pikachu przegrał.

W tym samym czasie Zespół R dostał wiadomość od Giovaniego. Mają udać się do zniszczonej Fabryki Snów i zbadać mistyczna siłę, która odpowiada za spełnianie się snów. Dzięki niej Zespół R będzie mógł rządzić nad światem. Jessie, James i Meowth wykrzyczawszy główne cele Zespołu R ruszyli, aby wykonać rozkaz szefa.

Żółta mysz trochę się tym martwiła, jednak Ash i tak pochwalił go za tą walkę, mimo że przegraną. Ostatnim liderem z którym Ash miał walczyć był Cilan. Do walki z jego trawiastym pokemonem Ash wybrał Oshawotta, który nie był skuteczny przeciwko typowi trawiastemu. Iris stwierdziła, że Ash powinien wybrać latającego Pidove. Cilan był tym zaskoczony, a Cress stwierdził nawet, że to "niesmaczne", ponieważ oni myślą dość kulinarnie. Pansage na wejściu przeraził Oshawotta, który od razu schował się za Ashem. Pikachu i jego trener wypchnęli Oshawotta na pole walki, a Ash podbudował pamiętnym wydarzeniem, kiedy to uratował Pikachu i Axewa z rąk Zespołu R. Oshawott przekonał się nieco i zaczął walkę. Użył Akcji, jednak Pansage nie musiał nie nawet wysilać, aby zrobić unik. Pansage użył nasiennego pocisku, który nieco obił kość guziczną Oshawotta. Następnie użył gryzienia, przez co Oshawott zaczął płakać. Cilan uznał, że jest to dość niedojrzałe. Oshawott otrząsnął się i użył armatki wodnej. Jednak żaden z jego początkowych ataków nie był skuteczny. Udało mu się jednak w końcu trafić. Wtedy to Cilan powiedział Pansage'owi aby wykorzystał energię słoneczną. Pansage zaczął ładować słoneczny promień, który wystrzelił prosto z Oshawotta. Co się stanie dalej, czy atak Pansage trafi oraz czy Ash wygra odznakę dowiemy się w kolejnym odcinku.

Najważniejsze Wydarzenia

Debiuty

Debiuty Pokémonów

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Who's That Pokémon?

Co to za Pokémon?: Pansage

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach