Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

AG142

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hail to the Chef!
AG142: Caterpie's Big Dilemma
The Saffron Con
AG141
AG142: Caterpie's Big Dilemma
AG143
{{{nzwpl}}}
Caterpie's Big Dilemma
進化!その神秘と奇跡!! Evolution! That Mystery and Wonder!!
AG142.png
Numer odcinka
Advanced Generation
142
Advanced Battle
049
Ogólnie
418
Emisja
Polska
{{{dtpl}}}
USA
10 czerwca 2006
Japonia
8 września 2005
Producenci
Scenariusz
Shinzō Fujita
Animacja
Team Ota
Scenopis
Yukihiro Shino

Spis treści

Streszczenie

Information.png Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Ash i jego przyjaciele kontynuują podróż do areny walk, lecz najpierw muszą dotrzeć do Safranii.Ash,May,Brock i Max snują się ledwo na nogach i są bardzo zmęczeni.Nagle dostrzegają w oddali wieże radiową i już wiedzą, że blisko Safranii. Nagle przed nimi ukazuje się Caterpie i jakiś nieznany chłopak, który twierdzi, że Ash i przyjaciele są złodziejami. Pokémon wiąże wszystkich nicią, gdy nagle pojawia się dziwny mężczyzna z latającym ustrojstwem. Mężczyzna jest znany jako Doktor Gordon.Doktor posiada również urządzenie, z którym ma Spojrzenie w przyszłość Alakazama, ktore niestety nie działa jak należy.Po dokładnych wyjaśnieniach wychodzi na jaw, że oskarżenia były nietrafne.

Nasi bohaterowie trafiają do laboratorium i tam okazuje się, że chłopak ma na imię Zander.Doktor Gordon wynalazł jeszcze wiele rzeczy, aby ludzie i Pokemony mogły żyć w spokoju i harmonii.Oczywiście Zespół R nie próżnuje i znów ma naszych bohaterów na oku.W retrospekcji Zespołu R wynika, że to oni włamali się do laboratorium i tak jak Ash zostali potraktowani Strzałem Nicią. Bohaterowie chcą się już pożegnać, gdy nagle Caterpie coś wyczuwa i idzie do laboratorium.Zespół R znowu włamał się do budynku i kradł plany, gdy pojawia się Caterpie i reszta przyjaciół nakryła złoczyńców na gorącym uczynku. Jessie posłała Sevipera do akcji, gdy nagle tajemnicza walizka zostaje otwarta i wysypują się z niej małe granatowe kuleczki , które Caterpie natychmiast zjada, przez co zostaje powiększony. Caterpie jest bardzo zdenerwowany i używa Akcji, przez co Jessie, James i Meowth błyskają po raz enty. Doktor nie zna antidotum na cukierki powiększenia, ale nie traci ducha. A tymczasem Caterpie rośnie i rośnie i jest bardzo bardzo duży.Pokémon jest wystraszony i ucieka do miasta, gdzie wspina się na wieże radiową.Pod wpływem ciężaru Caterpie wieża się łamie. Nagle Caterpie zaczyna ewoluować i zmienia się w jeszcze większego Metapoda.Okazuje się, że Wobbuffet ma jeszcze trochę specjalnych cukierków. Zespół R zamierza porwać doktora dla Giovanniego.Zaczyna się walka pomiędzy dobrem a złem. Ash wysyłą do walki Pikachu, a James używa Cacnei. Jessie daje Dustoxowi tajemnicze cukierki, lecz przez przypadek Cacnea również zjadła cukierka i oba Pokémony stały się gigantyczne. Zespół R porywa doktora i odlatuje na Dustoxie, gdy Metapod zmienia się w Butterfree. Zaczyna się pościg. Dustox atakuje Trującym Żądłem, a Pikachu kontratakuje Piorunem. Pikachu używa tego samego ataku, tym razem na stalowej wieży, przez co Dustox spowolnił lot. Butterfree użył Ultradźwięku. Ku zaskoczeniu wszystkich Dustox się pomniejszył.

Pikachu użył Grzmotu do tego Trąba Powietrzna Butterfree co dało natychmiastowe błyśnięcie. Wychodzi na jaw, że doktor tworząc cukierki popełnił błąd. Butterfree zgadza się na trening z Zanderem oraz przyszłościową podróż.

Bohaterowie

Ludzie

Pokemony

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach