Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Axew Iris

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Axew Iris
アイリスのキバゴ Iris Kibago
?
Axew.png
Axew
Debiut w odcinku W cieniu Zekroma
Miejsce złapania Wioska Smoków
Płeć Samiec
Zdolność Mold Breaker*
Teraźniejsza lokalizacja Z Iris
Axew
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Axew Iris(jap. アイリスのキバゴ Kibago Iris) - jest pierwszym znanym Pokémonem Iris. Zadebiutował u boku swojej trenerki w odcinku W cieniu Zekroma!.

Spis treści

Historia

Axew gdy został podarowany Iris

Axew jest pierwszym znanym Pokémonem Iris. Iris dostała Axew od Nestorki z jej rodzinnego miasta, gdy miał zaledwie kilka dni. Dostała zadanie wędrówki z Axew w takim celu, aby wyewoluował w Haxorusa.

Axew był pierwszym Pokémonem, którego Ash skanował swoim nowym Pokédexem w odcinku Nadchodzą Iris i Axew!, choć był rzeczywiście we włosach Iris i Ash zastanawiał się, dlaczego Axew niczym nie przypomina tego, co Pokédex mu pokazał.

Podobnie jak Pikachu Asha i Piplup Dawn, Axew częściej występuje poza swoim Poké Ballem (jeśli Axew ma Poké Ball), ale w przeciwieństwie do nich, lubi podróżować wewnątrz długich włosów Iris, a Pikachu i Piplup zazwyczaj podróżują na ramieniu Trenera.

Iris i Axew w ich grafice

W odcinku Trzech Liderów, potrójne problemy!, Cilan powiedział Iris i Axew, że mają doskonałą zgodność. Dodał również, że Axew jest raczej rzadkim Pokémonem. W odcinku Potęga Snów! okazało się poprzez Pyłek Marzeń, że Axew chce ewoluować do ostatecznej formy, w przeciwieństwie do większości innych Pokémonów, które spędzają czas poza Poké Ballem.

W odcinku Axew w opałach! okazało się, że Axew nie miał dużego doświadczenia w walce. Kiedy został zaatakowany przez osłabiony Nasienny Pocisk i Słoneczny Promień Pansage'a Cilana, okazało się , że jest w stanie użyć silnego Smoczego Gniewu. Zarówno Ash jak i Cilan żartobliwie o nim mówili "Smocze Kichnięcie", irytując Iris. Później Axew został uwięziony w rogach dzikiego Scolipede'a, a Iris i inni musieli go ratować za pomocą swoich Pokémonów.

W odcinku Scraggy się wykluwa!, Axew wydawał się być podekscytowany tym, że jajko Pokémon Asha jest gotowe do wyklucia, tak bardzo, że przypadkowo zepchnął je w dół wzgórza. Po wykluciu się Scraggy'ego, Axew się go bał po obejrzeniu jaki agresywny był dla innych Pokémonów. Mimo to trzymał na oku Scraggy'ego i pierwszy zauważył, że uciekł w środku nocy. Axew wspierał Iris w poszukiwaniu roślin, które mogłyby pomóc Scraggy'emu. Następnego dnia, gdy Scraggy poczuł się lepiej, Axew walczył z nim. Walka zakończyła się remisem. Oboje mają kolejną bitwę w odcinku Taniec z Ducklettami!, jednak została zatrzymana bo Axew próbował znowu użyć Gniewu Smoka.

W odcinku Droga Smoczej Mistrzyni! ponownie toczy walkę ze Scraggy'm Asha. Walka została przerwana przez Druddigona. Później podczas walki z Zespołem R razem z Pikachu Asha i Druddigonem Emmy , Axew ostatecznie opanowuje Gniew Smoka, wysyłając strumień energii zamiast eksplozji bezpośrednio na miejscu, pokonując Zespół R.

Axew w ubraniach zrobionych przez Leavanny Asha

Pod koniec odcinka Zaginiona muszelka Oshawotta! odnajduje zaginioną muszlę Oshawotta. Później, w odcinku Zakochany Cottonee!, Axew miał kolejną bitwę ze Scraggy'm, ale tym razem wygrał dzięki opanowaniu Gniewu Smoka.

W Iris i Excadrill kontra pogromczyni smoków!!, Axew walczył z Bearticiem Georgi, ale został pokonany po kolizji z Lodowego Promienia i Smoczego Gniewu.

Iris używa Axew w pół-finale Turnieju Bitew w Finał Klubowej Bitwy: Narodziny Bohatera! przeciwko Luke'owi i jego Golettowi. Axew na początku walki był na straconej pozycji, ale udało mu się wygrać bitwę, gdy nauczył się Oburzenia , pozwalając Iris, dostać się do rundy finałowej.

W Bitwa w podziemiach!, Axew był wykorzystywany do napędzania pociągu, którym Ash i przyjaciele uciekali przed Zespołem R, wraz z Tepigiem i jego Żarem, który wkrótce stał się Miotaczem Płomieni, a także Roggenrolą i jego Błysko Działem.

Walczył ze Scraggym po raz kolejny w odcinku Scraggy I Zaborcza Gothita!, jednak teraz, kiedy ten poznał Salto Cios, walka skończyła się remisem. Po bitwie, on i Scraggy poszli się bawić, dopóki nie wpadli na Gothitę, która upodobała sobie Scraggy'ego. Trenerka Gothity wyzwała Asha do walki, pod warunkiem, że jeśli ona wygra, będzie musiał wymienić się z nią za Scraggy'ego. Ash wygrał bitwę, ale Axew miał koszmary następnej nocy o utratę jego najlepszego przyjaciela. Potem obudził się i zobaczył, że Scraggy i Gothita wymknęli się. Ścigał ich i próbował odzyskać Scraggy'ego poprzez zaatakowanie Gothity Gniewem Smoka. Jednak Gothita obudziła dzikiego Garbodora, który zaatakował ich. Potem, Snivy pojawiła się w celu ich ochrony a Katharine używała Deerlinga, by uspokoić Pokémona. Następnego dnia, Axew był szczęśliwy widząc, że Gothita uciekła po przegranej ze Snivy.

W Zatrzymać Gniew Legend! (Część 1) zaprzyjaźnił się z Gothoritą Lewisa, który był nim wyraźnie zainteresowany. Axew podziwiał Gothoritę, gdy modliła się w sanktuarium Landorusa na Wyspie Milos, a później gdy uratowała jego i Iris przed upadkiem na ostre skały. Później Axew trafił Thundurusa Gniewem Smoka, i sam zostałby trafiony Grzmotem gdyby nie Bomba Błotna Stunfiska Cilana. W Zatrzymać Gniew Legend! (Część 2), pomógł uratować Trio Kami przed Zespołem R swoim Gniewem Smoka, połączonym z atakami Pikachu, Roggenroli, Emolgi i Pansage'a, które zniszczyły klatkę.

Charakter

Axew Iris je jabłko

Axew wydaje się być przyjaznym Pokémonem. Jednym z dowodów jest to, że szybko się zaprzyjaźnił z Pikachu Asha w odcinku Nadchodzą Iris i Axew! i innymi Pokémonami. Axew i Iris mają silną więź, udowodniono to w odcinku Sandile w natarciu! gdzie Sandile złapał go w swoją paszczę, Iris próbowała wszystkiego, aby go wyciągnąć. Choć brakuje mu wysokich umiejętności walki, Axew nadrabia to osobowością rodzaju, jak to określa Cilan. Jeżeli Iris jest smutna, pójdzie zbierać owoce, aby ją rozweselić. Axew jest również w pewnym sensie pacyfistą i często wpada w panikę gdy inne Pokémony, które mu towarzyszą zaczynają walczyć ze sobą jak widać to w odcinku Emolga i nowa Elektro Zmiana! , kiedy ukazał się biegając w kółko bo Oshawott Asha, Tepig Asha, Scraggy Asha i Swadloon Asha zaczeli walczyć o jedzenie. Choć wykazano, że posiada dziecinne cechy, takie jak w Na ratunek Darmanitanowi!, gdzie walczył z Pikachu, gdyż myślał, że Pikachu zjadł całe jedzenie.

Axew często wyraża troskę o inne Pokémony. W Zniewalająca Emolga!, był wdzięczny, gdy Emolga zatrzymała jego jabłko toczące się ze wzgórza i chciał podzielić się nim z Emolgą. Kiedy odeszła po tuleniach jej przez Biancę, był zdesperowany, by ją znaleźć. Jednak może to być spowodowane gdyż Axew darzy Emolgę sympatią, co zostało potwierdzone przez Iris w tym samym odcinku.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Drapanie Axew w opałach! Iris Axew Scratch.png
Gniew Smoka Axew w opałach! Axew Dragon Rage.png
Oburzenie Finał Klubowej Bitwy: Narodziny Bohatera! Iris Axew Outrage.png
Giga Wstrząs W Imię Miłości Meloetty! Iris Axew Giga Impact.png

Poziom:co najmniej 61

Ciekawostki

  • Jeśli kierować się grami, to marzenie Axewa dotyczące ewolucji spełni się; w grach Iris ma i Fraxure i Haxorusa.

Pokemony Iris

Axew.png Iris Excadrill.png Iris Emolga.png Iris Dragonite.png Iris Gible.png
Axew Excadrill Emolga Dragonite Gible
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach