Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Ambipom O

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ambipom O
ヒカリのエテボース Ō Eteboth
Poké Ball
Dawn Ambipom.png
Ambipom
Debiut w odcinku Slaking Kong!
Złapany w odcinku Channeling the Battle Zone!
Miejsce złapania Indigo Plateau
Ewoluował w odcinku Podróż w nieznane!
Płeć Samica
Zdolność Nieznana
Wymieniony w odcinku Czas na zmiany
Pierwszy trener Ash
Wymieniony za Buizela
Teraźniejsza lokalizacja Trenuje z O
Aipom Ambipom
Ten Pokémon spędził 73 odcinków jako Aipom.

Ambipom - pokemon Ō . Wcześniej Dawn i Asha. Ewoluowała z Aipom.

Spis treści

Historia

Aipom Asha

Jako Aipom

Z Ashem

Aipom po raz pierwszy pojawiła się w odcinku Slaking Kong!, gdzie czciła gigantycznego Slakinga z innymi żyjącymi w górach Pokémonami. Zdobyła również czapkę Asha, podobnie jak Primeape 428 odcinków wcześniej, i wraz z grupą Aipomów zaniosła żywność do zaoferowania dla Slakinga. Później, wraz z innymi Aipomami, Mankeyami, Vigorothami i Slakingami, atakowała giganta, który okazał się być mechanicznym robotem Zespołu R. Potem pomogła w zwróceniu Taylorowi skradzionych jagód. Po tym jak Ash i jego przyjaciele opuścili dom Taylora, grupa widzi czapkę Asha na skale. Po zastanawianiu się, kto umieścił ją tam, okazało się, że to Aipom, ze względu na jabłko i kwiat obok nakrycia głowy. Następnie grupa kontynuuje swoją podróż i Ash mówi, że Aipom to fajny Pokémon. Szczęśliwa Aipom oglądała ich z pobliskiego drzewa. Aipom pojawiła się w następnym odcinku, May, We Harley Drew'd Ya!, gdzie ponownie ukradła czapkę Asha.

W odcinku Thinning the Hoard, ze względu na powodowanie zbyt wielu problemów, Ash próbował ją złapać, lecz się nie udało.

W odcinku Channeling the Battle Zone, jak również w poprzednim odcinku, po obejrzeniu udziału May w Wielkim Festiwalu Kanto, Aipom była zadowolona z walki i wyzwała Asha i jego Pikachu do walki. Ash wygrał i wreszcie schwytał ją przed wielkim tłumem.

W odcinku Aipom and Circumstance!, Aipom stała się zazdrosna o bliskość Pikachu do Asha. Aipom również wydaje się mieć pewną skłonność do nakrycia głowy i (prócz czapki Asha) założyła koronę. Członkowie tłumu, którzy chcieli koronę, jak również Ash i jego przyjaciele, próbowali usunąć koronę z głowy. Dzięki cierpkości Belue Jagody, koronę zdjęto. Ash następnie objął Aipom i powiedział jej, aby nie wpadała w kłopoty przez cały czas, a ta się zarumieniła.

Aipom i Dawn

Aipom cieszy się z udziałów w Pokazach Pokémon. Jej zainteresowanie pierwszy raz pojawiło się w odcinku Thinning the Hoard!, gdzie zainteresowała się walką May z Harleyem. Aipom również patrzyła na walkę z Drewem. Podczas gdy Ash miał Aipom, siedziała zwykle na lewym ramieniu, gdy była poza Poké Ballem, w przeciwieństwie do Pikachu, który siedział na prawym ramieniu.

W celu przywrócenia Torkoala do walki z Registeelem Brandona w odcinku Overjoyed!, Ash wysłał Aipom do Profesora Oaka, gdzie Aipom sprawiała spore problemy z dostosowaniem się do nowych warunków i nieobecności Asha, nawet atakując profesora. Jednak po drugiej porażce Asha, Aipom wróciła do niego.

Kiedy Ash wyjechał do Sinnoh, chciał zostawić wszystkie swoje Pokémony, oprócz Pikachu, tak jak to zrobił, gdy wyjeżdżał do Hoenn. Jednak Aipom wkradła się na pokład statku i wyruszyła z Ashem w nową podróż. Podczas swojej podróży przez Sinnoh, Aipom pokonała Chimchara Paula i pomogła Ashowi złapać Starly'ego. Ash również używał jej w dwóch pierwszych walkach w Sali w tym regionie.

W odcinku Koordynatorzy przypuszczają atak, Aipom weszła w pierwsze Pokazy z Ashem. Przeszła rundę apelową, ale przegrała w pierwszej rundzie walki z Zoey i jej Glameowem. Po bitwie, Zoey zasugerowała, że Ash powinien pozwolić Dawn trenować Aipom.

W odcinku Trudny pojedynek, Aipom walczyła z Cranidosem Roarka w pierwszej walce w Sali Sinnoh, ale przegrała. W rewanżu w odcinku Sposób na Rampardosa pokonała Geodude'a.

W odcinku Dobry zwyczaj, nie pożyczaj, Aipom weszła w nieoficjalne Pokazy pod rozkazami Jessie i wygrała z Pachirisu Dawn.

Została wykorzystana w drugiej walce Asha w Sali Sinnoh w odcinku Trawiasta menażeria i wygrała z Roserade Gardenii, dając Ashowi Leśną Odznakę.

Ambipom, Piplup i Dawn

Z Dawn

W odcinku Czas na zmiany, Ash rozpoczął szkolenia do walki w Sali Veilstone. Jednak Buizel Dawn wydawał się być bardziej zainteresowany walkami szkoleniowymi Asha, a tym samym nie mógł skupić się na treningu z Dawn, a tymczasem Aipom Asha wydawała się być bardziej zainteresowana ćwiczeniami z Dawn niż z Ashem. Następnie Zoey zaproponowała, aby Ash i Dawn wymienili się nimi. Po pewnym czasie, Trenerzy zgodzili się i wymiana miała miejsce.

Jako Ambipom

Z Dawn

W odcinku Podróż w nieznane, Aipom zdołała nauczyć się Podwójnego Ciosu. Brock powiedział, że Aipom wkrótce ewoluuje. Później w odcinku, kiedy Dawn była atakowana przez grupę Unownów, Aipom wyskoczyła przed Dawn, by ją ochronić, i przekształciła się w Ambipom.

W odcinku Wielkie zaskoczenie, Dawn używała Ambipom w rundzie apelowej Pokazów Solaceon, ale nie udało jej się przejść. Zoey wyjaśniła Dawn, że używając Prędkości, blokowała widoczność Ambipom. W odcinku Coś więcej niż walka, Dawn używała Ambipom w walce w Sali przeciwko Maylene. Została wybrana ze względu na bogate doświadczenie w walkach z Ashem. Ambipom udowodniła swoją siłę w walce, pokonując Meditite. Nie zdołała jednak pokonać Lucario Maylene i szybko została wyeliminowana. W odcinku Powitajmy bohaterów!, Dawn używała Ambipom w rundzie apelowej Pucharu Wallace'a. Udało jej się przejść olśniewając sędziów Prędkością, Centro Ciosem i Podwójnym Ciosem.

Ambipom żegna Asha i Dawn

W odcinku Starcie dwóch pokoleń!, Dawn użyła jej w rundach walki w Pokazach Celestic. Ambipom łatwo pokonała pierwszych dwóch przeciwników, a następnie udała się do walki z Lilą i jej Delcatty. Ambipom wygrała Pokazy za pomocą kombinacji Podwójnego Ciosu, Centro Ciosu, Podwójnego Zespołu i Prędkości.

W odcinku Starzy rywale, nowe sztuczki, Ambipom była używana w Pokazach Sandalstraw i została pokonana przez Prinplupa Kennyego w finale. Podczas Pokazów, odkryła miłość i talent do ping-ponga. Talent ten został wykorzystany do konkurowania w Turnieju Pokémon Ping Ponga

Z O

W odcinku Najtrudniejsza decyzja, ze względu na naturalne zdolności, jeden z konkurentów, O, zaproponował jej miejsce w Centrum Treningowym Ping Ponga w Oranii. Dawn pozostawiła decyzję Ambipom. Po podjęciu decyzji o realizacji marzeń Ping Ponga, Ambipom żegna Dawn i Asha i opuszcza grupę w celu kontynuowania talentu w Kanto

Znane ataki

Znane ataki
Drapanie Slaking Kong!
Prędkość Channeling the Battle Zone! Ambipom Swift.png
Centro Cios Channeling the Battle Zone! AmbipomFocuspunch.png
Podwójna Drużyna Aipom and Circumstance! Ambipom Double Team.png
Ciosy Furii Pościg za łowczynią Pokémonów
Podwójny Cios Podróż w nieznane Chris 9896.jpg

Poziom: co najmniej 32

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach