Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Apricorn

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Apricorny (Czyt. Aprikorny) (Jap. ぼんぐりのみ Bonguri Fruit) to specjalny rodzaj owoców rosnących głównie na terenie regionu Johto. Występują one jedynie w grach GSCHGSS.

Chociaż zaliczają się do owoców, Apricorny spełniają zdecydowanie inną rolę; podczas gdy przeciętnych owoców pokroju Lum Jagody czy Sitrus Jagody można użyć na Pokémonie podczas walki lub w czasie drogi, aby uleczyć część jego ran, pozbyć się zmiany stanu, zwiększyć daną statystykę etc., Aprocornów używa się w zupełnie inny sposób oraz w innym celu. Apricorny mają dwa zastosowania;

1. Można wykonać z nich sok, po którego wypiciu Pokémonowi poprawia się dana umiejętność związana z PokéThlonem,
2. Do wytworzenia z nich specjalnego rodzaju PokéBalla

Trzeba jednak zauważyć, że drugi sposób w przeciwieństwie do pierwszego nie może zostać wykonany własnoręcznie przez gracza; aby uzyskać pewien rodzaj specjalnego PokéBalla, należy udać się do Azalea Town, gdzie znajduje się domowy warsztat specjalisty w tym fachu, imieniem Kurt, oraz jego wnuczki-asystentki Maisy.

PokéBalle wytwarzane z Apricornów są specyficzne, unikatowe, niezwykle rzadkie i mają specjalne właściwości odróżniające je od zwyczajnych. Drzewa Apricornowe natomiast wydzielają maksymalnie jeden owoc; po zebraniu go, kolejnego dnia możemy spodziewać się nowego owocu.
Warto zauważyć kolejną różnicę między przeciętnym owocem a Apricornem; nie możemy zasadzić drzewka Apricornowego.

Kule powstałe z Apricornu nie są dostępne w sprzedaży w żadnym regionie, nawet rodzinnym Johto.

Pokeballe

Lista pokeballi wykonywanych z apricornu: Fast Ball - Kula świetna na łapanie pokemonów szybkich. Wykonywany z Białego apricornu.

Level Ball - Odpowiedni na łapanie słabych pokemonów. Otrzymywany z Czerwonego apricornu.

Lure Ball - Coś dla rybaków gdyż ta kula jest do łapania złowionych pokemonów. Wykonany jest z Niebieskiego apricornu.

Heavy Ball - Z tą kulą złapanie ciężkiego pokemona jest bardzo proste. Otrzymywanie - Czarny apricorn.

Moon Ball - Jest taka sytuacja - Nidorino którego szukałeś jest za dobry żeby go złapać zwykłym pokeballem, a na great i ultra balle nie masz kasy? W takim razie ta kula jest świetna w tym przypadku, jak i w walce z innym pokemonem ewoulącym przez kamień księżycowy. Wykonany z Żółtego apricornu.

Love Ball - jest zrobiony z różowego apricornu i dobry w przypadku gdy jednego rzuciliśmy na samca a potem w samice(działa też w drugą strone tzn. zamiast rzucić w samca rzucamy w samice, a zamiast samicy w samca)

Friend Ball - Chcesz złapać pokemona tak żeby miał dużo szczęśćia? To potrzebujesz zielonego apricornu z którego jest wykonany ten ball.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach