Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Alder

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Alder
アデク Adeku
Alder Artwork.png
Artwork z gier Black i White
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Ciemne
Kolor włosów Czerwone i pomarańczowe
Miasto Sangi Town
Region Unova
Krewni Benga (wnuk)
Klasa Mistrz
Generacja V
Gry Pokémon Black i White, Pokémon Black 2 i White 2
Elitarna Czwórka Liga Pokémon (Unova)
Specjalizacja Różne
Debiut w anime Trzecia Bitwa Asha i Tripa!
Angielski głos Scottie Ray
Japoński głos Unshō Ishizuka
Polski głos -

Alder (W oryginale アデク Adeku) to Mistrz Pokémon regionu Unova.

Spis treści

W Animé

Alder debiutuje w odcinku Trzecia Bitwa Asha i Tripa! we wspomnieniach Tripa. Walczył z jakimś trenerem w środku miasta razem ze swoim Bouffalantem, a Trip był zachwycony. Po bitwie, Mistrz zbliżył się do dziecka i pozwolił mu nakarmić swojego pokemona. Gdy spytał o cel Tripa, ten odpowiedział, że chce być zostać Mistrzem Pokemon. Alder zainspirował go by ciężko trenował gdy będzie starszy i powiedział, że czeka na jego wyzwanie do walki. Trip przypieczętował obietnicę uściskiem dłoni.

Alder w anime

Osobiście pojawia się w Ash kontra Wielki Mistrz!, gdzie spotyka Asha i Tripa. Mówił do nich Ashton (jap. サンタロ Santaro) i Tristan (jap. シュータロ Shootaro). Oboje wyzwali go do walki. Chciał walczyć z nimi w walce dwa na jednego, ale Trip odmówił walki u boku Asha, więc Alder zgodził się na walkę jeden na jednego. Trip pozwolił Ashowi walczyć jako pierwszy myśląc, że szybkie pokonanie przez mistrza wyjdzie mu na dobrze. Podczas walki Pikachu atakował, a Bouffalant nie dostawał od Aldera żadnych komend. Okazało się, że Alder po prostu śpi. Obrażony o to, Bouffalant zaatakował jego zamiast Pikachu. Gdy przerwał walkę, Trip zapytał o poradę jaką mu udzielił będąc dzieckiem. Alder był zdezorientowany i wbrew swoim wcześniejszym wypowiedziom, uznał że bycie najsilniejszym nie jest najważniejszą częścią walki. Trip stracił do niego szacunek i odszedł w gniewie. Później Alder zatrzymał gołymi rękami złego Gigalitha i wyjął gwóźdź z jego łapy który był powodem gniewu. Dał mu do jedzenia minerał a Gigalith był tak wdzięczny, że uratował Oficer Jenny przed spadającym słupem.

Alderowi, podobnie jak Brockowi podobają się Siostry Joy oraz Oficer Jenny i często flirtuje z nimi, do tego stopnia, że Oficer Jenny zagroziła mu aresztowaniem.

Pojawia się w retrospekcji w odcinku Wspinaczka Na Wieżę Sukcesu!.

Alder pojawia się ponownie od Walka O Puchar Świata Juniorów!, gdzie razem z Freddy'm O'Martian'em prowadzi Pokémonowy Puchar Świata Juniorów. W tym odcinku flirtuje również z Cynthią. Zwycięzca turnieju będzie mieć szansę na walkę z nim. Ponieważ Trip wygrał turniej w Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie! pokonując Asha, dostał szansę na walkę z mistrzem. Podczas walki, Serperior Tripa okazał się bardzo silny, jednak po aktywowaniu swojej umiejętności, Bouffalant pokonał go. Po rozmowie z Tripem i pogłaskaniu jego Serperiora, razem z Cynthią, Freddy'm O'Martian'em i Caitlin, pożegnał się z uczestnikami turnieju.

Pokemony

Bouffalant
Bouffalant Red Widać go w retrospekcji Tripa w Trzecia Bitwa Asha i Tripa! gdzie pokonał Herdiera jakiegoś trenera a następnie został nakarmiony przez Tripa za pozwoleniem Aldera. Osobiście pojawia się w Ash kontra Wielki Mistrz! gdzie został wysłany do walki z Pikachu Asha. Jednak nie dostawał żadnych komend a Pikachu go atakował swoimi najmocniejszymi ruchami. Wkońcu po Elektrycznej Kuli zdenerwowany Bouffalant odwrócił się do Aldera, który jak się okazało zasnął. Gdy został obudzony, nakazał zaatakować a obrażony Bouffalant zaatakował zamiast Pikachu jego. Alder później dał mu w ramiach przeprosin jabłko. Potem Alder wysłał go do opanowania rozszalałego Gigalitha, ale jednak zdecydował, że sam się tym zajmie. Pojawia się w fantazji w Wspinaczka Na Wieżę Sukcesu!. Jako iż Trip wygrał Światowy Puchar Juniorów Pokémon, Bouffalant walczył z jego Serperiorem. Ich walka zaczęła się w Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie!, gdzie Serperior wystrzelił w niego Słoneczny Promień. Kontynuacja walki odbyła się w następnym odcinku. Dzięki jego umiejętności - Wchłanianiu Soków, trawiaste ataki nie robiły na nim wrażenia. Bouffalant przyjmował ruchy, a gdy zaatakował Szarżą, Serperior był pokonany.
Debiut Ataki
Trzecia Bitwa Asha i Tripa! Szarża


W grach

Alder pojawia się w grach dzierżąc już tytuł Mistrza. Pierwszy raz pokazuje się na Drodze 5, po pokonaniu Elesy. Gracz jest wtedy w towarzystwie Cherena, który zdradza swoją motywację w podróży; pokonanie go i zostanie nowym Mistrzem regionu Unova. Alder pojawia się później jeszcze w kilku miejscach pomagając graczowi uporać się z Zespołem P, Ghetsisem lub N; Spełnia on ważną role w ostatecznym starciu z Lordem Zespołu P, gdyż po wygraniu walki z Ojcem N wspólnie z Cherenem zabierają go.

Należy zauważyć jaką osobą jest Alder; z tego co mówił jego Starter zginął na skutek choroby. Od tamtej pory jak sam twierdzi "Podróżował bez celu". Z dialogu z Ghetsisem wynika, że nie został on Mistrzem przez drogę pokonania Elitarnej Czwórki ale na ich prośbę.

Walka z graczem

Teoretycznie z Alderem mielibyśmy szansę walczyć dwukrotnie, jednak po pojawieniu się Zamku N uznano za priorytet powstrzymanie Zespołu P, więc z Alderem mamy szansę stoczyć walkę dopiero po zdobyciu Narodowego Dexu.


Wygląd Informacje
Alder sprite.png Alder Pokémon League
Nagroda:
PokeDolar.gif15400, Tytuł Mistrza
Pokémony
617.png Typy:
Typrobaczy.gif
626.png Typy:
Typnormalny.gif
621.png Typy:
Typsmoczy.gif
Zdolność:
Hydration
Zdolność:
Sap Sipper
Zdolność:
Rough Skin
Accelgor Lv.75 Item:
Brak
Bouffalant Lv.75 Item:
Brak
Druddigon Lv.75 Item:
Brak
Ataki Ataki Ataki
Bzyczenie Mega Podmuch Afro-taran Mega Róg Nocne Cięcie Zniewaga
Pierwszeństwo Kula Energii Kamienne Ostrze Trzęsienie Ziemi Supesiła Odpłata
584.png Typy:
Typlodowy.gif
589.png Typy:
Typrobaczy.gif/Typstalowy.gif
637.png Typy:
Typrobaczy.gif/Typognisty.gif
Zdolność:
Ice Body
Zdolność:
Swarm
Zdolność:
Flame Body
Vanilluxe Lv.75 Item:
Brak
Escavalier Lv.75 Item:
Brak
Volcarona Lv.77 Item:
Brak
Ataki Ataki Ataki
Zamieć Świetlny Ekran Nożyce Giga Wstrząs Przegrzanie Brzęczenie
Błyskodziało Kwas Zbroi Stalowa Głowa Powietrzny As Motyli Taniec Hiper Promień

Ciekawostki

  • Alder, chociaż nie ma określonego wyspecjalizowanego typu i w walce używa różnych rodzajów Pokémonów, trzy z sześciu jego podopiecznych klasyfikuje się jako Pokémony Robaki.
  • Jest to jedyny Champion z którym nie walczymy za 1 podejściem w grze, ze względu na realizację planu N.
  • Alder posiada również Pokémona, który zna Latanie, gdyż podczas naszej przygody kilka razy Latał z jednego miejsca na drugie, ale może to być jego Volcarona, która zapomniała tego ataku, równie dobrze może to być Braviary, którego Alder posiada w
  • Alder Często myli imiona bohaterów np. Ash nazywał Ashton, a Tripa - Tristan
W Grach: GreenLanceStevenWallaceCynthiaAlderIrisGracz
W Animé: KapitanDrakeAsh KetchumJon DicksonTysonCynthiaWallaceTobiasAlder
W Mandze: RedStevenWallaceAsh KetchumProfesor Oak
Elitarna Czwórka UnovaBW
Shauntal
VSShauntal.png
Elitarna Czwórka
Marshal
VSMarshal.png
Elitarna Czwórka
Grimsley
VSGrimsley.png
Elitarna Czwórka
Caitlin
VSCaitlin.png
Elitarna Czwórka
Alder
VSAlder.png
Mistrz Ligi

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach